Lietuvos sveikatos universiteto ir LSMUL KK Endokrinologijos klinikos komanda kartu su Lietuvos endokrinologų draugija, Vaikų endokrinologų asociacija ir viešąja įstaiga „Skirtingos spalvos“ 2021 m. lapkričio 14 dieną kviečia dalyvauti šventiniuose renginiuose, skirtuose Pasaulinei diabeto dienai paminėti.

Šie metai ypatingi – sukanka 100 metų nuo insulino atradimo. Žalgirio arenoje vyks bendra gydytojų ir pacientų konferencija-mugė.

Ta proga 13 val. Kaune Nemuno saloje prie Žalgirio arenos bus fiksuojamas „Cirkofleks“ konstrukcijos aitvaro rekordas. Aitvaro forma gražiai atkartoja Pasaulinės diabeto dienos logotipą.

Insulino atradimas, pakeitęs pasaulio medicinos istoriją, glaudžiai siejasi su Kaunu. Kaune gimęs žymus mokslininkas Oskaras Minkovskis yra cukrinio diabeto tyrimų pradininkas. Jo atradimų dėka sukurtas Nobelio premijos apdovanojimo sulaukęs vaistas.

Rekordinį aitvarą sukonstruos ir skraidins klubo „Lietuvos aitvarų judėjimo“ narys, aitvarų meistras Donatas Dumskis. Lietuvoje ir kitose šalyse jau yra registruoti jo sukurtų aitvarų rekordai.

Muzikinį palaikymą gongais atliks „Rami Jūra Tyli“.

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: