Vaizdo įrašo kadras

Talibanui paskelbus pergalę, po to, kai Afganistano prezidentas Ashrafas Ghani pabėgo į užsienį, JAV perima Kabulo uosto kontrolę, siekiant evakuoti darbuotojus.

Pastaruoju metu Kabulo oro uoste tvyrojo panika, tūkstančiai gyventojų stengėsi pabėgti po to, kai Talibanas užgrobė Afganistano sostinę. Šiuo metu visi skrydžiai iš Kabulo oro uosto yra sustabdyti, tačiau nepaisant to JAV kariuomenė pranešė, kad kariai nušovė du ginkluotus vyrus, o trys žmonės žuvo nukritę iš lėktuvo, ant kurio buvo užlipę. „Tarp taikiai ten buvusių tūkstančių žmonių du vyrai turėjo ginklų ir jais grasinamai mojavo. Jie abu buvo nukauti“, – kalbėjo JAV karys, nenorėjęs, kad jo vardas būtų viešinamas. Siekiant išvengti daugiau nemalonumų JAV bei kitos šalys skuba evakuoti darbuotojus.

Pirmadienį vyko užsieniečių ir kai kurių afganistaniečių, turinčių tam tikrų ryšių su vyriausybinėmis organizacijomis, evakuacija, tačiau keleivių teigimu, tarp keliaujančių buvo ir daug tokių, kurie neturėjo vizos. Pasklidus tokiems gandams, tūkstančiai afganistaniečių susirinko Kabulo oro uoste. Siekiant išsklaidyti susirinkusius žmones, kurie bet kokiu būdu stengėsi patekti į lėktuvus, kai kurie iš jų lipo ant lėktuvų, JAV pajėgos šaudė į orą. Pasklido vaizdo įrašas, kaip žmonės prisikabinę prie lėktuvo šono, o vėliau dar vienas, kuriame matosi, kad žmonės neišsilaikę krenta nuo lėktuvų. Atsižvelgus į tokią padėtį Pentagono atstovas pranešė, kad visi skrydžiai buvo sustabdyti „dėl atsargumo“.

Daugelis afganistaniečių liko nepatenkinti JAV įsikišimu. Rakhshanda Jilali, žmogaus teisių aktyvistas, bandantis išvykti, sakė: „Kaip amerikiečiai gali laikyti oro uostą ir diktuoti sąlygas afganams?“

Atsižvelgiant į afganistaniečių nepasitenkinimą JAV vyriausybė pranešė, jog tūkstančiai Amerikos piliečių, vietinių ambasadų darbuotojų ir jų šeimų, taip pat kiti „pažeidžiami Afganistano piliečiai“ artimiausiomis dienomis turi būti nuskraidinti oro transportu. Siekiant laikytis šio plano į Kabulo oro uostą buvo išsiųsta net 6000 JAV karių.

Šiuo metu oficialiai yra pranešama apie septynis žuvusius asmenis. JAV Televizija „al Jazeera“ citavo vieną iš amerikiečių kariškių, kuris ir pranešė žuvusiųjų skaičių. JAV ambasada viešai, Twiter paskyroje, prašė visų Amerikos piliečių bei afganistaniečių nevykti į oro uostą.

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: