© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Pirmą valandą nakties Lietuvos laiku antras savo rungtynes pasaulio futbolo čempionate sužaidė Japonija ir Graikija. Nors graikams teko žaisti vienu žaidėju mažiau, Japonijai jų įveikti nepavyko ir rezultatas mačo pabaigoje buvo 0-0.

Pirmieji atakas surengė japonai, bet jų smūgiai buvo sėkmingai blokuoti. Iškart po jų, 4-ąją minutę Graikijos puolėjas K. Mitroglou bandė smūgiuoti, tačiau sėkmė nelydėjo ir čia.

Tiek Japonijos, tiek Graikijos rinktinės norėjo žūtbūt laimėti, kad turėtų geresnius šansus patekti į kitą etapą. Todėl buvo galima išvysti aktyvų žaidimą. 12-ąją minutę japonas M. Hasebe gavo pirmąją geltoną kortelę.

Nors rinktinės stengėsi neklysti, o suklydus priešininkams, išnaudoti jų klaidas, prabėgus 15-ai minučių įvarčių išvysti nepavyko.

Kiek vėliau japonas Y. Osaka atliko du nuostabius smūgius, bet O. Karnezis juos puikiai atlaikė. Iškart po to graikas J. Holebas Japonijos baudos aikštelėje taip pat smūgiavo, bet neužtikrintai ir rezultatas nepakito. 27-ąją minutę geltoną kortelę gavo graikų kapitonas K. Katsouranis.

29-ąją minutę uždirbtą baudos smūgį realizuoti bandė K. Honda, deja graikų vartininkas atliko savo darbą ir vartai liko saugūs.

35-ąją minutę traumuotas K. Mitroglou pasitraukė iš aikštės ir į ją įžengė kitas komandos puolėjas T. Gekas. Šis keitimas japonų neišgąsdino ir jie toliau spaudė savo priešininkus, nors Graikijos gynyba buvo per stipri, kad ją pralaužtų.

38-ąją minutę Graikijos žaidėjas K. Katsouranis gavo antrą geltoną kortelę, kuri pavirto į raudoną ir tuomet jam teko palikti savo rinktinę dešimtyje. Bet ilgai džiaugtis Japonijai neteko. 40-ąją minutę įvarčio vos nepelnė V. Torosidis, kurio stiprų smūgį atrėmė E. Kawashima.

Pirmasis rungtynių kėlinys baigėsi be įvarčių rezultatu 0-0.

Po ilgosios pertraukos pirmasis keitimas atliktas Japonijos rinktinėje. M. Hasebe buvo pakeistas komandos draugo Y. Endo. Japonija ir toliau žaidė aktyviau ir bandė išnaudoti vieno žaidėjo pranašumą, tačiau graikų gynybą buvo per kieta, kad ją įveiktų.

60-osios minutės bėgyje graikai sugebėjo uždirbti kelis kampinius, kurie sukėlė nerimo Japonijai. Ypatingai pavojingą smūgį į vartų kampą paleido T. Gekas, tačiau ir vėl Japonijos vartininkas suspėjo jį atlaikyti.

68-ąją minutę japonas Y. Okubo turėjo puikų šansą pataikyti į beveik tuščius vartus, deja jo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

81-ąją minutę Graikijoje atliktas rizikuojantis keitimas. Vietoj saugo ant žaliosios vejos įžengė puolėjas D. Salpingidisas, bet ir tai nepadėjo kamuolio kontrolės atimti iš japonų.

Kad ir kaip Japonijos rinktinė stengėsi atakuoti dešimtyje likusius graikus, jiems tai nesisekė ir šiose varžybose įvarčių išvysti nepavyko. Tai buvo antrosios japonų lygiosios antrame mače iš eilės.

Rezultatas:

Japonija 0 – 0 Graikija

38‘ Konstantinos Katsouranis (Graikija) – raudona kortelė

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: