Vienas populiariausių renginių Amerikoje – kasmetinės Nacionalinės futbolo lygos atkrentamųjų varžybų finalo rungtynės, kurios virto kone neoficialia amerikiečių nacionaline švente. Varžybų tiesioginė transliacija yra žiūrimiausia televizijos laida Amerikoje, o 30 sekundžių reklamos renginio metu kaina naujausiais duomenimis sieka 7 mln. JAV dolerių.

Šios rungtynės pritraukia ne tik sporto ar kokybiškos reklamos mėgėjus, bet ir muzikos fanus – per ilgąją pertrauką tradiciškai pasirodo pasaulinio lygio muzikantai. Artėjančios 2023 metų „Super Bowl“ varžybos – puiki proga prisiminti, kurių atlikėjų pasirodymus stebėjome per paskutiniuosius 10 metų.

10. Beyonce Knowles šou 2013 metais.

Naujajame Orleane, Luizianoje, Beyonce pasirodė drauge su išskirtiniu svečiu – viena populiariausių visų laikų merginų grupių, ritmenbliuzo muziką atliekančiomis „Destiny’s child“. Svarbu pabrėžti, kad Beyonce savo karjerą pradėjo kaip šios grupės lyderė, tačiau 2006 metais „Destiny’s child“ išsiskyrė. Atlikėja dainavo gyvai, tai įrodė akimirka, kai ji paprašė publikos ploti drauge ir jos mikrofonas sudunksėjo. Dainininkė atliko tokias dainas kaip „Crazy in love“, „Single ladies (Put a Ring on It)“. Ši ilgoji pertrauka tuo metu tapo antru visų laikų žiūrimiausių „Super Bowl“ rungtynių ilgosios pertraukos pasirodymų – jį stebėjo net 110,8 mln žiūrovų. Pasirodymas kainavo apie 600 tūkstančių JAV dolerių.

Pasirodymas čia: https://youtu.be/suIg9kTGBVI

9. Bruno Mars pasirodymas 2014 metais.

Amerikiečių atlikėjas Piteris Džinas Hernandezas, geriau žinomas sceniniu pseudonimu Bruno Mars, pasirodė drauge su amerikiečių roko grupe „Red Hot Chilli Peppers“. Pasirodymą atlikėjas pradėjo grodamas būgnų solo, taip prikaustydamas žiūrovų dėmesį. Buvo atliktos tokios dainos, kaip „Billionaire“, „Locked Out of Heaven“, „Give It Away“ – pastarąją dainą dainininkas atliko drauge su grupe. Bruno Mars tapo jauniausiu „Super Bowl“ ilgosios pertraukos pagrindiniu atlikėju per visą istoriją.

8. 2015 metais pasirodė Katy Perry.

JAV atlikėja Keitė Peri pribloškė daugumą žiūrovų savo įspūdingu įėjimu – į sceną įžengė stovėdama ant 40 metrų aukščio roboto liūto. Per 13 minučių trukmės pasirodymą Keitė Peri pakeitė net tris kostiumus ir sukūrė 3 visiškai skirtingas atmosferas. Pirmiausia buvo galima išvysti 3D šachmatų lentą, kurios figūros – tikri žmonės. Po šios dalies pasirodė vienas svečių – amerikiečių dainininkas Lenis Kravitzas. Tada scena virto paplūdimiu – buvo galima išvysti ne tik paplūdimio aprangas dėvinčius šokėjus ir pačią atlikėją, tačiau ir rykliais, palmėmis bei kamuoliais persirengusius šokėjus. Po šio stulbinančio šou prie dainininkės trumpam prisijungė ir reperė Misi Eliot. Trečiojoje pasirodymo dalyje Keitė Peri pakilo į orą ir tapo tikru fejerverku. Ši varžybų ilgoji pertrauka tapo žiūrimiausia laida „Super Bowl“ istorijoje – surinko net 118,5 mln. žiūrovų.

Pasirodymas čia:  https://youtu.be/ZD1QrIe–_Y

7. „Coldplay“ pasirodymas 2016 metais.

Britų roko grupė „Coldplay“ per 12 minučių atliko savo didžiausius hitus: „Viva la Vida“, „Paradise“, „Adventure of a Lifetime“. Pasirodyme dalyvavo ir svečiai: popsinės muzikos atlikėjai Beyonce ir Bruno Mars. Ši ilgoji pertrauka daugumai kėlė itin stiprų nostalgijos jausmą, pabaigoje buvo rodomos vaizdo įrašų ištraukos iš įvairių anksčiau šiame renginyje pasirodžiusių įžymybių pasirodymų, bet tokia ir buvo šių jubiliejinių penkiasdešimtųjų „Super Bowl“ varžybų ilgosios pertraukos šou tema – meilė ir vienybė.

Pasirodymas čia: https://www.youtube.com/watch?v=v7kwGlc1L9c

6. 2017 renginyje išvydome Lady Gagą.

JAV dainininke Lady Gaga (tikrasis vardas – Stefani Džoana Angelina Germanota) atliko 13 minučių trukusį pasirodymą, pradėdama jį šuoliu nuo pastato stogo – tai darė lėtai leisdamasi prilaikoma dviejų lynų, imituodama kritimą. Nusileidusi ant scenos lauko centre, atlikėja sudainavo šešias savo dainas, tarp kurių: „Poker Face“, „Million Reasons“ ir „Bad romance“. Vos sudainavusi paskutinę dainą, Lady Gaga numetė mikrofoną, pagavo skrendantį futbolo kamuolį, kurį jai metė tikras futbolinininkas Brianas Mannas, ir nušoko nuo scenos. Vėliau, televizijos laidos su Džimiu Kimeliu metu ji atskleidė, jog iki pat paskutinės akimirkos bijojo, kad kamuolio nepavyks sugauti, nes repeticijų metu keturi iš penkių bandymų dainininkei buvo nesėkmingi. Šis drąsus pasirodymas sulaukė 117,5 mln tiesiogiai stebėjusių žiūrovų.

5. Justin Timberlake renginyje pasirodė 2018 metais.

Džastinui Timberleikui tai buvo jau antrasis pasirodymas šiame renginyje. Šio renginio, vykusio Mineapolyje, Minesotoje, metu, atlikėjas nusprendė neatlikinėti kai kurių savo populiariausių hitų tam, kad pareklamuotų savo naująjį albumą „Man of the Woods“ („Miško žmogus“). Pasirodymui artėjant prie pabaigos, buvo pagerbtas vienas geriausių solo popmuzikos atlikėjų Prince rodant jo video projekciją Džastinui už nugaros ir sudainuojat vieną Prince dainų „duetu“. Ši dalis sukėlė daug kontraversijų, nes abu atlikėjai viešai nesutarė nuo 2006 metų. Šou surinko net 106,6 mln. žiūrovų.

4. Grupę „Maroon 5“ stebėjome 2019 metais.

Tūkstančiai žmonių pasirašė peticijas skatindami amerikiečių poproko grupę nepasirodyti šiame renginyje dėl skandalo su Nacionaline Futbolo lyga, kai ši uždraudė futbolininkui Kolinui Randui Kaepernikui protestuoti prieš smurtą dėl rasinių skirtumų Amerikoje. Nepaisant to, „Maroon 5“ dalyvavo drauge su ilgosios pertraukos šou svečiais – reperiais Travis Scott (Travisas Skotas) ir Big boi (Antvanas Andre Patonas) bei Džordžijos valstijos universiteto orkestru. Grupė atliko šešias dainas, tarp jų buvo ir „Sugar“, „Moves Like Jagger“.

Pasirodymas čia:  https://www.youtube.com/watch?v=zIwkhEqVq4s 

3. Atlikėjos Shakira ir Jenifer Lopez 2020 metų renginyje koncertavo drauge.

Šakira ir Dženifer Lopez pasirodė kartu su šou svečiais Bad Bunny, J Balvinu ir Dženifer Lopez dukra Eme Muniz. Dženifer Lopez išreiškė didelį nepasitenkinimą dėl to, kad teko dalintis laiku, skirtu pasirodymui, drauge su kitu atlikėju. Ilgoji pertrauka prasidėjo nuo itin energingo Šakiros pasirodymo – buvo galima išgirsti tokias dainas, kaip „She Wolf“, „Hips Don’t Lie“. Žiūrovus atlikėja stebino pilvo šokiu. Dženifer Lopez sudainavo „On The Floor“, „Get Right“, „Ain’t It Funny (Murder Remix)“. Dainininkė taip pat paruošė šokį ant stulpo. Vėliau prie atlikėjų prisijungia Dženifer Lopez dukra, pradėdama dainuoti „Let’s Get Loud“ stovėdama metaliniame narve. Šiuo performansu buvo bandoma skleisti politinę žinutę kaip atsaką Donaldo Trampo imigracijos politikai. Dženifer atliko duetą su savo dukra, kol Šakira grojo būgnais. Viso pasirodymo metu buvo išreiškiamas pasididžiavimas Lotynų Amerikos kultūra.

2. 2021: „The Weeknd“ grupės pasirodymas.

Kanadiečių ritmenbliuzo atlikėjas Abelis Tesfajus, geriau žinomas savo sceniniu vardu The Weeknd, tapo pirmuoju atlikėju per 55-erių metų „Super Bowl“ istoriją, turėjusiu koncertuoti nuo tribūnų, kadangi pasirodymas aikštelėje negalėjo vykti dėl COVID-19 pandemijos suvaržymų. 12 minučių pasirodymą gyvai stebėjo 25 tūkstančiai žmonių ir 30 tūkstančių kartoninių iškarpų, užpildžiusių tuščias vietas. Dainininkas atliko 9 dainas, tarp kurių: „Call Out My Name“, „Blinding Lights“, „Starboy“. Drauge su atlikėju pasirodė ir gausybė šokėjų: dalis apsirengę baltomis mantijomis ir su kaukėmis šviečiančiomis akimis, kiti – apsirengę beveik taip pat kaip ir pats atlikėjas, tik su pilnai apibintuotomis galvomis, išskyrus akis. The Weeknd sakė britų televizijos naujienų kompanijai BBC: „Visų tvarsčių reikšmė atspindi absurdišką Holivudo įžymybių kultūra ir žmones, manipuliuojančius savimi dėl paviršutiniškų priežasčių, kad patiktų kitiems ir būtų pripažinti.“

Pasirodymas čia: https://www.youtube.com/watch?v=9rhadTURsrw

1. Dr. Dre, Snoop Dogg, Eminem, Mary J Blige ir Kendrick Lamar šou 2022.

Grupė ritmenbliuzo ir hiphopo muzikos atlikėjų ilgosios pertraukos metu pasirodė drauge su svečiais 50 Cent ir Andersonu Paku. Pirmą kartą „Super Bowl“ istorijoje pasirodymo pagrindiniai atlikėjai – hiphopo muzikos atstovai. Įspūdinga scenos balta dekoracija buvo skirta vienai repo muzikos gimtinių priskiriamų Komptono miestui pagerbti, ji vaizdavo šio miesto vietas, kuriose Dr. Dre užaugo ir pasirodydavo savo karjeros pradžioje. Pasirodyme apsieita be itin ryškių politinių žinučių, tik Eminemas išreiškė palaikymą jau anksčiau minėtam Kolinui Randui Kaepernikui atsiklaupdamas ant vieno kelio. Šou truko 14 minučių, jo metu buvo atlikti keletas žinomiausių repo hitų per paskutiniuosius 30 metų, kiekvienas atlikėjas vidutiniškai atliko po dvi dainas, kai kurios buvo atliekamos kartu. 2022 metų varžybų ilgoji pertrauka tapo istoriniu momentu hiphopo kultūrai.

Pasirodymas čia: https://www.youtube.com/watch?v=gdsUKphmB3Y

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: