Bror Gunnar Jansson / Organizatorių archyvo nuotr.

Gruodžio 12 d.  Kauno kultūros centre nuskambės stilingai makabriška bliuzo versija. Vieno žmogaus orkestras Bror Gunnar Jansson stebins savo vokalu, gebėjimu groti elektrinėmis gitaromis, būgnais, mušamaisiais ir sintezatoriumi tuo pat metu. Be to, jis įtraukia saksofoną, zurną, bandžą, švilpynes, lazdeles, narvus ir grandines į savo muzikines išdaigas bei siaubo istorijas. Netikėta dainų tematika pritrenkiantis švedas Bror Gunnar Jansson pateikia klausytojams švediškų kriminalų suvestinę kurdamas muzikos hibridą iš stiprias šaknis turinčio bliuzo, amerikietiško folko bei roko, grunge ir rokenrolo.

Meistriškas dainininkas, pasakotojas ir muzikantas Bror Gunnar Jansson kuria lengvai įtraukiančią atmosferą ir tuo pat metu šiaurietiškai niūrią bei komišką nuotaiką. Įdomu stebėti jo vaidybiškus pasirodymus, kūrybingus klipus, žavingą, trikdančią ir tuo pat metu fantastišką manierą. Hipnotizuojančiai makabriškas atlikėjas gali būti tamsus, įtaigus, šiurkštus, neapdorotas bei kartu stilingas, poetiškas, glostyti švelniu aksominiu prisilietimu. Jo ryškūs, įtikinantys pasirodymai yra tarsi cirkas, o muzika – visa visata, į kurią esate kviečiamas patekti.

Atlikėjas savo balsu ir skambesiu lyginamas su legendiniu John Lee Hooker, yra pavadintas net piktuoju Johnny Cash dvyniu. Tamsaus bliuzo interpretuotojų viršūnėje esantis kūrėjas įkvepia daugybės siaubo filmų scenarijus. Jo muzika yra įtraukta į kelių TV serialų bei dokumentinio kino garso takelius.

Naujausias Bror Gunnar Jansson albumas „They Found My Body In A Bag“ (2019 m.) yra vadinamas tikriausia kriminaline muzika. Didelė dalis jo dainų remiasi žinomais nusikaltimais, daugiausiai įvykusiais Švedijoje. Kriminalinės temos atlikėjui yra būdas susigyventi su šiuo pasauliu ir bandymas suprasti, kodėl kai kurie žmonės tampa blogi ir iš kur visa tai kyla. Tarp temų ryški vyrų smurto prieš moteris aktualija, kurią Bror Gunnar Jansson kviečia visus drauge spręsti.

Rašydamas dainas Bror Gunnar Jansson naudoja tam tikrus personažus kaip metodą jų tonui ir istorijai nusakyti. Tarp svarbiausių jo dainų personažų – ir apsišaukėlis pranašas bei šaltakraujiškas žmogžudys Edvard Young, ir išprotėjusi fanatiška krikščionė Marry Lee Dean bei jos sūnus žmogžudys, žmogėdra William Joseph „Billy“ Dean, nerimastingos praeities turintis boksininkas Butch. Atlikėjas dainose panaudoja žinutes iš realių kriminalinių tyrimų ar jas perfrazuoja, įsijausdamas į auką, jos mintis, originaliai perteikia vaizdą nusikaltėlio žvilgsniu.

Bror Gunnar Jansson yra ketvirtos kartos muzikantas, žinomo bosisto, grojusio su džiazo legendomis Chet Baker, Toots Thielemans ir Dexter Gordon, sūnus. Atlikėjas didžiąją savo jaunystės dalį praleido džiazo klube „Nefertiti“, kuriame tapo toks savas, kad ne tik pažinojo ten grojančius muzikantus, darbuotojus, bet ir dalis jų manė, kad jaunasis kūrėjas čia dirba.

Po studijų Bror Gunnar Jansson pradėjo savo kaip nepriklausomo muzikanto kelią. 2012 m. išleido solinį albumą, o už dvejų metų – riboto limito 8 colių rankų darbo EP, kuris buvo išparduotos vos per vieną dieną. Vėliau pasirašė kontraktą su prancūzų leiblu „Normandeep Blues“, išleidusiu antrąjį ir daug sėkmingesnį „Moan Snake Moan“. Albumas buvo išrinktas savaitės įrašu TV kanalo „Canal +“ programoje „Album de la semaine“, organizacija „Academie Charles Cros“ jam  suteikė „Coup de Coeur 2014/15“ vardą, o prancūzų kultūros žurnalas „Les Inrockuptibles“ atlikėją įvardino „metų apreiškimu“ (2014 m.).  2017 m. Bror Gunnar Jansson išleido EP ir pilną albumą pavadinimu „And The Great Unknown“ (I ir II dalis), kurie maloniai nustebino sėkmingais pardavimais bei kritikų atsiliepimais. II dalis kurį laiką buvo tarp geriausiai perkamų džiazo / bliuzo albumų Prancūzijoje – vos per tris savaites parduota daugiau nei 5 000 kopijų, jam buvo įteiktas Švedijos indie muzikos apdovanojimas „Manifest“. Šiuo metu kūrėjas yra išleidęs 11 albumų bei singlų.

Koncertas: gruodžio 12 d. 19 val. Kauno kultūros centras (Tautos namai), Kaunas.

Bilietai: Tiketa

Daugiau informacijos: www.gmgyvai.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: