Rusija kare prieš Ukrainą naudoja Šiaurės Korėjos sviedinius, pagamintus aštuntajame dešimtmetyje. EPA-ELTA nuotr.

Rusija kare prieš Ukrainą naudoja Šiaurės Korėjos artilerijos sviedinius, kurie galėjo būti pagaminti praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje. Tai pranešė „Business Insider“, remdamasi Pietų Korėjos žiniasklaida, rašo UNIAN.

Publikacijoje pažymima, jog Pietų Korėjos nacionalinė žvalgybos tarnyba (NIS) tikrina pranešimus, kad Šiaurės Korėja tiekė savo sąjungininkei Rusijai prieš penkis dešimtmečius pagamintus ginklus.

„NIS išsamiai analizuoja atitinkamas aplinkybes ir toliau stebi bendrą Šiaurės Korėjos ir Rusijos karinį bendradarbiavimą“, – pareiškė tarnybos atstovai.

Leidinys primena, kad Ukraina, JAV ir JT apkaltino Šiaurės Korėją perdavus Rusijai milijonus sviedinių ir kitų ginklų, kurie naudojami jos kampanijoje Ukrainoje.

„Rusija didina amunicijos gamybą šalyje, kad neatsiliktų nuo paklausos, tačiau ji paprašė pagalbos savo sąjungininkę Šiaurės Korėją“, – sakoma straipsnyje.

Ukrainos pareigūnai gruodį pareiškė, kad Šiaurės Korėjos sviediniai dažnai būna netinkami naudoti ir sprogsta pabūklų vamzdžiuose. Rusija taip pat naudoja Šiaurės Korėjos balistines raketas, atakuodama Ukrainos miestus, tačiau maždaug pusė jų nukrypsta nuo kurso.

Stasys Gimbutis (ELTA)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: