Vladimiras Solovjovas

Maskvos policija tiria žymaus pokalbių laidos vedėjo Vladimiro Solovjovo replikas, teigiančias, kad Hitleris „labai narsus žmogus“.

Vidaus reikalų ministerijos šiaurinis Maskvos skyrius sakė, jog jie valstybės valdomos žiniasklaidos VGTRK paprašė praeitą mėnesį transliuotų Solovjovo laidų įrašų kopijų.

Buvo girdima, kaip Solovjovas, dažnai apibūdinamas, kaip Kremliaus propagandininkas, tiesioginės vasario 15-sios transliacijos metu pavadino Hitlerį „asmeniškai itin narsiu žmogumi“, kuris „Pirmojo pasaulinio karo metu kovo garbingai“.

Jis lygino Hitlerį su įkalintuoju Kremliaus kritiku Aleksejum Navalnu ir menkino, sakydamas jog šis yra „niekingas fiureris“.

Reaguodamas į komunistų įstatymų leidėjo Valerijaus Raškino prašymą ištirti Solovjovo komentarus dėl nacizmo šlovinimo, policijos departamentas teigė, jog pasidalins kopijomis su tyrėjais ir tardytojais, jog šie „teisiškai įvertintų ir priimtų sprendimą, paremtą Rusijos įstatymais“.

Nors nacizmo šlovinimas Rusijoje laikomas baudžiamuoju nusikaltimu, už kurį daugiausiai skiriama penkeri metai kalėjimo, neaišku ar valdžia patrauks baudžiamojon atsakomybėn pačią prokremlinę žiniasklaidą.

Solovjovas anksčiau atmetė kaltinimus paaiškindamas savo komentarus, jog „Asmeninė Hitlerio drąsa nepateisino jo veiksmų“.

Latvija, netrukus po tiesioginės transliacijos uždraudė Solovjovui įvažiuoti į šalį.

Taip pat skaitykite: Kovoje prieš diktatorių: kas lieka Rusijos opozicijos fronte įkalinus Aleksėjų Navalną?

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: