© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Ciuriche šeši futbolo pareigūnai buvo areštuoti trečiadienį paryčiais, reaguojant į JAV prašymą suimti asmenis, įtariamus gavusius arba mokėjusius kyšius Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) ir jai pavaldžių institucijų pareigūnams, kurių sumos siekia milijonus dolerių, nurodė Šveicarijos pareigūnai.

“Įtariami kyšininkavimu sporto žiniasklaidos ir sporto reklamos atstovai, kaip manoma, dalyvavo schemose, pagal kurias buvo atliekami mokėjimai futbolo funkcionieriams – FIFA delegatams … ir kitų FIFA pavaldžių organizacijų funkcionieriams – (kurių suma) didesnė negu 100 mln. JAV dolerių”, – sakoma Šveicarijos teisingumo ministerijos pranešime.

Kaip praneša dienraštis “The New York Times”, šis žingsnis tikriausiai pagilins krizę, apėmusią FIFA, kurią persekioja kyšininkavimo skandalai.

Sulaikyti pareigūnai, priklausantys tarptautinei futbolo organizacijai, gali būti išduoti Jungtinėms Valstijoms po to, kai buvo areštuoti viename prabangiame Šveicarijos viešbutyje, pridūrė laikraštis.

Daugiau negu 10 pareigūnų yra kaltinami JAV Teisingumo departamento “elektroniniu sukčiavimu, reketu ir pinigų plovimu”.

Šie kaltinimai yra didžiulis iššūkis FIFA tuo metu, kai jos vadovas Seppas Blatteris (Sepas Blateris) siekia užsitikrinti penktąją kadenciją per penktadienį vyksiantį balsavimą.

Pats S.Blatter, kuris yra įtakingas sporto pasaulio veikėjas, nėra Jungtinių Valstijų atliekamo tyrimo taikinys, rašo “The New York Times”.

Šį mėnesį S.Blatteris neigė, kad jo veikla domisi JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) tyrimą dėl korupcijos atliekantys pareigūnai.

Tas paneigimas buvo paskelbtas po to, kai viename televizijos ESPN parodytame dokumentiniame filme buvo pareikšta, kad tas Šveicarijos pareigūnas vengė atvykti į Jungtines Valstijas, vykdančias tyrimą dėl FIFA veiklos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: