Maskvos kapinėse gyventojai galės naudotis Wi-Fi

0
1
© Wikimedia Commons nuotr

Maskvos valdžia pranešė apie įdomų sprendimą – Wi-Fi ryšio zonas kurti ne tik kavinėse ar metro stotyse, kaip yra įprasta, bet ir vietos kapinėse.

Pirmieji Wi-Fi “karštieji taškai” pilnai bus įrengti veikimui jau kitais metais Vagankovo, Trojekurovo and Novodevičės kapinėse, kuriose palaidoti žymūs Rusijos visuomenės veikėjai, tokie kaip rašytojas Antonas Čechovas, SSRS lyderis Nikita Chruščiovas bei pirmasis Rusijos prezidentas Borisas Jelcinas.

Lilija Lvovskaja, atsakinga už Maskvos kapynynus, pranešė, kad “nuo dabar minėtosios kapinės atrodys kaip muziejai po atviru dangumi, ir žmonės, lankydami šias kapines, galės sužinoti daugiau informacijos apie mirusiuosius, palaidotus šiose kapinėse”. Tiesa, Novodevičėws ir Vagankovo jau turi GPS sistemas, nukreipiančias kapinių lankytojus į vietas, kuriose palaidoti žymūs žmonės.

Šis projektas paversti kapines su interneto prieiga kol kas yra eksperimentinėje fazėje – jeigu kapinių lankytojai palankiai sutiks šią naujovę, žadama, kad ateityje išmaniųjų kapinių skaičius Maskvoje turėtų išaugti iki 133.

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia