Joel Kinnaman

Tikriausiai nei vienas žinomas aktorius negalėtu paneigti, jog aktoriaus karjeroje noras tapti žinomu ne tik savo šalyje, bet ir tarptautiniu mastu yra vienas iš prioritetų, kurio stengiamasi pasiekti didžiuliu darbu ir atsidavimu. Žvelgdami į aktorius įvairiausiuose vaidmenyse nesusimąstome, kad jie dirbdami filmavimuose galbūt susirinkę iš įvairiausių ir skirtingų pasaulio vietų ir jiems jau teko praeiti tiek daug aktoriaus kelio, suvaidinti galybėje mažų ar didesnių vaidmenų, kad dabar galėtume juos matyti didžiuosiuose kino ekranuose. Žvelgiame į juos su dideliu žavesiu ir išskyrėme 10 europiečių vyrų aktorių, kurie tirpdo žiūrovų širdis bei supažindiname, kuri Europos šalis gali pasigirti turintys tikrų ir išskirtinių talentų.

Joel Kinnaman (Švedija)

Gerai žinomas švedų ir amerikiečių aktorius Joelis Kinnamanas, pirmą kartą pripažinimą pelnė už vaidmenį Švedijos filme „Lengvi pinigai“ (angl. „Easy Money“). Šis vaidmuo atkreipė dėmesį ne tik Švedijoje, bet ir tarptautinėje kino rinkoje. Pasisekęs vaidmuo atnešė aktoriui „Guldabagge“ apdovanojimą geriausio aktoriaus kategorijoje. Po tokio debiuto ir toliau sekė įvairūs vaidmenys ne tik filmo juostose, bet ir televizijos laidose. Aktorių taip pat atpažįstame iš populiarų filmų, tokių kaip „Savižudžių būrys“, „Numeris 44“, „Saugus prieglobstis“ bei daugelio kitų.

Max Riemelt (Vokietija)

Vokietijoje aktorius puikiai žinomas per daugelį metų tiek už vaidybinius nuopelnus kine bei televizijoje, tiek ir kaip pradedantis režisierius. Kino proveržis įvyko vokiečių filme 2001 m. Denniso Ganselio komedijoje „Merginos viršuje“ po kurio sekė ir antra šio filmo dalis. Tarptautiniu mastu aktorius išgarsėjo vaidindamas „Netflix“ seriale „Sense8“ įkūnydamas Wolfgangą Bogdanovą, taip pat vieni geriausių aktoriaus vaidmenų išskiriami filmuose „Berlyno sindromas“ ir „Nakties skonis“. Jo talentas, aistra ir sugebėjimas pavaizduoti įvairiausius veikėjus padaro aktorių tokį išskirtinį ir patrauklų. Iš pradžių, kaip pats aktorius įvardina, vaidyba buvo tik pomėgis ir niekada nesitikėjo kažko daugiau, todėl niekada oficialiai nelankė jokių vaidybos mokyklų ar dramos būrelių, tačiau galiausiai, tai tapo nuostabia karjera ir dabar aktorius yra liaupsinamas kaip vienas geriausių Vokietijos aktorių.

Alvaro Morte (Ispanija)

Jau garsenybe tapęs savo gimtojoje šalyje, Ispanijoje, aktorius ir toliau tęsia profesionalią karjerą. Pasirodęs populiariuose ispaniškuose filmuose ir taip atskleisdamas savo talentą, aktorius visiškai debiutavo Ispanijos kriminalinėje televizijos dramoje „Pinigų namai“ (angl. „Money Heist“). Jis tapo vienas mėgstamiausių šio serialo aktorių, puikus personažo vaizdavimas pelnė 2019 m. Ispanijos aktorių sąjungos apdovanojimą už geriausią pagrindinį vyro vaidmenį televizijoje, tad aktoriaus įkūnytas profesorius, jo sumanumas, sugebėjimas planuoti, nepaliko abejingų serialo gerbėjų. Tiesa, aktorius išties ir realiame gyvenime užsiima ne tik aktoryste, bet taip pat dėsto paskaitas literatūros ir scenos vadybos studentams universitete, tad profesoriaus vaidmuo nebuvo toli nuo tikrojo Alvaro Morte.

Alexander Fehling (Vokietija)

Rytų Berlyne gimęs aktorius greitai pastebėjo, kad vaidyba yra jo aistra. Kaip pat aktorius sako „ Man paprasčiausiai nebuvo kitų svajonių darbų ir aš visada jaučiau, kad man labai pasisekė žinoti ką noriu veikti, ką privalau padaryti“. Taigi, aktorius nuo 2003 m. iki 2007 m. studijavo aktorystę Berlyno Ernsto Buscho dramos akademijoje. Studijų metu jis jau vaidino didžiuosiuose teatro spektakliuose. Aktorius už princo vaidmenį teatro spektaklyje „Snieguolė“ gavo akademijos Hasse premiją. Nuo to laiko aktorius buvo kviečiamas vaidinti daugelyje nacionalinių ir tarptautinių kino televizijos vaidmenų. Šiuo metu jau pelnęs tarptautinį pripažinimą, aktorių atpažįstame iš tokių filmų kaip „Jei ne mes, tai kas?“, ”Melo labirintas“, „Blame game“ – vaidyba šiame filme pelniusi aktoriui apdovanojimą už geriausią antro plano aktorių.

Michiel Huisman (Olandija)

Šis olandų aktorius, savo karjerą pradėjęs Olandijos televizijos serialuose ir atlikdavo įvairius antraplanius vaidmenis filmuose „Costa“ ir „Volle Maan“, kurie buvo skirti paauglių amžiaus auditorijai. Tuo pačiu metu jis taip pat turėjo pasikartojantį vaidmenį Olandijos policijos seriale „Spangen“. Vėliau sekė ir daugiau filmų bei televizijos laidų, tačiau 2006 m. M. Huismanas įsitraukė į tarptautinį vaidybos pasaulį su antraplaniais vaidmenimis ir pelnė pasisekimą, taip pat svarbus vaidmuo atliktas olandų filme „Juodoji knyga“. Aktoriui tapo tikras išbandymas perimti nuo ketvirtojo sezono „Sostų karai” personažo Daario Nahario vaidmenį. Čia jam buvo suteikta daug laisvės ir improvizacijos iš naujo perteikiant personažą. Kaip „Sostų karai“ kūrėjai ir manė, aktoriui puikiai pavyko perimti vaidmenį seriale ir laidos gerbėjams aktorius išties patiko, bet taip pat šio serialo reitingai ir peržiūros tik stiprėjo ir kilo su kiekvienu nauju sezonu bei tapo vienas sėkmingiausių serialų.

Tom Wlaschiha (Vokietija)

Vokiečių aktorius, garsus jau ir Holivude, teigia, kad būdamas 15 metų jau žinojo, kad nori tapti – aktoriumi. „Gal šiek tiek vaidybą taip pat suvokiau kaip galimybę pamatyti pasaulį“. Savo karjeros kelią aktorius apibūdina kaip gana klasikinį. Vienu metu persikėlęs į Berlyną ir gavęs keletą mažesnių vokiečių televizijos vaidmenų, aktorius tvirtino, kad nebuvo patenkintas vaidmenimis, kuriuos jam siūlo Vokietija. „Vokietijos sistema yra gana griežta, o jauniems aktoriams žengti pro tokias duris yra gana sunku.“ Todėl nusprendė vykti į Londoną, kur greitai pasirodė pirmieji tarptautiniai vaidmenys, tačiau vienas žymiausių tapo „Sostų karai“ HBO serialo vaidmuo, kuriame aktorius vaidina ilgaplaukį žudiką Jaqeną H‘gharą. Jis yra patrauklus žiūrovui dėl turimų paslapčių, taip pat išskirtinio kalbėjimo. Net nenujausdamas koks populiarus taps šis serialas, aktorius džiaugiasi, kad galėjo būti jo dalimi ir dirbti su geriausiais savo srities specialistais iš skirtingų vietų. Tiesa, vėliau aktorius grįžo gyventi į Berlyną ir jame tęsti pradėtą karjerą.

Clive Standen (Didžioji Britanija)

Gabus britų aktorius, gerai žinomas už vaidybą penkiuose sezonuose istorinėje dramoje „Vikingai“. Tai serialas, kuris parodė daug aktoriaus įgūdžių ekrane – ypatingos mūšio scenos, kurios reikalauja atsidavimo ir visiško profesionalumo. Sulaukęs kritikų pripažinimo, dėl personažų kurto pasakojimo, turtingos kinematografijos ir aktorių pasirodymo, serialas tapo itin sėkmingas. Aktorius vaidino personažą Rollo, pagrįsta realaus vikingo gyvenimu, kuris tapo Normandijos valdovu. Tai vaidmuo, leidęs aktoriui patekti ir įsikūnyti į kitokį personažą nei jis yra pats. „Kai kurie aktoriai mėgsta vaidinti patys save, o man patinka tai daryti tyrinėjant žmogaus prigimtį, atrasti tą personažą, kuris yra taip toli nuo tavęs pačio ir tai yra tikras iššūkis“. – viename interviu mintimis dalijosi aktorius. „Net mama peržiūrėjusi ankstyvuosius epizodus teigė, kad neatpažįsta savo sūnaus“. Aktorių taip pat galime pamatyti ir įvairiuose filmuose bei serialuose.

Tobias Santelmann (Norvegija)

Norvegų aktorius, prodiuseris ir operatorius, gimęs Vokietijoje. Aktoriaus vaidyba filme „Paskui vėją“ laimėjo vieną prestižiškiausių kino apdovanojimų Norvegijoje – „Amanda Award“ už geriausią naujoką, kurį įteikė „Norvegijos tarptautinis festivalis“ ir taip pat tapo nominuotas už geriausią antraplanį aktorių. Aktorius labiausiai atpažįstamas ir dėl vaidybos filme „Kon-Tiki“ (2012 m.). Jis taip pat atliko antraplanius vaidmenis įvairiuose filmuose ir televizijos serialuose, tarp tarptautinių vaidmenų išskiriami pasirodymai filmuose „Heraklis“ (2014 m.) „Lūžio taškas“ (2015 m.) ir pagrindinis vaidmuo BBC televizijos seriale „Paskutinė karalystė“.

Pilou Asbaek (Danija)

Aktorius baigęs Danijos nacionalinę scenos menų mokyklą 2008 m. jau tais pačiais metais atliko pagrindinį vaidmenį Nielso Ardeno Oplevo dramoje „Skirtingi pasauliai“. Filmas buvo minimas tarp kandidatų „Oskaro“ nominacijai – geriausio užsienio filmo kategorijoje. Vėliau aktoriaus karjeros proveržis įvyko dramoje „R“ Čia jis įkūnija R. Pederseną, kuris dviejų metų laisvės atėmimo bausmę atlieka Horsenso valstybiniame kalėjime. Aktorius įtikino žiūrovą savo vaidybą ir pelnė geriausio aktoriaus prizą Danijos kritikų asociacijos apdovanojime „Bodill“. Be to, už šį vaidmenį aktorius buvo pažymėtas ir kaip „Berlyno“ žvaigždė – tai garbė, kuri suteikiama tik dešimčiai Europos aktorių.

Mads Mikkelsen (Danija)

Danų kino ir televizijos aktorius, gimęs Kopenhagoje. Aktoriaus karjera augo pamažu, tačiau jau dabar jis žinomas kaip vienas sėkmingiausių kino aktorių ne tik Danijoje, bet jau ir tarptautiniu mastu pasiekęs superžvaigždės statusą. Pasirodęs daugelyje populiarų filmų, tokiuose kaip „Karalius Artūras“, „Medžioklė“, „Šelmis-1. Žvaigždžių karų istorija“. Madsas Mikkelsenas taip puikiai žinomas daktaro Hanibalo Lecterio pavaizdavimas dramos seriale „Hanibalas“. Čia jis sugebėjo suteikti žiūrovams nemalonios baimės ir pagarbos serijiniam žudikui derinį, kas atrodytų, net nėra įmanoma. Aktoriaus vaidmenų sąrašas tik ties tuo neapsiriboja daugybę puikių vaidmenų buvo atlikta, bet taip pat ir toliau sėkmingai tęsiama puiki karjera filmo ir televizijos ekranuose.

Taip pat skaitykite: 25 visų laikų gražiausios Holivudo aktorės

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: