© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Amazonia stadione Manause antrąsias savo A grupėje varžybas sužaidė Kamerūnas ir Kroatija. Kamerūnas buvo sutriuškintas kroatų 4-0.

Pirmosiomis kėlinio minutėmis aktyvesnis buvo Kamerūnas. Tuo metu kamerūniečiai sugebėjo uždirbti baudos smūgį ir kampinį, tačiau Kroatijos rinktinės gynyba greito įvarčio išvysti neleido.

Kamerūno komandoje puolėjas V. Aboubakaras dažnai atsidurdavo priešininkų baudos aikštelėje ir sukeldavo nemenką pavojų Kroatijos vartams.

11-ąją minutę po puikaus I. Perišičiaus perdavimo pasižymėti sugebėjo I. Oličius pelnydamas įvartį ir išvesdamas savo komandą į priekį.

Po šio įvarčio Kamerūno spaudimas aprimo ir tuo pasinaudoti bandė kroatai. Šie suruošė ne vieną pavojingą ataką Kamerūno vartų link, tačiau pralaužti afrikiečių gynybos nepavyko.

Kroatija vis labiau perėmė varžovų spaudimą ir neleido jiems kurti pavojingų atakų. 40-ąją rungtynių minutę emocijų neišlaikė Kamerūno žaidėjas A. Songas, kuris besivydamas kroatą, ranka smūgiavo jam į nugarą. Už šį  grubų elgesį buvo skirta raudona kortelė ir jam teko iškart pasišalinti iš aikštės. Taip Kamerūno komanda liko dešimtyje ir žaidimas jiems tapo dar sunkesnis.

Net ir turėdami vienu žaidėju mažiau, Kamerūno ekipa sugebėjo sukurti progų pelnyti įvartį ir rezultatą išlyginti, tačiau kelis kartus smūgiavo netiksliai ir kėlinio pabaigoje rezultatas liko 1-0 kroatų naudai.

Antrasis kėlinys prasidėjo keitimu Kamerūno rinktinėje, D. Nounkeu buvo pakeistas į A. Chedjou. Iškart po to, kroatas Sammiras atliko pavojingą smūgį, deja pasiųstas kamuolys skriejo greta vartų virpsto.

48-ąją minutę kroatams vis tik pavyko padvigubinti rezultatą 2-0, kuomet I. Perišičius vienas su kamuoliu pasiekė varžovų baudos aikštelę ir pelnė įvartį.

Sulaukus 50-osios minutės vidurio puolėjas M. Mandžukičius liko vienas prieš vartininką C. Itandje, tačiau kamuolys buvo pasiųstas šalia vartų. Po kiek laiko progą rezultato persvarą sumažinti turėjo Kamerūnas, bet D. Nounkeu galingu smūgiu kamuolį pasiuntė virš vartų.

61-ąją minutę dar vieną įvartį pelnė kroatai, kai po pakelto kampinio M. Mandžukičius mušė galva. Rezultatas tapo 3-0.

Tolimesnį laiką kamerūniečiai, nors ir dešimtyje, nepasidavė ir bandė pelnyti nors vieną įvartį, tačiau visi jų smūgiai skriejo netiksliai. Po 69-os minutės kroatų rinktinėje atlikti paskutiniai keitimai. I. Oličiui pailsėti leido puolėjas Eduardo, o Sammirą pakeitė M. Kovavičius.

Išaušusi 73-ioji minutė kroatams atnešė dar vieną triuškinantį įvartį. Nors Eduardo smūgis į vartus buvo atremtas C. Itandje, kamuolys atšoko tiesiai į M. Mandžukičių, kuris ir pasinaudojo proga pelnyti antrąjį nuosavą įvartį šiose rungtynėse.

Iki rungtynių pabaigos po kelis šansus rezultatą pakeisti turėjo abi rinktinės. Tam neįvykus Kroatai šventė pergalę 4-0.

Rezultatas:

Kamerūnas 0 – 4 Kroatija

11‘ [0 – 1] Ivica Olič

40‘ Alexandre Song (Kamerūnas) – raudona kortelė

48‘ [0 – 2] Ivan Perišič

61‘ [0 – 3] Mario Mandžukič

73′ [0 – 4] Mario Mandžukič

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: