© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovičius, norėdamas nutraukti plintančius neramumus šalyje, šeštadienį susitiko su opozicijos lyderiais Kijeve.

Prezidentas Viktoras Janukovičius buvo pažadėjęs nusileisti opozicijai ir taip bandyti užbaigti šalyje plintančią krizę, tačiau Vitalijus Klitichkas-vienas iš opozicijos lyderių pakvietė V. Janukovičių į derybas, kuriose teigė, jog protestuotojai nori, kad prezidentas atsistatydintų.

Vitalijus Zakharchenko – atsakingas už policijos veiksmus, derybose labiausiai niekino protestuotojus – kaltino “radikalias grupes” dėl neramumų ir pridūrė, kad protestuotojai turėjo ginklus.„”Pastarųjų dienų įvykiai Ukrainos sostinėje parodė, kad mūsų pastangos taikiai išspręsti konfliktą lieka bergždžios”, pridūrė jis.

Šeštadienį, anot V. Zakharchenko, protestuotojai užpuolė du pareigūnus, kuriems dėl sužeidimų teko lankytis ligoninėje, tačiau protestuotojai V. Zakharchenko žodžius vadina provokacija. Šiuo metu, protestuotojai yra užėmę keletą vyriausybės pastatų už Kijevo, ypač vakariniuose Ukrainos miestuose, kur tradiciškai yra palaikomi glaudesni ryšiai su Europa.

Vakariniame Ukrainos Ivano – Frankivsko mieste 1500 protestuotojų okupavo ir užsibarikadavo vietiniame vyriausybės pastate. Protestuotojai dabar reikalauja ministro nedelsiant atsistatydinti. Chernivtsyje minia šturmavo vyriausybės pastatą. Žmonės rėkė : „Gėda“ ir „Atsistatydinti“.

Šiaurės vakaruose – Lutske buvo surengta didžiulė protestuotojų demonstracija šalia vietinės vyriausybės. Vyriausybės pastatas užimtas protestantų vakariniame Užhorodo mieste. Lvove, protestuotojai pastatytė barikadas aplink vyriausybės pastatą.

© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Sekmadienio naktį protestuotojai Kijave apgulė „Ukrainos namų“ pastatą kuriame po susirėmimo su protestuotojais glaudėsi keli šimtai Ukrainos jėgos struktūrų pareigūnų. Įvyko didžiulės grumtynės, kurių metu Maidano protestuotojams pavyko atkovoti teritoriją. Neišvengta rimtų pareigųnų bei protestuotojų sužeidimų. Milicijos pareigūnai laistė minią naudodami vandens patrankas, taip pat gausiai naudojo garsines granatas, protestuotojai savo ruoštu atsakė akmenimis, molotovo kokteiliais, fejerverkais.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: