Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Koloradas antradienį tapo pirmąja JAV valstija, legalizavusia marihuanos laikymą ir pardavinėjimą pramogai, taip sudarydamas sąlygas galimam konfliktui su federaline vyriausybe, be to, panašios priemonės šalininkai pergalę skelbia Vašingtono valstijoje.

Trečia priemonė dėl baudžiamosios atsakomybės už narkotinių kanapių asmeninį laikymą ir auginimą panaikinimo Oregone patyrė pralaimėjimą. Šioje valstijoje šiam reikalui buvo skirta daug mažiau pinigų ir pastangų.

Kolorado konstitucinės pataisos, kuria legalizuojama marihuana, šalininkai paskelbė pergalę, o oponentai pripažino pralaimėjimą, kai rezultatai parodė, kad priemonei pritarė beveik 53 proc. rinkėjų.

“Koloradas nebeturės įstatymų, kurie nukreipia žmones alkoholio vartojimo link, ir suaugusieji vietoje to bus laisvi rinktis marihuaną, jeigu jai teikia pirmenybę. O mums, kaip visuomenei, dėl to bus geriau”, – sakė vienas Kolorado kampanijos direktorių Masonas Tvertas (Meisonas Tvertas).

Marihuanos legalizavimas priešpastato valstiją ir federalinę vyriausybę, kuri kanapes laiko nelegaliu narkotiku.

JAV teisingumo departamentas reagavo pareiškimu, kad jo įstatymų vykdymo politika nesikeičia. “Tikriname šią balsavimo iniciatyvą ir šiuo metu jokių papildomų komentarų neturime”, – sakoma pareiškime.

Vašingtono valstijoje kanapių legalizavimas, kaip rodo rezultatai, taip pat laimi. Šios priemonės šalininkai, susirinkę viename Sietlo viešbutyje, pergalę paskelbė po to, kai vietos žiniasklaidos priemonės, tarp jų – laikraštis “The Seattle Times” pranešė, kad legalizavimui buvo pritarta.

Atskirai trijose kitose valstijose, tarp jų – Masačusetse, buvo balsuojama dėl marihuanos medicininiais tikslais legalizavimo. CNN praneša, kad Masačusetso rinkėjai tam pritarė.

Priemonės šioje valstijoje šalininkai paskelbė pergalės pareiškimą dėl “saugiausio medicininės marihuanos įstatymo šalyje”.

Dar 17 valstijų ir Kolumbijos apygarda jau turi įstatymus dėl marihuanos medicininiais tikslais.

Pagal pasiūlymus dėl marihuanos pramogai Kolorado ir Vašingtono valstijose, visi ne jaunesni kaip 21 metų asmenys galės legaliai asmeniniam naudojimui laikyti iki 28,5 g (vienos uncijos) marihuanos.

Oregone būtų buvęs legalizuotas neriboto kiekio laikymas.

Pagal visus tris pasiūlymus taip pat būtų legalu pardavinėti ir apmokestinti marihuaną valstijos licencijuotose parduotuvėse – panašiai kaip alkoholio atveju.

Kolorade bus leidžiama asmeniniams tikslams auginti iki šešių kanapių augalų, tačiau Vašingtono valstijoje bet koks auginimas būtų draudžiamas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: