Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Šiaurės Korėjos armija ketvirtadienį pagrasino galinti smogti JAV karinėms bazėms Japonijoje, reaguodama į branduolinį ginklą galinčių nešti Amerikos bombonešių B-52 dalyvavimą bendrose karinėse pratybose su Pietų Korėja.

Šis grasinimas nuskambėjo kitą dieną po to, kai Pchenjanas pasmerkė B-52 skrydžius kaip “neatleistiną provokaciją” ir pagrasino imtis karinių veiksmų, jeigu jie bus tęsiami.

Pentagonas patvirtino, kad B-52, pakilę iš Anderseno oro pajėgų bazės Guame, praskrido virš Pietų Korėjos per kasmetines bendras pratybas, kurios, kaip teigia Pchenjanas, yra karinės invazijos repeticija.

“Negalime toleruoti JAV vykdomų branduolinio smūgio pratybų, darant mus taikiniais ir reklamuojant jas kaip stiprius perspėjančius pranešimus”, – pareiškė Šiaurės Korėjos armijos aukščiausiosios vadovybės atstovas.

“JAV turėtų neužmiršti, kad Anderseno bazė… taip pat karinio jūrų laivyno bazės Japonijos pagrindinėje saloje ir Okinavoje yra pasiekiamos mūsų preciziniams smūgiams”, – sakoma pranešime, kurį išplatino valstybinė Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).

B-52 ir anksčiau buvo naudojami bendrose pratybose su Pietų Korėja, tačiau Pentagonas šįkart plačiau nušvietė šių strateginių bombonešių dalyvavimą, siekiant pabrėžti JAV įsipareigojimą ginti savo sąjungininką Seulą.

“Jeigu priešas grasina mums branduoliniais ginklais, atsakysime stipresnėmis branduolinėmis atakomis”, – perspėjo Šiaurės Korėjos armijos atstovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: