Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Venesuela paskelbė devalvuojanti savo valiutą 32 proc. JAV dolerio atžvilgiu pagal vėžiu sergančio prezidento Hugo Chavezo (Hugo Čaveso) nurodymą – iš dalies siekiant sumažinti išsipūtusį biudžeto deficitą.

Pagal oficialųjį kursą vienas doleris kainuos nebe į 4,3, o 6,3 bolivaro. Šį sprendimą planavimo ir finansų ministras Jorge Giordani (Chorchė Džordanis) paskelbė penktadienį per spaudos konferenciją, sakydamas, jog jis įsigalios nuo ateinančio trečiadienio.

Tokiu būdu siekiama “sumažinti išlaidas ir padidinti rezultatus”. Vienas devalvacijos padarinių – pingantis eksportas, todėl toks žingsnis gali pritraukti daugiau pirkėjų.

Tuo pačiu sumažės biudžeto deficitas, kuris Venesueloje pernai siekė beveik 10 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

Pernai šalies ekonomika augo 5,5 proc., o infliacija buvo 20 proc. – septyniais procentais mažesnė negu 2011 metais. Nors vyriausybei pavyko įgyvendinti savo planus sumažinti infliacija, pagal oficialius rodiklius ji liko didžiausia tarp Lotynų Amerikos šalių.

Venesuela yra didžiausia naftos eksportuotoja Pietų Amerikoje, o jos išžvalgytų naftos telkinių atsargos yra didžiausios pasaulyje. Sandoriuose už parduodamą naftą atsiskaitoma JAV doleriais, todėl, perskaičiavus bolivarais, pardavimų apimtys padidės, formaliai padidindami valstybės pajamas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: