Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Libijos gyventojai, įtūžę dėl nesiliaujančio sukarintų grupuočių savavaldžiavimo Bengazio mieste, šturmavo islamistų kovotojų ir buvusio sukilėlių dalinio bazę, įsitraukdami į susirėmimus, per kuriuos žuvo mažiausiai keturi žmonės, rodo šeštadienį paryčiais paskelbti duomenys.

Praėjusią naktį šimtai demonstrantų, tarp kurių buvo ginkluotų žmonių, įsiveržė į Raf Allaho al Sahati (Raf Alaho Sahačio) brigados štabą, įsikūrusį viename ūkyje Havario rajone, už 15 kilometrų nuo Bengazio centro.

Bent keturi žmonės žuvo, dar apie 40 buvo sužeisti per šiuos protestuotojų susirėmimus su islamistų brigada, pavaldžia Gynybos ministerijai, praneša naujienų agentūra AFP, remdamasi ligoninės pateikta informacija.

Abi pusės apšaudė viena kitą iš raketinių granatsvaidžių ir pėstininkų ginklų per dvi valandas trukusį susirėmimą, kol brigada galiausiai nusprendė pasitraukti iš savo bazės, atverdama kelią palankia proga besinaudojančių plėšikautojų miniai.

Vėliau užpuolikai padegė pagrindinius pastatus ir nusiaubė ginklų sandėlius, iš kurių nešė elektroninę įrangą, ginklus ir šaudmenis, pasakojo ten esantis AFP žurnalistas.

Anksčiau šimtai protestuotojų įsiveržė į griežtosios linijos islamistų kovotojų grupuotės “Ansar al Sharia” štabą, privesdami kovotojus atsitraukti. Vėliau šis karinis kompleksas buvo padegtas.

Per ataką salafitų džihadistų grupuotės nariai šaudė į orą, bet vėliau buvo demonstrantų išvaryti iš savo bazės.

Šis puolimas buvo surengtas po to, kai apie 30 tūkst. gyventojų Libijos antrajame didžiausiame mieste penktadienį dalyvavo demonstracijose prieš savavaldžiaujančius kovotojus, kurie, pasak kritikų, laiko save esančiais aukščiau įstatymų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: