© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Penktadienio vakare susikovė Kosta Rikos rinktinė su Italijos vienuolike, taip pat Prancūzija su Šveicarija. Vienas lemtingas Kosta Rikos įvartis išplėšė pergalę prieš Italiją, o prancūzai pateikė tikrą įvarčių fiesta šveicarams laimėdami 5-2.

Kosta Rika- Italija

Kosta Rika turėjo rimtą pirmą progą kėlinio pradžioje, kada buvo pakeltas kampinis. Šiame epizode smūgį galva atliko C. Borgesas, deja kamuolys skriejo virš vartų.

Netrukus po šio smūgio Italijos rinktinė susigriebė ir perėmė kamuolio kontrolę. Jiems pavyko dažniau kurti pavojingas atakas, tačiau Kosta Rika išlaukdavo savo progos ir tuomet kontratakuodavo.

Kiek vėliau abi rinktinės nurimo, sulėtino žaidimo tempą ir kamuolys dažniau pabuvodavo aikštės viduryje, nei komandų baudos aikštelėse. Todėl progų pelnyti įvarčių nebuvo ir rezultatas nepakito.

Sutiksėjus 31-ajai minutei puikią progą pakeisti rezultatą turėjo italas M. Balotellis, kuomet išbėgo vienas prieš vartininką, bet kamuolio į vartus pataikyti nepavyko.

36-ąją minutę Kosta rikiečiai sudrebino Italijos vartus. C. Bolanosas pavojingai stiprų smūgį paleido į vartus, tačiau juos puikiai apsaugojo G. Buffonas.

44-ąją minutę rezultatą pakeisti pavyko Kosta Rikos rinktinės komandai. B. Ruizas taiklų smūgį galva pasiuntė į vartus ir pirmasis kėlinys baigėsi 1-0 rezultatu.

Antrąjį kėlinį agresyviau pradėjo italai. Aikštėje buvo galima matyti atakuojantį futbolą žaidžiančias abejas rinktines.

Nors Italijos rinktinėje buvo stiprinamas puolimas, deja jiems, kad ir įdėjus daug pastangų išlyginti rezultato nepavyko ir teko šluostyti pralaimėjimo ašaras. Rezultatu 1-0 vietą aštunfinalyje užsitikrino Kosta Rikos rinktinė.

Rezultatas:

Italija 0 – 1 Kosta Rika

44` [0 – 1] Bryan Ruiz

 

Šveicarija-Prancūzija

Susitikus dviem Europos šalims, Prancūzijai ir Šveicarijai, žaidimas neprasidėjo nuo lėto tempo ar žvalgybos. Šioje kovoje abi rinktinės aiškiai parodė, kad nėra nusiteikusios pasiduoti ir juokauti. Pirmąjį gana pavojingą smūgį atliko prancūzas K. Benzema, deja kamuolys skriejo greta vartų.

Laikui bėgant įnirtinga kova aprimo, veiksmas persikėlė į aikštės vidurį, bet neilgam. Jau 17-ąją minutę M. Valbuena pakėlė kampinį, po kurio įvartį pelnė O. Giroud. Taip rezultatą paversdamas 1-0 Prancūzijos naudai.

Po pirmojo įvarčio sėkmė neapleido prancūzų. Iškart po minutės antrąjį įvartį savo komandai pelnė B. Matuidi.

27-ąją minutę Šveicarijos rinktinės nariui G. Xhakai pavyko pelnyti įvartį, tačiau užfiksavus nuošalę įvartis įskaitytas nebuvo. 29-ąją minutę šveicarams pavyko surengti pavojingą ataką, kuri baigėsi tiksliu smūgiu į vartus, tačiau vartininkas H. Lloris kamuolį atrėmė.

32-ąją minutę buvo nugriautas K. Benzemą, todėl teisėjai skyrė 11 metrų baudinį, bet šis nebuvo realizuotas. Ilgai laukti kito įvarčio neteko. Jau 40-ąją minutę į šveicarų vartus paleistas dar vienas smūgis, kuris rezultatą pakeitė 3-0.

Antrajame kėlinyje nebuvo demonstruojamas šveicarų liūdesys dėl tokio rezultato ir abi komandos tęsė žaidimą kurdamos atakas bei diktuodamos greitą tempą.

65-ąją rungtynių minutę puikų perdavimą atliko B. Džemailis, o vienas prieš vartininką atsidūrė A. Mehmedi, deja jo smūgiuotas kamuolys skrido virš vartų ir rezultato sušvelninti nepavyko.

Bet prancūzų laimei, dar labiau į priekį išsiveržti pavyko po K. Benzema 67-ąją minutę pelnyto įvarčio. Dar didesnį siaubą šveicarams sukėlė 73-ąją minutę M. Sissoko pelnytas įvartis, kuris prancūzus išvedė į priekį 5-0.

81-ąją minutę pagaliau šveicaras B. Džemailis sugebėjo pelnyti bent vieną įvartį savo komandai. Po šio įvarčio atgijo likusios Šveicarijos viltys sušvelninti rezultatą dar labiau. 87-ąją minutę krito dar vienas įvartis į prancūzų vartus, kurio autoriumi tapo G. Xhaka.

Taip šveicarams pavykus rezultatą bent kiek sumažinti, 5-2 užtikrintą pergalę šventė Prancūzijos rinktinė.

Rezultatas:

Šveicarija 2 – 5 Prancūzija

17` [0 – 1] Olivier Giroud

18` [0 – 2] Blaise Matuidi

32` Karim Benzema (Prancūzija) – nerealizavo 11 m baudinio

40` [0 – 3] Mathieu Valbuena

67` [0 – 4] Karim Benzema

73` [0 – 5] Moussa Sissoko

81` [1 – 5] Blerim Džemaili

87` [2 – 5] Granit Xhaka

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: