© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Vėlyvą penktadienio vakarą susitiko ilgai gerbėjų lauktos praėjusio pasaulio futbolo čempionato finalo komandos- Ispanija ir Olandija. Bahijos „Fonte Nova“ stadione pirmosios B grupės rungtynės tarp laikomų favoritų baigėsi triuškinančiu rezultatu 5-1 Olandijos rinktinės naudai.

Nors rungtynių pradžia buvo nuobodi, 7-oji minutė ispanams vos nesibaigė įvarčiu į jų vartus, kai Wesley Sneideriui buvo leista pabėgti vienam prieš vartininką, tačiau šiam pavyko atremti smūgį.

10-ąją minutę Andresas Iniesta  atsakė panašiu epizodu ir pabandė smūgiuoti iš toli, bet pataikyti tiksliai nepavyko.

Kėliniui įpusėjus ispanai pradėjo ilgiau kontroliuoti kamuolį, o olandams teko daugiau dėmesio skirti gynybai ir kurti progas kontratakoms.

Šiose rungtynėse pirmasis įvartis buvo 27-ąją minutę, kai Diego Costa uždirbo baudinį ir galimybė pasižymėti buvo suteikta Xabi Alonso. Šis išpildė lūkesčius ir ispanai pirmavo.

Įmušę įvartį ispanai atsipalaidavo ir iniciatyvą atiteko olandams, kurie septynių minučių bėgyje sugebėjo smūgiuoti į vartus, tačiau nesėkmingai.

43-ią minutę A. Iniesta atliko puikų perdavimą ir Davidas Silva atsidūrė vienas prieš vartininką. Nepaisant to, progos išnaudoti nepavyko ir įvartis nebuvo pelnytas.

Sekanti olandų ataka privertė ispanus susimąstyti. Kapitonas Robinas van Persie įspūdingu smūgiu galva pasiuntė kamuolį į  I. Casillaso saugomus vartus ir taip išlygino rezultatą.

Po pertraukos antrasis kėlinys prasidėjo dar vienu įvarčiu. 53-ąją minutę Arjenas Robbenas priešininkų baudos aikštelėje susistabdė kamuolį, suklaidino Ispanijos gynėją Gerardą Pique ir atliko taiklų smūgį, taip išvesdamas Olandijos rinktinę į priekį.

Po valandos žaidimo ir galingo R. van Persie smūgio rezultatas galėjo pasikeisti į 3-1, deja kamuolys atsimušė į skersinį. Beje prieš šį olando smūgį teisėjai neužfiksavo jam nuošalės, nors tai turėjo būti padaryta.

Vis tik 64-ąją minutę po W. Sneijderio baudos smūgio tiksliai smūgiuoti pavyko Stefanui de Vrij, po kurio įvarčio rezultatas tapo 3-1 olandų naudai.

67-ąją minutę įvartį įmušė D. Silva ir taip galėjo sumažinti skirtumą , tačiau jam teisėjai užfiksavo nuošalę ir jo taiklus smūgis buvo neįskaitytas.

72-ąją minutę Olandų rinktinė pradėjo varžovų triuškinimą ir įsiveržė į priekį 4-1. R. van Persie perėmęs kamuolį iš vartininko I. Casillaso šį tiesiog lengvai įrideno į tuščius vartus.

Olandams neužteko keturių įvarčių savo sąskaitoje, todėl A. Robbenas 80-ąją minutę ją papildė. Jam pavyko atitrūkti nuo varžovų gynėjų ir pelnyti dar vieną įvartį. Taip rezultatas tapo 5-1.

Rezultatas:

Ispanija 1 – 5 Olandija

27‘ [1 – 0] Xabi Alonso (11 m)

44‘ [1 – 1] Robin van Persie

53‘ [1 – 2] Arjen Robben

64‘ [1 – 3] Stefan de Vrij

72‘ [1 – 4] Robin van Persie

80‘ [1 – 5] Arjen Robben

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: