Asociatyvi fotografija, Ukraina: vaikas žaidžia su balandžiais Kijevo centre. EPA-ELTA nuotr.

Į Ukrainą iš laikinai okupuotos teritorijos grąžintas penkerių metų vaikas, kuris, prasidėjus plataus masto invazijai, buvo atskirtas nuo tėvų.

Kaip rašo „Ukrinform“, Ukrainos laikinai okupuotų teritorijų reintegracijos ministerija tai pranešė „Facebook“ paskyroje.

Reintegracijos ministerija, bendradarbiaudama su visuomenine organizacija „Ukrainos vaikų teisių tinklas“, padėjo grąžinti penkerių metų Maksymą į Ukrainos vyriausybės kontroliuojamą teritoriją.

Berniukas lankėsi pas senelius Zaporižios srityje. Prasidėjus Rusijos plataus masto invazijai, kaimas, kuriame jie gyveno, buvo užgrobtas. Tėvai nespėjo pasiimti vaiko.

„Maksymas dvejus metus gyveno be artimiausių žmonių. Dėl saugumo mama ir tėtis nesiryžo vykti jo pasiimti į laikinai okupuotą teritoriją. Močiutė taip pat bijojo išvežti anūką, nes beveik kiekviename kaime buvo daug rusų kontrolės postų“, – pažymėjo Reintegracijos ministerija.

Galiausiai Maksymo mama kreipėsi į Reintegracijos ministerijos karštąją liniją 15-48. Ministerijos atstovė Natalija Jemec kartu su projekto „Kelias namo“ koordinatore Anastasija Chaliulova parengė veiksmų planą ir grįžimo maršrutą.

„Pagaliau berniukas grįžo pas tėvus ir yra saugus. Gegužę jis švęs šeštąjį gimtadienį“, – pranešė Reintegracijos ministerija.

Žinyba padėkojo savo partneriui – „Ukrainos vaikų teisių tinklui“ – ir visiems, prisidėjusiems prie Maksymo grąžinimo. Bendromis pastangomis, įgyvendinant projektą „Kelias namo“, iki šių metų balandžio 16 d. į laisvos Ukrainos teritoriją buvo grąžinti 86 vaikai.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, per du pastaruosius mėnesius Ukraina, padedama tarptautinių partnerių, susigrąžino 38 vaikus.

Stasys Gimbutis (ELTA)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: