Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentas Joe Bidenas. ELTA Dainiaus Labučio nuotr.

JAV prezidentas Joe Bidenas šeštadienį per kasmetinę vakarienę su žiniasklaida juokavo apie Donaldą Trumpą ir savo amžių, o po to išsakė labai rimtą kritiką savo varžovui lapkričio mėnesį vyksiančiuose rinkimuose.

„Vienas kandidatas yra per senas ir protiškai netinkamas būti prezidentu“, – šmaikštavo 81 metų demokratas žurnalistų organizacijoje „Gridiron Club“ Vašingtone. – O kitas vaikinas esu aš“.

Demokratas J. Bidenas sakė savo pirmąją kalbą kaip prezidentas kasmetiniame JAV žiniasklaidos ir politikos elito iškilmingame vakare – renginyje, kuriame 2018 metais kalbėjo tuometinis prezidentas respublikonas D. Trumpas.

J. Bidenas atsilieka daugelyje apklausų ir susiduria su rinkėjų nuogąstavimais dėl savo amžiaus, kuriuos jis bandė sklaidyti pabrėždamas 77 metų D. Trumpo pastarojo meto nusišnekėjimus.

Savo pasisakyme J. Bidenas užsipuolė Kongreso respublikonus, kurie pradėjo apkaltos tyrimą dėl jo sūnaus verslo reikalų, pareikšdamas, kad jie „verčiau žlugs rengdami apkaltą nei sėkmingai įgyvendins ką nors kita“.

Jis pridūrė, kad Airijos ministras pirmininkas Leo Varadkaras, sėdėdamas prie bendro stalo su J. Bidenu Švento Patriko dienos išvakarėse, „pažvelgė į Kongresą ir paprašė dar vieno Guinnesso“.

L. Varadkaras ir J. Bidenas penktadienį per susitikimą Baltuosiuose rūmuose ragino Kongreso respublikonus liautis blokavus karinę pagalbą Ukrainai kovai su Rusijos invazija.

Tačiau vėliau J. Bidenas grįžo prie D. Trumpo, sakydamas, kad demokratų rinkimų kampanija parodys, kaip jie atgaivino JAV ekonomiką po COVID-19 pandemijos, „neskatindami amerikiečių susišvirkšti baliklio“.

Jis turėjo omenyje incidentą, kai tuometinis prezidentas D. Trumpas paklausė vyriausiojo patarėjo medicinos klausimais, ar užsikrėtusiems virusu žmonėms nebūtų galima sušvirkšti dezinfekcinio skysčio, kad jie būtų išgydyti.

„Klausykite, norėčiau, kad tai būtų juokai, bet taip nėra, – pridūrė J. Bidenas. – Demokratija ir laisvė yra atakuojamos tiesiogine to žodžio prasme. Putinas žygiuoja į Europą. O mano pirmtakas jam nusilenkia ir sako: „Darykite, ką tik norite“.

Pažymėdamas, kad šalia jo prie stalo sėdi ir Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas, griežta Rusijos kritikė, jis pridūrė: „Mes nenusileisime, jie nenusileis ir aš nenusileisiu“.

J. Bidenas pridūrė, kad D. Trumpo melagingi teiginiai, jog jis laimėjo 2020 metų rinkimus, ir 2021-ųjų sausio 6 dienos Kapitolijaus šturmas, kurį surengė D. Trumpą palaikantys riaušininkai, rodo, kad „mūsų demokratijos gyslomis sruvena nuodai“.

Jis taip pat palaikė žurnalistus, kuriuos D. Trumpas ne kartą užsipuolė, pridurdamas: „Jūs nesate žmonių priešai. Jūs esate bet kurios laisvos visuomenės ramstis“.

Prieš šešerius metus „Gridiron“ klube D. Trumpas neįprastai linksmai šaipėsi iš Vašingtono spaudos atstovų, taip pat juokavo apie Šiaurės Korėją ir savo vadovavimo stilių.

Per vakarienę „Gridiron“ klube – rengiamą už uždarų durų, neleidžiant fotografuoti – Vašingtono elitas atsipalaiduoja saviironiško humoro vakare, kurio metu kostiumuoti klubo nariai atlieka dainą.

Živilė Aleškaitienė (AFP)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: