© Commons archyvo nuotr.

Vokietijos teisingumo ministras antradienį atleido generalinį prokurorą, vystantis prieštaringai vertinamai bylai prieš vieną tinklaraštį, kaltinamą valstybės paslapčių paviešinimu.

Teisingumo ministras Heiko Maasas (Heikas Masas) sakė praradęs pasitikėjimą generaliniu prokuroru Haraldu Range, kuris keliomis valandomis anksčiau apkaltino jį kišantis į teismo procesą.

Šį neįprastą viešą susikirtimą išprovokavo tyrimas dėl išdavystės, kurį H.Range pradėjo prieš tinklaraštį Netzpolitik.org, paviešinusį Vokietijos vidaus saugumo agentūros įslaptintus planus išplėsti sekimą internete.

Žinia apie tyrimą prieš Netzpolitik.org, vadinantį save skaitmeninių pilietinių teisių tinklaraščiu, praeitą ketvirtadienį išprovokavo protestų audrą ir solidarumo pareiškimus, skelbtus žurnalistų, tinklaraštininkų ir politikų, kurie tvirtino, kad tai yra mėginimas nutildyti tiriamosios žurnalistikos darbuotojus.

Socialiniame tinkla “Twitter” išpopuliarėjo žyma #Landesverrat (valstybės išdavystė); vyko gatvės protestai ir skelbiamos interneto peticijos, smerkiančios pirmąjį tokį tyrimą prieš Vokietijos žiniasklaidą per daugiau negu pusę šimtmečio.

Ministras H.Maasas, palaikomas kanclerės Angelos Merkel, greitai atsiribojo nuo to tyrimo, reikšdamas abejones, ar paviešinti dokumentai iš tikrųjų prilygsta “valstybės paslaptims”.

H.Range atsikirto antradienį, atvirai kaltindamas H.Maasą “netoleruotinu kišimusi į teismų nepriklausomybę”.

Keliomis valandomis vėliau H.Maasas sušaukė spaudos konferenciją, kurioje pareiškė atmetantis H.Range kaltinimus ir sakė, kad generalinio prokuroro pasisakymai yra “nesuvokiami ir klaidinantys” visuomenę.

H.Maasas nurodė pasakęs 67 metų generaliniam prokurorui, kad “prarado pasitikėjimą” juo ir, palaikomas A.Merkel, prašys prezidento Joachimo Gaucko (Joachimo Gauko) pirma laiko išleisti jį į pensiją.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: