Tomas Kruzas – „Magnolija“

Dažniausiai atlyginimai Holivudo aktoriams už filmą skaičiuojami milijonais dolerių. Tačiau kartais, stipriai scenarijumi susidomėję aktoriai sutinka dirbti už grašius ar tiesiog už patirtį vaidinant žinomo režisieriaus filme. O galbūt, jie dar tik pradėję siekti karjeros ir turi sutikti su jiems nepalankiomis sąlygomis.

Pateikiame 10 aktorių istorijų, kurių atlyginimai už žinomus vaidmenis jus nustebins.

10. Bredas Pitas – „Telma ir Luiza“

Jeigu šį filmą būtų sukūrusi moteris, jis, tikriausiai, būtų vadinamas feministiniu. Režisierius Ridley Scottas į tokį apibudinimą aiškiai nepretendavo, bet pasireiškė kaip subtilus moters sielos žinovas.

Dvi draugės Telma Dikinson ir Luiza Sojer yra „balzakiško“ amžiaus moterys, kurioms gyvenime tiesiog pritrūko sėkmės ir laimės. Abi mirtinai pavargo nuo kasdienybės rutinos ir pajuto nenumaldomą norą nors trumpam iš jos ištrūkti. Jos jau suplanavo ramų savaitgalio poilsį tyliame kalnų namelyje, bet net ir šiai jų kukliai svajonei nelemta išsipildyti.

Vaidmuo režisieriaus Ridlio Skoto filme „Telma ir Luiza“ (Thelma and Louise, 1991) buvo pirmasis didelis Bredo Pito žingsnis kelyje į pavydėtiną sėkmę – šio vaidmens dėka Pitas buvo pastebėtas Holivude. Nors aktorius šiame filme sutiko vaidinti vos už 6 tūkst. JAV dol., vėliau jis už tai atsiėmė su kaupu. Pavyzdžiui už vaidmenį filme „Oušeno vienuoliktukas“ (Ocean’s Eleven, 2001) Pitas uždirbo 30 mln. JAV dol.

9. Tomas Kruzas – „Magnolija“

Tai trečiasis Paulo Thomo Andersono filmas, kuriame išsikristalizavo režisieriaus pomėgis ir sugebėjimas vystyti kelias lygiagrečiai besiplėtojančias istorijas, kurios vis labiau artėja viena prie kitos ir galiausiai susilydo į vientisą žmogiškų likimų mozaiką. Kartu tai ir Amerikos visuomenės miniatiūra, kurioje, lyg moderniame Nojaus laive, surinkti populiariausių profesijų ir tipažų atstovai: nuo vėžio mirštantis senas mizantropas, už jo iš išskaičiavimo ištekėjusi žmona, kilniaširdis policininkas, jauna narkomanė, teisininkas, genialus „moksliukas“, populiarus viktorinos vedėjas, televizijos prodiuseris. Staiga paaiškėja, kad kiekvienas jų turi didelių problemų, ilgai slėptų skaudžių paslapčių arba negali ištrūkti iš vidinių demonų nelaisvės. Dabar atėjo laikas, o kai kam ir paskutinė galimybė suvesti sąskaitas su praeitimi, sąžine ar gyvenimu.

Sunku 100 tūkst. JAV dol. atlyginimą pavadinti įspūdingu, kuomet aktorius jau yra uždirbęs milijonus tokiuose filmuose, kaip „Neįmanoma misija“ (Mission: Impossible,1996) , „Interviu su vampyru: Vampyrų kronikos“ (Interview With the Vampire: The Vampire Chronicles, 1994) ir „Džeris Magvairas“ (Jerry Maguire, 1996). Tačiau Tomą Kruzą taip sužavėjo filmo „Magnolija“ (Magnolia, 1999) scenarijus, kad pinigai jam visai nerūpėjo ir jis sutiko su režisieriaus Polo Tomaso Andersono pasiūlymu. Vėliau Kruzas už vaidmenį šiame filme gavo „Auksinį gaublį“.

8. Džona Hilas – „Volstryto vilkas“

Martino Skorsezės kūrinys „Volstryto vilkas“ (The wolf of Wall Street) pasakoja tikrą Džrdono Belforto (akt. Leonardo Dicaprio) gyvenimo istoriją. Tai istorija apie jauną Volstryto vertybinių popierių maklerį, apie jo pakilimus bei nuosmukius, ir apie nepavykusią amerikietišką svajonę.

Vos pradėjęs dirbti Volstryte jaunasis Belfortas iškarto įsimyli savo darbą ir šis jam puikiai sekasi. Pagaliau įgijęs licenziją dirbti su vertybiniais popieriais Belfort`as svajoja apie greitą praturtėjimą. Tačiau po skandalingai pagarsėjusio „juodojo pirmadienio“ 1987 metais, kuomet staigiai nuvertėjo viso pasaulio biržos akcijos, Jordon`as Belfortas netenka darbo. Netrukus jo pirmoji žmona jį įkalba įsidarbinti kompanijoje, kuri pardavinėja mažos vertės akcijas, o pelnas už kiekvieną parduotą akciją siekia net 50%. Jau turintis darbo Volstryte patirties Belfort`as iš karto tampa mažos įmonės žvaigžde parduodamas daugiausiai akcijų ir susikraudamas didžiausią pelną.

Belfortas, per kelerius metus be jokios sąžinės graužaties, sukčiaudamas susikrovė pavydėtinus turtus. Jo įmonė, išsiplėtė nuo 25 darbuotojų iki Volstryto imperijos su šimtais darbuotojų. Pinigų jaunasis makleris turėjo tiek, jog tikrąją to žodžio prasme nežinojo ką su jais veikti. Didžiąją jų dalį išleisdavo nerūpestingam gyvenimo būdui.  Besaikis narkotikų vartojimas, prabangūs vakarėliai, jachtos, alkoholis, moterys ir dar daugiau narkotiku, toks buvo Volstyrto vilko gyvenimas iki kol jo veikla nesusidomėjo FTB agentai.

Kai Martinas Skorsezė Džonai Hilui pasiūlė vaidmenį filme „Volstryto Vilkas“, Hilas jau buvo įžymus komikas uždirbantis milijonus. O jam pasiūlė 60 tūkst. JAV dol.! Tačiau Džona Hilas net nesiderėjo ir sutartį pasirašė tą pačią dieną. Šis vaidmuo jam pelnė antrą „Oskaro“ nominaciją. Beje, Leonardas DiCaprio už vaidmenį šiame filmo uždirbo 25 mln. JAV dol.

7. Rajanas Goslingas – „Pusė Nelsono“

Kanados aktoriaus karjera prasidėjo 1993 m., kai jis tapo „Mickey Mouse“ klubo dalimi kaip vaikų žvaigždė. Jis taip pat dalyvavo tokiose TV serialuose kaip „Ar bijai tamsos?“ (Are You Afraid of the Dark?). Nors jis dar nėra laimėjęs „Oskaro“, bet yra gavęs keletą „Auksinio gaublio“ nominacijų ir tik kartą laimėjęs už pasirodymą filme „Kalifornijos svajos“ (La La Land).

Po didelės sėkmės filme „Užrašų knygelė“ (The Notebook, 2004), kuris jam uždirbo daugybę pinigų, aktorius netikėtai sutiko vaidinti žemo biudžeto dramoje „Pusė Nelsono“ (Half Nelson, 2006) už 1 tūkst. JAV dol. per savaitę. Panašu, kad toks sprendimas buvo ne dėl nieko – už mokytojo vaidmenį šiame filme Goslingas gavo pirmąją „Oskaro“ nominaciją.

Filmo centre – charizmatiškas, linksmas ir draugiškas mokytojas Denas, kuris pamokų metu atiduoda visą savo energiją vaikams, trokštantiems sužinoti kuo daugiau. Jie net neįtaria, kad mokytojas dažniausiai ateina į darbą neišsimiegojęs ir pavargęs, nes naktimis aktyviai dalyvauja sekso orgijose, uosto kokainą ir vartoja alkoholį. Denas yra priklausomas nuo narkotikų ir stengiasi paslėpti šią ydą nuo vaikų, tačiau po nesėkmingų krepšinio varžybų nebeišlaiko įtampos. Mergaičių tualete užsidariusį ir kreko dūmų paveiktą vyriškį netyčia sutinka 13-os metų mokinė Dreja, kuri jau buvo susidūrusi su panašiais dalykais savo šeimoje.

6. Hilari Svonk – „Vaikinai neverkia“

Filmo „Vaikinai neverkia“ (Boys Don‘t Cry, 1999) kūrėjai Hilari Svonk vaidybą įvertino 3 tūkst. JAV dol. suma, kuri yra tokia menka, kad ja net neužtektų padengti medicininio draudimo išlaidų. Tačiau, kas nerizikuoja, negeria šampano – už nuostabią vaidybą Svonk gavo „Oskarą“, o atlygis už kitą jos filmą „Deimantų vėrinio paslaptis“ (The Affair of the Necklace, 2001) siekė 3 mln. JAV dol.

Gavau 3000. Tam, kad turėtum sveikatos draudimą, reikia gauti bent 5000. Ilgą laiką net nežinojau, kad nesu drausta, pasakojo H. Swank. Turėjau „Oskarą“, bet neturėjau sveikatos draudimo.

Boys Don‘t Cry (liet. Vaikinai neverkia) – dar vienas 1999-ųjų kino šedevras, paremtas tikra istorija. Brandon Teena – naujas mažo Nebraskos miestelio gyventojas, greitai užsitarnavęs visų miestelėnų meilę ir palankumą. Jis laiką leidžia su vaikinais, užsiima vyriškomis pramogomis, ir žavi kone visas miestelio merginas. Jis pradeda susitikinėti su vietine gražuole Lana, tačiau pamiršta paminėti vieną svarbią detalę… iš tikrųjų Brandonas yra mergina. Ir kai šią paslaptį sužino jo draugai, gyvenimas pasmerktas griūčiai…

5. Dastinas Hofmanas – „Absolventas“

Filmas „Absolventas“ (The Graduate, 1967) iki šių dienų laikomas vienu sėkmingiausių filmų. Kaip ten bebūtų, Dastinas Hofmanas nespėjo pajusti tos sėkmės, nes už vaidmenį šiame filme jis uždirbo tik 17 tūkst. JAV dol., kuriais net negalėjo padengti savo paskolos. Tačiau Vilioklio pono Robinsono vaidmuo Hofmano karjerai padėjo pasistūmėti į priekį. Pavyzdžiui, už vaidmenį filme „Drugelis“ (Papillon, 1973) aktorius uždirbo 1,25 mln. JAV dol.

1968-aisiais aktorius už šį vaidmenį buvo nominuotas Oskarui. Šiandien jau į devintą dešimtį įkopusio aktoriaus turtas vertinamas maždaug 50 mln. JAV dolerių.

The Graduate (liet. Absolventas) – 1967-ųjų filmas, kurio epicentre – koledžo absolventas, niekaip nerandantis sau vietos po saule. Jo mokslų baigimo proga namie surengiamas vakarėlio, po kurio jis namo veža savo tėvų draugę. Tarp jų užsimezga romantiški santykiai, tačiau jiems nelemta ilgai trukti. Neilgai trukus, absolventas Benas susivokia, kad įsimylėjo josios dukrą…

4. Dženifer Lorens – „Vinterio kaulai“

Už vaidmenį dramoje „Vinterio kaulai“ (Winter’s Bone, 2010) pradedančioji aktorė Dženifer Lorens uždirbo vos 3 tūkst. JAV dol. Tačiau jos vaidyba sužavėjo daugybę kritikų ir Lorens gavo „Oskaro“ nominaciją. Jos karjera pasistūmėjo į priekį ir su kiekvienu nauju vaidmeniu daugėjo nulių jos banko sąskaitoje. Pavyzdžiui, už vaidmenį filme „Keleiviai“ (Passengers, 2016) Lorens uždirbo 20 mln. JAV dol.

Winter‘s Bone – prieš gerą dešimtmetį išleistas filmas, kuriame pasakojama apie septyniolikmetės paauglės Ree Dolly pastangas rasti tėvą, kuris – apylinkėse pagarsėjęs metamfetamino gamintojas. Užstatęs namą, jis į pavojų pastato visą šeimą, todėl Ree, kuri rūpinasi silpnesniais už save šeimos nariais, susiruošia ieškoti tėvo. Ieškant tiesos merginai tenka susidurti su daugybe iššūkių…

3. Harisonas Fordas – „Žvaigždžių karai: Epizodas IV – nauja viltis“

Šį septyniais Oskarais apdovanotą epinį fantastinį filmą mėgsta visi. Vaikus žavi pasaka apie princesę Lėją (Carrie Fisher), bebaimį jos gelbėtoją Liuką Skaivokerį (Markas Hamillas) ir jo ištikimus draugus. Jaunimui patinka fantastiniai triukai, simpatiški robotai ir dinamiškas veiksmas. O suaugusiems – viskas kartu. Juk suaugę – taip pat vaikai. Tik dideli…

Kai 1977 metais pasaulio ekranuose pasirodė jauno režisieriaus George‘o Lucaso „Žvaigždžių karai“, jis iš karto užkariavo žiūrovų simpatijas. Ne todėl, kad buvo kupinas naujausių triukų, bet dėl to, kad sugebėjo priartėti prie „kino visiems“ formulės. Paprastas sumanymas sukurti naujos rūšies pasaką, kurią norėtų žiūrėti bet kokio amžiaus žmonės, pranoko net pačius drąsiausius lūkesčius.

Per trumpą laiką filmo pajamos priartėjo prie 200 milijonų dolerių ribos. Negana to, JAV kongresas įtraukė „Žvaigždžių karus“ į 25 nekintamą meninę ir estetinę vertę turinčių filmų sąrašą. Tokia sėkmė tiesiog įpareigoja tolimesniems žygdarbiams ir naujiems finansiniams rekordams. Todėl šio projekto autorius ėmėsi kalti geležį, kol ji karšta. Deja, kitų dviejų kosminės odisėjos filmų „Imperija kontratakuoja“ (1980, rež. Irvinas Kershneris) ir „Džedajaus sugrįžimas“ (1983, rež. Richardas Marquandas) meninė vertė buvo atvirkščiai proporcinga tikrai „kosminėms“ pajamoms.

Sklando gandai, kad mažai trūko, jog Harisonas Fordas atsisakytų vaidinti Haną Solo, nes pirmoje „Žvaigždžių karų“ (Star Wars, 1977) dalyje už savaitę darbo jis tegavo 1 tūkst. JAV dol. Žinome, kad galų gali jis sutiko atlikti šį vaidmenį. Už tai jis gavo 10 tūkst. JAV dol. Su laiku Fordo uždarbis žymiai išaugo: už vaidmenį filme „Žvaigždžių karai: Epizodas VI – Džedajaus sugrįžimas“ (Episode VI — Return of the Jedi, 1983) jis uždirbo 500 tūkst. JAV dol., o filme „Žvaigždžių karai: epizodas VII – galia nubunda“ (Star Wars: Episode VII — The Force Awakens, 2015) – 25 mln. JAV dol.

2. Džimas Keris – „Jis sako „Taip!“

Džimas Keris – neabejotinai viena įdomiausių ir komedijos žanrą holivude pakeitusių asmenybių. Keris gimė 1962 metais Niumarkete, Kanadoje. Nuo vaikystės apie aktorystę svajojęs vaikas dar būdamas 10-ties metų parašė laišką Carol Burnett garsiai to meto komikei, kad jis moka puikiai juokauti, geba komiškai išnaudoti savo kūną ir yra pasiruošęs pasirodyti „Carol Burnett show“ laidoje. To padaryti jam nepavyko, tačiau jau tuomet tapo aišku, kad laišką parašęs vaikis turi svajonę tapti komiku ar aktoriumi. Svajonė išsipildė – Džimas Keris, nesulaukęs net 20-ties, debiutavo Holivude. Vis dėlto puikiai matomas ir žinomas jis tapo po 1994 metų, kai nusifilmavo garsiuosiuose „Eiso Ventūros“, Kaukės“ ir „Bukas ir bukesnis“ filmuose.

Šiuos metus neabejotinai galima laikyti Kerio lūžio metais, mat visi filmai buvo sėkmingi, negana to, aktorius atrado savo braižą ir kiekviena komedija, į kurią būdavo kviečiamas, buvo pilna jo įspūdingos ir juokingos kūno kalbos bei puikaus humoro jausmo, kas ir tapo jo vizitine kortele. Kitu didžiuliu karjeros pasisekimu tapo 1996-aisiais pasirodęs filmas „The cable guy“. Džimas Keris už vaidmenį gavo 20 mln. Dolerių, o tai tuo metu didžiausias atlyginimas, kurį už vieną filmą kada nors buvo gavęs vyras-aktorius. Vis dėlto svarbiausius apdovanojimus susižerti pavyko po filmų „Trumano šou“ ir „Žmogus mėnulyje“ – Keris dvejus metus paeiliui pelnė Auksinį gaublį: vieną už geriausią komedijos vaidmenį, o kitą – už dramos, taip pat net 14 kartų laimėjo įvairias nominacijas MTV kino apdovanojimuose.

Vienas geriausių Holivudo aktorių nustebino savo kolegas, kai sutiko vaidinti komedijoje „Jis sako „Taip!“ (Yes Man, 2008) už…. 0 JAV dol. Vietoje užmokesčio, Keris pareikalavo 36,7 % pajamų, gautų iš bilietų kasų. Aktoriui pasisekė, nes komedija buvo sėkminga ir tai jam atnešė 35 mln. JAV dol. Taigi Keriui pasisekė taip pat, kaip ir jo personažui, tiesiog pasakant „taip“ akivaizdžiai abejotinam pasiūlymui.

1. Bilas Murėjus – „Rušmoro koledžas“

JAV režisierius Wesas Andersonas (g. 1969 m.) priklauso tiems kino kūrėjams, kurių darbus galima atpažinti iš karto. Jiems būdingas lyrizmas, sentimentali ironija, o vizualinėse išraiškos priemonėse dominuoja pastelinės spalvos. Wesas baigė privačią Saint Johno mokyklą Hjustone, kuri vėliau tapo jo filmo „Rašmoro koledžas“ (Rushmore, 1998) filmavimo aikštele.

Bilas Murėjus taip stipriai norėjo vaidinti filme „Rušmoro koledžas“ (Rushmore, 1998), kurį režisavo Vesas Andersonas, kad jis sutiko dirbti už 9 tūkst. JAV dol. Murėjus tuomet jau buvo labai išgarsėjęs. Pavyzdžiui, 10 mln. JAV dol. jis uždirbo už vaidmenį filme „Švilpiko diena“ (Groundhog Day, 1993). Dar įdomesnis faktas yra tai, kad Murėjus Andersonui išrašė 25 tūkst. JAV dol. čekį, kai studija atsisakė finansuoti sraigtasparnį filmavimui.

Taip pat skaitykite: 10 neįtikėtinai puikių serialų, kuriuos galbūt praleidote pro akis

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: