© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Kelios dešimtys migrantų trečiadienį iš Serbijos pateko į Kroatiją, tapdami pirmaisiais pabėgėliais, kurie kirto šios Šengeno zonai nepriklausančios ES narės sieną po to, kai Vengrijoje įsigaliojo griežti įstatymai dėl neteisėto atvykimo į šalį, pranešė policija.

Grupė pabėgėlių, daugiausia sirų ir afganų, tarp jų ir moterų su vaikais, anksti ryte kirto sieną, kurią žymi tik akmuo, ir pradėję eiti laukais buvo čia sulaikyti policijos.

Policija nurodė, kad dabar sulaikytieji bus nuvežti į policijos nuovadą šalimais esančiame Tovarniko mieste užregistruoti, be to, migrantus apžiūrės medikai.

Policijos atstovė Domagoj Džigumovič iš pradžių pranešė, kad sieną kirto “maždaug 20 migrantų, daugiausia moterys ir vaikai”. Vėliau ji pridūrė, kad link sienos juda kitos maždaug tokio pat dydžio migrantų grupės.

Savo ruožtu vienas policijos atstovas rytinėje pasienio Vukovaro-Srijemo apskrityje patvirtino, kad nenurodomas skaičius migrantų kirtę sieną pateko į Kroatiją ir kad po užregistravimo jie bus vežami į migrantų priėmimo centrus netoli sostinės Zagrebo. Vietoje esantis žurnalistas matė mažiausiai šimtą žmonių, kurie laukais ėjo palei sieną.

Iki šios savaitės dauguma migrantų ir pabėgėlių iš Graikijos per Makedoniją ir Serbiją vyko į Vengriją. Iš šios ESšalies jie per Austriją toliau keliavo į Vakarų Europą, ypač į Vokietiją ir Švediją.

Bet Vengrija, į kurią šiais metais jau atvyko per 200 tūkst. migrantų, pirmadienį ir antradienį uždarė savo pietinę sieną su Serbija, taip pat vagonu ir spygliuota viela užblokavo geležinkelio liniją, kuri leido prasmukti į šalį didelėms pabėgėlių grupėms.

Migrantus Vengrija nukreipė į oficialius išorinės sienos kirtimo punktus, tačiau praleidus kažkiek migrantų, jie irgi buvo uždaryti.

Antradienį įsigaliojus naujiems griežtiems įstatymams dėl neteisėto sienos kirtimo, kuriuos praėjusią savaitę skubos tvarka parlamente prastūmė premjeras Viktoras Orbanas, dabar bet kuris asmuo, nelegaliai patekęs į Vengriją, gali būti suimtas ir nubaustas kelerių metų laisvės atėmimo bausme.

Kad naujosios priemonės atgrasė daug migrantų tapo aišku jau trečiadienį ryte, kai Vengrijos policija paskelbė duomenimis, kad į šalį pateko tik 367 žmonės – gerokai mažiau nei vos dieną prieš tai, kai sieną kirto rekordiškai daug – net 9 380 migrantų.

Iš Kroatijos, kuri yra Bendrijos narė, bet, skirtingai nei Vengrija, nepriklauso bevizei Šengeno zonai, kurioje galima keliauti be pasų kontrolės, migrantai toliau gali mėginti vykti į Šengeno narę Slovėniją, ar į Vengriją.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: