Mantas Petruškevičius / Organizatorių archyvo nuotr.

„Flower Couture by Mantas Petruškevičius“ įkūrėjas įsitikinęs, kad namuose išskirtiniais akcentais tampa ne tik baldai ir meno kūriniai, bet ir augalai, kuriuos naujakuriai įprastai patiki rinkti interjero dizaineriams. Nors šiame segmente vaikytis tendencijų – neverta, kelis augalų dekoro aspektus Mantas visgi išskiria.

Sentimentai oranžerijoms

M.Petruškevičius juokauja, kad savo namuose jokių augalų neturi tik todėl, kad nėra juos kam prižiūri. Kūrybiniuose projektuose Lietuvoje ir užsienyje paskendęs žinomiausias šalies dekoratorius keliasi ankstų rytą ir grįžta vėlai vakare, arba savaitėmis praleidžia svetur, todėl jo namų erdvė neperkrauta gyvomis interjero puošmenomis. Svarbiausia, kad galėtų gerai išsimiegoti.

Mantas Petruškevičius / Organizatorių archyvo nuotr.

„Nepaisant to, kad mano namuose vazonuose gėlės nežydi, visuomet žavėjausi oranžerijomis. Labai apmaudu, jog ilgainiui oranžerijų mada tarsi išnyko, todėl dabar įspūdingus augalų kampelius išvysi retai. Lietuviškose oranžerijose įprastai augdavo egzotiniai augalai, suteikiantys erdvėms ne tik išskirtinį dekorą, bet ir neįprastą kelionių prisiminimų atmosferą. Augalai būste kartu su baldais kuria aurą, todėl ir nedidelės oranžerijos šiuolaikiniame interjere ne tik efektyviai žiūrisi, bet ir maloniai nuteikia,“ – sako M.Petruškevičius.

Į madą grįžta vintažas

Mantas pritaria minčiai, kad augalai kažkiek derinami prie pasirinktos interjero stilistikos. Tarkime, smulkių lapų augalai labiau tinka romantiškam prancūziškam interjerui, o štai didelių lapų – moderniam ar minimalistiniam stiliams. Moderniam interjerui puikiai tiks alokazija, strelicija, bonsai, palmės vašingtonijos (Washingtonia), lyralapis fikusas. Kaip alternatyvą M.Petruškevičius siūlo ir itališkuose terakotos vazonuose augančius vaismedžius, kurie itin netradiciškai atsikleis urbanistiniame interjero stiliuje.

Mantas Petruškevičius / Organizatorių archyvo nuotr.

„Pakylimą išgyvena ir prieš kelis dešimtmečius buvę populiarūs augalai, kuriuos matydavome pas močiutes ant palangių. Tos pačios pelargonijos, kone kerpėmis apaugę vazonai su gebenėmis. Ypatingai stilingai susižiūri ruduose vazonuose žydinčios baltos kalijos. Kuo augalai labiau vintažiniai, vazonai tarsi apdulkėję, tuo jie – madingesni. Vėlgi, reikėtų atsižvelgti ir į kiekvienų namų interjero stilistiką. Visuomet namuose gerai atrodo palmės, kurių rūšių Lietuvoje dabar yra pačių įvairiausių“, – įžvalgomis dalinasi „Palmės Lietuvoje“ egzotinių augalų dekorui ieškantis M.Petruškevičius. 

Dėmesys vazonams

„Reikia išnaikinti mitą, kad lietuviškose terasose negali augti šiltųjų kraštų augalai. Tikrai gali, tik visada žinokite, kad įprasta šaltuoju sezonu juos perkelti į šiltesnę ir tokiems augalams labiau pritaikytą patalpą ar net specialius šiltnamius, kaip tai daroma užsienyje“, – pastebi Mantas.

Mantas Petruškevičius / Organizatorių archyvo nuotr.

Namų, biurų ar kavinių terasose išskirtinai atrodo bambukų krūmai, meksikietiška žolė (dasylirion longissimum) laurų krūmai, alyvmedžiai, juka rostrata.

Mantas išskiria ir dar vieną dalyką, kas trukdo žmonėms džiaugtis gražiais augalais namuose ar terasose. Tam nepritaikyti vazonai, kurie ne tik pačiam augalui trukdo stiebtis į viršų ar sužydėti, bet ir visiškai nedera prie interjero ar eksterjero.

„Vazonas – tokia pati interjero detalė kaip ir bet koks kitas daiktas namuose, todėl jeigu patys nesate tikri, ar jis harmoningai atrodys šalia kitų interjero akcentų, pasitarkite su interjero dizaineriu ar dekoratoriumi. Šitaip išvengsite klaidų, – sako M.Petruškevičius. – Nepamirškite ir to, kad augalas – gyvas organizmas, todėl nesitikėkite, kad jį pastačius ant spintelės augalas tinkamai augs be jokios priežiūros. Visada susipažinkite su augalų priežiūros subtilybėmis, nes kiekviena augalų rūšis yra specifinė ir turi savo kaprizų.“
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: