© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry (Džonas Keris) pirmadienį grįžo į savo šalį specialiai atsiųstu kariniu lėktuvu po to, kai susilaužė koją, pargriuvęs važinėdamasis dviračiu per viešnagę Europoje.

J.Kerry, kurio lėktuvas nusileido Logano oro uoste Bostono mieste, buvo išvežtas į Masačusetso bendrąją ligoninę toliau gydyti, sakoma Valstybės departamento atstovo Johno Kirby (Džono Kerbio) pranešime.

71 metų diplomatijos vadovui lūžo dešinės kojos šlaunikaulis, kai jis sekmadienį pargriuvo važiuodamas dviračiu Prancūzijos Alpėse, Aukštutinės Savojos regione, kur rengiamas vienas iš lenktynių “Tour de France” etapų. J.Kerry naktį praleido vienoje Ženevos ligoninėje kaimyninėje Šveicarijoje, kur buvo stebima jo būklė, kol buvo suplanuotas jo grįžimas į Jungtines Valstijas.

J.Kerry šeštadienį dalyvavo Ženevoje vykusiose derybose su Irano užsienio reikalų ministru Mohammadu Javadu Zarifu (Mohamadu Džavadu Zarifu). Po nelaimingo atsitikimo jis buvo priverstas atšaukti planuotus vizitus Madride ir Paryžiuje.

Karinis transporto lėktuvas C-17, atsiųstas iš JAV karinės bazės Vokietijos mieste Ramšteine, išskrido iš Ženevos tarptautinio oro uosto po 16 val. Grinvičo (19 val. Lietuvos) laiku į Bostoną, kur gyvena J.Kerry, pranešė naujienų agentūros “Reuters” liudininkai.

“Grįžtu į Bostoną. Tikiuosi, kad koją sutvarkys ir galėsiu grįžti į @Valstybės departamentą! Šiuo metu darbas tęsiamas. Didelis ačiū palinkėjusiems pasveikti”, – sakoma J.Kerry “Twitter” žinutėje, paskelbtoje praėjus kelioms minutėms po to, kai jo lėktuvas pakilo.

Anksčiau J.Kerry sakė Prancūzijos užsienio reikalų ministrui Laurent’ui Fabiusui (Loranui Fabiusui), kad per atstumą dalyvaus antradienį Paryžiuje vyksiančiame daugiau negu dviejų dešimčių šalių politikų susitikime, kuriame bus tariamasi dėl JAV vadovaujamos koalicijos strategijos prieš džihadistų judėjimą “Islamo valstybė” Irake ir Sirijoje.

J.Kirby vėliau sakė, kad J.Kerry antradienį, po diskusijų viršūnių susitikime Paryžiuje, bus atlikta kojos operaciją.

JAV diplomatijos vadovas taip pat patikino L.Fabiusą, kad kada nors vėl atvyks į Prancūziją pasivažinėti dviračiu, sakė prancūzų pareigūnai.

Valstybės sekretorius sekmadienį planavo vykti į Ispaniją pasirašyti dvišalės gynybos sutarties, kuri leistų Jungtinėms Valstijoms nuolat dislokuoti savo karius Morono oro pajėgų bazėje netoli Sevilijos.

JAV diplomatinė misija Ženevoje nurodė, kad Masačusetso bendrosios ligoninės gydytojas Dennis Burke’as (Denisas Berkas) lydėjo J.Kerry, jam grįžtant į Bostoną.

D.Burke’as, kuris anksčiau atliko valstybės sekretoriui klubo sąnario operaciją, atskrido į Ženevą pirmadienį, siekdamas įvertint J.Kerry kojos būklę.

J.Kerry sekmadienio rytą buvo atskraidintas sraigtasparniu į Ženevos ligoninę. Iš pradžių buvo planuota, kad jis bus išskraidintas į Jungtines Valstijas tos pačios dienos vakarą, bet vėliau buvo nuspręsta, kad jis “dėl visa pikta” nakvos ligoninėje, sakė pareigūnai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: