Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Pakistanas apsvarstys galimybę paleisti buvusį antrąjį pagal svarbą talibų vadą Afganistane mulą Abdulą Ghani Baradarą (Abdulą Ghani Baradarą), jeigu žemesnio rango Talibano narių paleidimas siekiant taikos pasiteisins, ketvirtadienį naujienų agentūrai “Reuters” sakė abiejų šalių pareigūnai.

“Trylika talibų paleidęs Pakistanas žadėjo paleisti ir mulą Baradarą, jeigu ankstesni paleidimai pasitarnaus taikos derybose”, – sakė aukšto rango Afganistano pareigūnas, susipažinęs su derybų tarp Islamabado ir Kabulo eiga.

Afganistanas reikalauja, kad Pakistanas paleistų Afganistano talibų belaisvius, kuriais būtų galima pasinaudoti kaip svertu taikos derybose.

Per pastarąsias dvi dienas Pakistanas jau paleido tam tikrą skaičių viduriniojo rango talibų belaisvių.

Tačiau dabar jis patiria dar didesnį spaudimą išlaisvinti aukšto rango Talibano veikėjus kaip A.G.Baradaras, nes iki 2014 metų pabaigos iš šalies pasitrauks didžioji dalis NATO karinių pajėgų.

Afganistano pareigūnai tikisi, kad A.G.Baradaras, yra pakankamai įtakingas ir gerbiamas asmuo, jog įtikintų Talibaną pradėti derybas su Kabulo vyriausybe.

Paklaustas, ar A.G.Baradaras tikrai gali būti paleistas, vienas Aukšto rango Pakistano užsienio reikalų ministerijos pareigūnas pareiškė, kad taip atsitiks tik tuo atveju, jeigu viduriniojo rango talibų paleidimas “duos rezultatų”.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: