Artūro Tereškino asmeninio archyvo nuotr.

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, knygų autorius sociologas, lyčių tyrinėtojas, kultūros kritikas Artūras Tereškinas susituokė su savo mylimuoju Vladu. Santuoka nesant juridinės galimybės to padaryti Lietuvoje įvyko Danijoje. 

Džiugia naujiena apie įvykusią santuoką savo socialiniame tinkle Facebook A. Tereškinas paskelbė savaitgalį bei pasidalino bendra savo ir mylimojo nuotrauka su prierašu: „Priešvestuvinė nuotrauka. Susituokę 2019 m. gegužės mėn. 3 d. Kopenhagoje. Tai nutiko man (ir mums)! Daugiau nuotraukų netrukus“.

Vėliau išvydome ir kadrus iš pačios santuokos ceremonijos. Taip pat sociologas paminėjo, kad jo sutuoktinis sutuoktinis nėra Lietuvos pilietis. Tarp daugybės sveikinintojų buvo ir atvirai savo homoseksualumą pripažinęs lietuvis kino režisierius Romas Zabarauskas:

„SVEIKINIMAI! Prieš keletą dienų svečio teisėmis kalbėjausi su studentais ir klausiau, kas yra jų autoritetai Lietuvoje. Diskutavome, o vėliau studentai paklausė, ką pats įvardinčiau autoritetais Vienintelis, ką spontaniškai prisiminiau, buvo sociologas Artūras Tereškinas. Būtent jo tekstai dar mano paauglystėje atvėrė laisvos, teisingos, įtraukios visuomenės matymą ir mokė, jog asmeniška = politiška, o žodžiai = veiksmai.

‘Taip ir šiandien sveikinant Artūrą ir Vladą su santuoka apima ne tik džiaugsmo, bet ir pergalės jausmas. Juk nors santuoka – Kopenhagoje, šių metų LR Konstitucinio Teismo sprendimu ji turės reikšmės ir Lietuvoje. Vieną dieną, tikiu, Lietuvos visuomenė pilnai pripažins vienalyčių porų santuokas.

Savo ruožtu, tokios sąjungos jau dabar radikaliai keičia santuokos institutą, išlaisvindamos jį iš normatyvumo. Ne visuomenės primestos normos, o meilė ir laisvas apsisprendimas tegu diktuoja jūsų ir visų mūsų gyvenimus! Ačiū jūsų porai už didžiulį ir neįkainojamą įkvėpimą!“ – teigė R. Zabarauskas.

2017-aisiais Lietuvos mokslo premija įvertintas sociologas pristatė romaną apie vyrų meilę, tikrą homoseksualių klajonių ir nuotykių Odisėją „Nesibaigianti vasara“. Kviečiame susipažinti su knygos ištrauka: KNYGOS IŠTRAUKA: Artūras Tereškinas „Nesibaigianti vasara“ (N-18)

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Sponsored video

Taip pat skaitykite: