© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Rio de Žaneire, Marakanos stadione susitiko Čilė ir Ispanija. Praėjusio pasaulio futbolo čempionato nugalėtojams nepavyko peržengti B grupės barjero. Jie nusileido 2-0 Čilės rinktinei.

Pirmąją rungtynių minutę Čilė uždirbo kampinį, kurį pakėlė A. Sanchezas, tačiau netikslų smūgį galva atliko Jara. Bendrai  abi komandos pradžioje žaidė žvalgybinį futbolą. 8-ąją minutę X. Alonso skersavo į baudos aikštelę kamuolį, tačiau Čilės vartininkas išėjo iš vartų ir kamuolį numušė tolyn. Praėjus 10 minučių įvarčių nebuvo.

13-ąją minutę Ispanija uždirbo baudos smūgį, tačiau X. Alonso perdavimas buvo per stiprus ir netikslus. Po kelių minučių dar vieną puikią progą turėjo tas pats X. Alonso, bet jo smūgiuotas kamuolys pataikė tiesiai į vartininką.

19-ąją minutę Čilė surengė pavojingą ataką, kurią įvarčiu pavertė E. Vargasas. Suklydus Ispanijos futbolininkams, rezultatas tapo 1-0 Čilės naudai. 26-ąją minutę A. Vidalis prasižengė prieš J. Martinezą ir gavo geltoną kortelę.

27-ąją minutę sudėtingą smūgį atliko D. Costa , deja kamuolys skriejo šalia virpsto. Tai buvo paskutinis ispanų bandymas pelnyti įvartį pirmame kėlinyje.

44-ąją minutę Čilė pateikė dar vieną siurprizą, kai C. Aránguizas pelnė antrąjį įvartį savo komandai ir taip padidino persvarą 2-0. Pasaulio ir Europos čempionai pirmąjį kėlinį baigė nepelnę nei vieno įvarčio.

Antrojo kėlinio pradžioje Ispanijos rinktinėje atliktas pirmasis keitimas. X. Alonso atsisėdo ant suolelio, o į aikštę įžengė Koke. Ispanai nuo pat pirmų minučių bandė užpulti varžovų vartus, deja vis nesėkmingai.

49-ąją minutę puikią progą pelnyti įvartį turėjo D. Costa, tačiau jam sutrukdė Čilės gynėjai. Po kiek laiko ispanai uždirbo baudos smūgį, kurį vartininkas sėkmingai atlaikė, tačiau neramumai prie Čilė vartų tuo nesibaigė. Po perdavimo  Busquetsas turėjo šansą pasiųsti kamuolį į tuščius vartus, bet taikliai pataikyti nepavyko.

68-ąją minutę čiliečiai galėjo rezultatą patrigubinti. Surengta kontrataka baigėsi pavojingu smūgiu, kurio vos nerealizavo M. Isla. Tolimesnį laiką Čilė ir toliau spaudė savo varžovus bei rengė pavojingas atakas.

Nors Ispanai ir stengėsi, tačiau pelnyti įvarčių nepavyko, tad rezultatas pasibaigus rungtynėms buvo 2-0 ir Čilė šventė pergalę bei užsitikrino vietą aštunfinalyje.