Serialo "Bates Motel" plakatas

2013-aisiais metais, pasirodęs serialas „Beitsų viešbutis“ (angl. „Bates Motel“) prie ekranų pritraukė siaubą, įtampą ir dramą mėgstančius žiūrovus. Palankiai įvertintas kritikų ir pelnęs žiūrovų pripažinimą, serialas buvo tęsiamas 5 sezonus iki 2017 metų balandžio mėnesio. „Netlfix“ platformoje, nuo 2015 metų, serialą transliuoja daugumoje regionų ir jame galima išvysti visas „Beitsų viešbučio“ serialo serijas.

2012-ųjų metų žiemą pranešta, kad A&E televizija kuria serialą, kurio pirmąjį scenarijų pradėjo rašyti Anthony Cipriano, o kaip vykdomieji prodiuseriai ir pagrindiniai rašytojai vėliau prisijungė ir Carltonas Cuse‘as bei Kerry Ehrinas. Pagrindinį serialo įkvėpimo šaltinį, prodiuseris Carltonas Cuse‘as įvardina ne tik filmą „Psichopatas“, bet pamini ir išgiria draminės mistikos televizijos serialą „Tvin Pyksas“ (angl. „Twin Peaks“).

Serialas „Beitsų viešbutis“ sukurtas remiantis pelniusiu didžiulį pripažinimą kino istorijoje, Alfredo Hičkoko režisuoto siaubo psichologiniu trileriu „Psichopatas“ (angl. „Psycho“). 1960-aisiais metais, JAV sukurtas filmas pasakoja istoriją apie Normaną Batesą (Anthony Perkinsą) ir jo mirusią motiną. Serialas „Beitsų viešbutis“ supažindina mus su visiškai nauju pasauliu ir gyvenimu prieš filme vaizduojamus įvykius, nors ir kitame išgalvotame mieste (Baltosios pušies įlanka, Oregonas, priešingai nei Fairvale, Kalifornijoje) tačiau iki tol, kol Normanas Batesas tampa žudiku. Nors „Beitsų viešbutis“ serialas ir buvo įsivaizduojamas iš naujo, bet mačiusiems filmą sunku būtų nesusieti šių įvykių sekos ir užbaigti žiūrėti serialą nesusikūrus savos „psichopato“ versijos. Serialas „Beitsų viešbutis“ pakyla į visiškai naują lygį ir žiūrovams šiuolaikiškai perteikia filmo priešistorę, kurioje netrūksta įtampos ir netikėtų siužeto vingių.

Pagrindinį Normos Louise Bates vaidmenį atliko garsi amerikiečių aktorė, prodiuserė ir režisierė Vera Farminga, o Normaną Batesą įkūnijo anglų aktorius Freddie Highmore‘as, gerai žinomas dėl pagrindinių vaidmenų tokiuose filmuose kaip „Neverlando radimas“, „Čarlis ir šokolado fakbrikas“ ar „Geras daktaras“.

Aktoriai viso serialo metu meistriškai vysto personažus, situacijas, įtikindami žiūrovą ir neleidžia likti abejingais. Nors pati aktorė Vera Farminga buvo nusiteikusi gana priešiškai Normos Bates vaidmeniui, manydama, kad bandymas atkurti vieną žymiausių kino istorijoje trilerių, kaip televizijos serialą toli nenuves ir žlugs, tačiau nepaisant visko aktorė atliko įspūdinga vaidmenį, įkūnydama beviltišką motiną, bandančią apsaugoti sūnų ir gyventi įprastą gyvenimą. Dėl šio serialo aktoriai taip pat sulaukė ypatingo pagyrimo už atliktą vaidybą ir pirmieji gavo „Primetime Emmy“ apdovanojimo nominaciją. „Beitsų viešbutis“ pelnė ir „People choice“ apdovanojimus už mėgstamiausią kabelinės televizijos dramą ir už mėgstamiausius kabelinės televizijos aktorius.

Pirmasis serialo sezonas prasideda Arizonoje, po sukrečiančio įvykio – Normano tėvo mirties, Norma nusprendžia įsigyti pakrantės Oregono mieste esantį motelį, pavadinti jį „Beitsų viešbutis“ ir kartu su sūnumi Normanu pradėti naują gyvenimą jame. Tačiau įvykiai jau pirmomis dienomis klostosi ne taip kaip buvo planuota, į motelį įsiveržia buvęs savininkas ir išprievartauja Normą. Normanas gindamas motiną užpuola buvusį savininką, o tuo tarpu Norma jį nuduria. Jie nusprendžia, kad geriausia nuslėpti žmogžudystę ir sunaikinti kūną. Tik ar tikrai taip paprasta nuslėpti žmogžudystę?

Vėlesniuose sezonuose dėmesys labiau sutelkiamas į jauną veikėją Normaną Batesą, jo vystymąsi, kitokį pasaulį ir į jo santykį su mama Norma. Normano psichinė liga tampa vis labiau pavojinga, o Norma stengdamasi apsaugoti sūnų ir aplinkinius nuo jo paties, imasi drastiškų ir pavojingų sprendimų. Visuose sezonuose neapleidžia jausmas, kad Normos ir sūnaus Normano santykiai neatrodo įprasti motinos ir sūnaus santykiai, seriale vaizduojamas glaudus tarpusavio ryšis, o Normano požiūris į juos ir į savo motiną, kai kuriose serialo scenose žiūrovui palieka keistų ir sunkiai nusakomų įspūdžių. Tai yra tokie santykiai, kurie paveikia ir priverčia kai kuriose situacijose priimti visiškai neapgalvotus, žiaurius ir ne visada tinkamus sprendimus. Nors seriale vaizduojamas ir dar vienas vyresnis sūnus Dylan‘as, motina Norma nuolat skirdavo daugiau dėmesio Normanui ir jį visuomet laikė savo mėgstamiausiu sūnumi, kuris jos gyvenime užėmė svarbiausią vietą.

Serialas neapsiėjo ir be ryškių scenos žvaigždžių. Garsiai JAV dainininkei Rihhanai, paskutiniame, penktajame serialo sezone atiteko liūdnai pagarsėjusios „Marion Crane“ vaidmuo. Kaip pati atlikėja įvardino, ji ir pati yra tikra serialo „Beitsų viešbutis“ gerbėja. Nors garsiausia „Psichopatas“ filmo scena duše grįžo į televizijos ekranus, tačiau seriale „Beitsų viešbutis“ ji perteikiama šiek tiek kitaip, čia Marion nėra nužudoma Normano Bateso, čia pasukama kiek kita linkme.

Visus penkis serialo sezonus supa itin daug žmogžudysčių, paslapties ir įtemptos baimės. Neslepiama bei parodoma iškreipta, dideliu pavydu grindžiama sūnaus meilė mamai, kiek daug žiaurių ir sunkiai suvokiamų padarinių ji gali turėti. Serialas taip pat priverčia pažvelgti į žmogų su psichinėmis ligomis, bandyti suvokti ir perprasti sprendimus bei veiksmus, pažvelgti į ligą ir bandyti suprasti, kaip iš tiesų stipriai ji gali paveikti žmogų. Žiūrovą tarsi įsuką į siaubingą pasaulį, kuris gali būti toks neįsivaizduojamai didelis. Šokiruojančios scenos, įdomus siužetas ir nenuslūgstanti įtampa, kuri įtraukia ir nepaleidžia iki paskutiniojo sezono serijos, seriale „Beitsų viešbutis“.

Taip pat skaitykite: TOP 5 režisieriaus Alfredo Hitchcocko filmai

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: