Greta Tumberg © Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Iš Švedijos kilusi klimato kaitos aktyvistė Greta Thunberg buvo apdovanota milijono eurų vertės Portugalijos Gulbenkiano fondo premija už nuopelnus žmoniškumui ir aktyvią kovą prieš kilmato kaitą. Gautą premiją aktyvistė žada skirti aplinkosaugos organizacijoms.

Pasaulyje puikiai žinoma 17 – metė klimato aktyvistė Greta Thunberg pelnė Gulbenkiano fondo premiją už savo indelį stabdant klimato kaitą ir ekologinę krizę. G. Thunberg tapo pirmu žmogumi apdovanotu fondo būtent už kovą prieš klimato kaitą. Vos prieš porą metų mažai kam žinoma ir patyčias kentusi paauglė šiandien tapo viena žymiausių klimato aktyvisčių, kuri įkvepia pasaulio jaunimą sekti jos pėdomis ir kartu kovoti prieš klimato kaitą.  Šiai premijai buvo nominuoti 136 žmonės iš 43 šalių ir buvo pasirinkta būtent G. Thunberg. Ji buvo apdovanota šia premija už tai, kaip ji „sugebėjo sutelkti jaunesnes kartas dėl klimato pokyčių ir jos atkaklios kovos pakeisti esamą status quo“, – anksčiau sakė prizų žiuri pirmininkas Jorge Sampaio. Aktyvistė renkant laimėtoją sulaukė didelio palaikymo, nes už ją balsavo dauguma komisijos narių.

Pirmadienį savo Twitter paskyroje aktyvistė paskelbė vaizdo įrašą, kuriame išreiškė padėką už skirtą premiją ir sakė, kad tai jai yra didžiulė garbė ir pranešė, kad jos fondas kaip įmanoma greičiau visą gautą premiją skirs su klimato kaita kovojančioms organizacijoms ir organizacijoms, kurios padeda kovoti su pandemijos protrūkiu.

Greta Tumberg © Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Pirmuosius 100 000 eurų žadama skirti „SOS Amazonia“ kampanijai. Šie pinigai bus skirti įsigyti medicinos prekių ir teikti telemedicinos paslaugas Brazilijos Amazonės atogrąžų miškų gyventojams. Taip pat Thunberg Twitter platformoje pranešė, kad yra nuspręsta kitus 100 000 eurų skirti „Stop Ecocide“ fondui paremti jų darbą, kad ekocidas taptų tarptautiniu nusikaltimu. Tokiu būdu visi pinigai bus išdalinti organizacijoms, kurios rūpinasi globaliomis problemomis.

Greta Thunberg tapo pavyzdžiu ir paskatino milijonus jaunų žmonių kartu atkakliai kovoti su klimato kaitos problemomis.

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: