Kim Jong Unas stebėjo pirmąsias Šiaurės Korėjos „branduolinio paleidimo“ pratybas. EPA-ELTA nuotr.

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas stebėjo pirmąsias šalyje „branduolinio paleidimo“ pratybas, antradienį pranešė valstybinė naujienų agentūra KCNA, per jas buvo imituojama branduolinė kontrataka kaip įspėjimas priešams.

Per pratybas pirmą kartą buvo parodyta Šiaurės Korėjos „branduolinio paleidimo“ valdymo sistema, pranešė valstybinė Korėjos centrinė naujienų agentūra ir pridūrė, kad tai – jungtinė šalies branduolinių ginklų valdymo sistema. Pratybos vyko pirmadienį, sakoma pranešime. Seulo kariškiai anksčiau paskelbė, kad tą dieną Šiaurės Korėja paleido kelias trumpojo nuotolio balistines raketas, tai patvirtino ir Tokijas.

Kim Jong Unas stebėjo pirmąsias Šiaurės Korėjos „branduolinio paleidimo“ pratybas. EPA-ELTA nuotr.

Kim Jong Unas „vadovavo kombinuotiems taktiniams mokymams, imituojantiems branduolinę kontrataką“, sakoma pranešime. Raketos „pataikė į taikinius saloje“ maždaug už 352 kilometrų, Kim Jong Unas buvo „labai patenkintas“ rezultatu, sustiprinusiu „korėjietiško tipo taktinį branduolinį smūgį“.

KCNA pranešė, kad pratybos buvo atsakas į JAV ir Pietų Korėjos bendras oro pratybas, vykstančias balandžio 12–26 dienomis.

Viljama Sudikienė (AFP)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: