Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Kinijos lyderių įvaizdis nukentėjo nuo dar vieno politinio skandalo, kuris kilo rengiantis kartą per dešimtmetį atliekamam aukštųjų postų perskirstymui, pasklidus žiniai, jog vienas artimas prezidento sąjungininkas buvo pašalintas iš pareigų, kai jo sūnus užsimušė važiuodamas automobiliu “Ferrari”.

Kinija praeitą savaitgalį paskelbė, kad Ling Jihua (Ling Dzihua), palaikęs glaudžius ryšius su kadenciją baigiančiu prezidentu Hu Jintao (Hu Dzintao), buvo pašalintas iš Komunistų partijos Centrinio komiteto generalinio biuro vadovo posto ir perkeltas į kitas, žemesnes, pareigas.

Šio netikėto sprendimo priežastys nebuvo paaiškintos, tačiau kitą dieną Honkonge leidžiamas dienraštis “South China Morning Post”, cituodamas neįvardytus šaltinius, pranešė, kad Ling Jihua sūnus užsimušė Pekine kovo 18 dieną, paryčiais dideliu greičiu važiuodamas savo “Ferrari”. Per šią avariją taip pat buvo sužalotos dvi automobilyje buvusios merginos, kurių viena buvo apsinuoginusi.

Pranešimai apie šią avariją kovą pirmiausiai pasklido populiariuose Kinijos tinklaraščiuose, kuriuose buvo keliama prielaida, kad su ja gali būti susijęs kurio nors aukšto komunistų lyderio sūnus. Tačiau šios žinutės greitai buvo užblokuotos Kinijos interneto cenzorių armijos.

Internete kurį laiką sklandė sudaužytos mašinos nuotraukos, provokavusios klausimus, kaip vyriausybės pareigūno sūnus galėjo įsigyti prabangų sportinį automobilį, kainuojantį, kaip teigiama, 5 mln. juanių (apie 2,2 mln. litų).

Nuo to laiko Kinijoje buvo blokuojama interneto paieškos frazė “Ferrari” avarija”, ir toks žingsnis demonstravo, jog ši tema yra itin opi artėjant dideliems pokyčiams Komunistų partijos vadovybėje, kurie vyks vėliau šiais metais.

Kinija suinteresuota, kad nepasklistų jokia informacija, atkreipianti dėmesį į šalyje didėjančią turtinę atskirtį ir galinti pakurstyti visuomenės neramumus šioje 1,3 mlrd. gyventojų turinčioje valstybėje.

Birželį Pekinas blokavo visas interneto paieškas su viceprezidento ir tikėtino būsimo šalies vadovo Xi Jinpingo (Si Dzinpingo) vardu, kai JAV naujienų agentūra “Bloomberg” paskelbė detalių apie jo plačios šeimos dideles investicijas.

Dar vienas skandalas, kurį, kaip “pernelyg opų”, atsisako aptarinėti daugelis Pekine dirbančių politinių komentatorių, yra susijęs su vieno Kinijos regiono komunistų lyderio Bo Xilai (Bo Silai) nuopuoliu. Šio pareigūno žmona praeitą mėnesį buvo nuteista dėl vieno Didžiosios Britanijos verslininko nužudymo.

Bo Xilai žmona Gu Kailai buvo pripažinta kalta dėl verslininko Neilo Heywoodo (Nilo Heivudo) nunuodijimo žlugus milijonų dolerių vertės sandoriui. Ši byla iškėlė klausimų dėl kai kurių aukščiausių Kinijos lyderių prabangaus gyvenimo.

Abiejų incidentų centre atsidūrė milžiniškas turtas, sukauptas aukštų pareigūnų rankose. Tema ypač opi Kinijoje, kur dešimtys milijonų žmonių tebegyvena skurde.

Daugelis lyderių siunčia savo vaikus mokytis į užsienį. Gu Kailai ir Bo Xilai sūnus Bo Guagua mokėsi vienoje brangioje privačioje mokykloje Didžiojoje Britanijoje, o vėliau studijavo Oksforde. Kaip pranešama, jis taip pat vairuoja “Ferrari”.

Pasak analitikų, naujausio skandalo poveikis Ling Jihua politinei karjerai kol kas neaiškus, tačiau minėti pranešimai tapo “dar vienu smūgiu” Komunistų partijai po Bo Xilai skandalo.

“Sąmokslo teorijos lengvai dauginasi, bet tvirtų įrodymų nedaug”, – sakė Jeanas-Pierre’as Cabestanas (Žanas Pjeras Kabestanas), Kinijos politikos ekspertas Honkongo baptistų universitete.

“Ta automobilio avarija bet jau rodo, kad ir Ling sūnus, ir Bo sūnus vairuoja tokią pačią mašiną … (Tai) reiškia, kad nė vienas jų nėra baisiai nuskurdęs, – sakė jis. – Abi istorijos akcentuoja, kokios turtingos tapo aukščiausia Komunistų partijos nomenklatūra ir jos narių šeimos. (Tai) dar vienas smūgis partijos politiniam teisėtumui”.

Rekomenduojame

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: