© Vilmanto Ramono nuotr. / KaunoZinios.lt

Balandžio 5-7 d. dvidešimtyje Europos šalių vyks nemokami renginiai visuomenei: atvirų durų dienos amatininkų galerijose-dirbtuvėse, parodos, paskaitos, amatų pristatymai, edukaciniai praktiniai užsiėmimai.

Vilniuje, Kaune ir Trakuose EDAD dienų metu vyks kultūriniai mainai tarp amatininkų ir lankytoj. Bus gerinamas amatų dirbtuvių matomumas, lankytojai atras amatų dirbtuves, daugiau sužinos apie nematerialųjį paveldą bei patys kurdami išbandys įvairius amatų gamybos procesus. Amatininkystės tradicijos labai svarbios miesto patrauklumo ir turizmo skatinimui.

Prie projekto „Amatai – vietiniai savitumo ženklai“ prisideda ir Kauno kultūros centro tekstilės studija „Gijų sodai“. Balandžio 5 d. vyks kūrybinės dirbtuvės „Tapiserijos mozaika: Lietuva – mano veidas“. Jų metu – mažos tapiserijos kūrimas (pranc. tapisserie – rankų darbo austinis sieninis kilimas), kuri taps vieno didelio kūrinio Lietuvai dalimi.

Lankytojai kviečiami akimirkai pamąstyti apie savo santykį su Lietuva ir išausti 8 x 8 cm dydžio audinukus, „sudedant“ į juos savo mintis ir jausmus, išreikštus per simbolius, spalvas.

Dirbtuves ves tekstilininkė Agnietė Janušaitė-Vitkūnienė.  Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1
Balandžio 5 d. 14 val.

Reikalinga išankstinė registracija:
tel.+370 612 15828
el.p. a.vitkuniene@tautosnamai.lt

Visa EDAD programa:
http://www.vsaa.lt/index.php/europos-dailiuju-amatu-dienos-04-05-07-d/

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: