Organizatorių archyvo nuotr.

Artimiausią šeštadienį, rugsėjo 18 d. Vilniuje vyks fantastikos mėgėjų festivalis „Lituanicon“. Nuo 1990 m. kasmet vykstantis ir šiemet jau 32 metus skaičiuojantis nemokamas renginys kviečia visus, kurie mėgsta ne tik fantazijos laisvę, bet ir uždavinėti klausimus „o kas, jei“ ir „kodėl“?

Daugelis turbūt dar prisimena kultinę Rolando Maskoliūno vestą laidą „Videokaukas“, pirmaisiais Lietuvos Nepriklausomybės metais supažindinusią lietuvius su fantastinių ir siaubo filmų kultūra. Šią laidą žiūrėjusi karta užaugo, bet jos susidomėjimas fantastikos sritimi nesumažėjo, tad prieš dešimtmečius R.Maskoliūno ir bendraminčių pradėtą festivalių „Lituanicon“ tradiciją jie tęsia ir toliau.

Organizatorių archyvo nuotr.

Fantastika yra pramoga, bet tuo pačiu tai ir intelektinė veikla. Fantastai yra tie, kurie ne tik pasyviai vartoja turinį, bet jį ir analizuoja, vertina, diskutuoja apie jį, kuria patys. Būtent tokie žmonės ir renkasi į „Lituaniconus“, tvirtina renginio organizatoriai.

„Šio festivalio tema – Drakonas, ir trisdešimt antrajame „Lituanicone“ įvertinsime įvairius su šia mitine būtybe, jos įvaizdžiu susijusius aspektus bei įvaizdžius fantastikoje ir kasdienybėje – literatūroje, kine, žaidimuose ir kitur“, – teigia vienas iš pagrindinių renginio organizatorių, klubo „Tolkien Lietuva“ vadovas, astrofizikos daktaras Kastytis Zubovas.

Organizatorių archyvo nuotr.

Pasak jo, šiemetiniame renginyje netrūks ir pranešimų, ir įvairiais patirtis siūlančių veiklų.

Tarp šiemetinio renginio svečių – nuotoliniu būdu prisijungsiantis unikalus britų rašytojas Charlie Strossas, savo kūryboje sąmojingai sujungiantis siaubo literatūrą, fantastiką ir XXI a buitį. Savo romanų serijoje „Laundry Files“ britas tik jam būdingu būdu sugebėjo sujungti legendinio rašytojo H.P. Lovecrafto stiliaus siaubą, detektyvą, mokslinę fantastiką ir net kasdienio darbo įmonės biure elementus.

Organizatorių archyvo nuotr.

Ne pernelyg nutolstant nuo realybės, renginyje organizuojama ir futuristinės pakraipos diskusija apie galimus ateities konfliktus – juk Rytuose jau kurį laiką rąžosi net keli Drakonai, tad apie tai, kokius geopolitinius pokyčius tai gali nulemti ir kokius konfliktus sukelti – ir kaip šie galėtų atrodyti, turint omenyje dabartines ir netolimos ateities technologijas – diskutuos ginkluotės ir karybos ekspertas, inovatorius atsargos majoras Darius Antanaitis, vyriausioji Merilando universiteto mokslininkė, saugumo specialistė Eglė Murauskaitė, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesorius dr. Giedrius Česnakas ir kiti.

Organizatorių archyvo nuotr.

Ir žinoma, tai – tik dalis renginio programos. „Lituanicon“ tikrai pradžiugins ir stalo, ir kompiuterinių žaidimų, ir populiariosios kultūros mėgėjus – visą renginio programą galima rasti svetainėje lituanicon.lt.

Renginys vyks rugsėjo 18 d., šeštadienį, Vilniuje, Socialianinių mokslų kolegijoje (Kalvarijų g. 137 E). Renginys yra nemokamas, bet būtina išankstinė registracija. Renginyje galės dalyvauti tik asmenys su Galimybių pasu.

Renginį organizuoja klubas „Tolkien Lietuva“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: