Jei dirbate prie rašomojo stalo, žinote, kad kiekvienas laisvos vietos centimetras yra labai svarbus. Tarp kompiuterio monitorių, klaviatūrų, lempų ir kitų įrankių lengva sukurti netvarką. Na, o „Google Japan“, norėdama sumažinti perkrautų darbo vietų skaičių, sukūrė nuotaikingą vienos eilės klaviatūros dizainą. Vietoj tradicinio formato, kai klavišai išdėstyti keliomis eilėmis, šioje klaviatūroje kiekvienas atskiras klavišas išdėstytas tiesia linija, kaip suprantate, klaviatūra yra labai ilga.

Šios klaviatūros pavadinamas – „Gboard“, ji yra neįtikėtino 160 centimetrų ilgio. Taigi, net jei klaviatūra yra tik apie 3 centimetrus pločio, ji greičiausiai bus ilgesnė už vidutinio stalo ilgį, tai galime matyti kai kuriuose koncepciniuose piešiniuose. „Google Japan“ inžinieriai vaizdo įraše pasakoja: „Iš viso 17 plokščių (16 montavimo plokščių ir 1 valdymo plokštė) yra sujungtos tiesia linija“. Jie juokaudami apibūdina keletą situacijų, kuriose šis prietaisas galėtų būti naudingas, pavyzdžiui, kai du žmonės rašo ant tos pačios klaviatūros arba norint išvengti, kad katės neužliptų ant klavišų.

Nors „Google“ sukurti bandomieji modeliai vizualiai įspūdingi, jie liks konceptualia idėja ir nebus masiškai gaminami visuomenei. Tačiau klaviatūrą norintys išbandyti patys vis dar turi galimybę tai padaryti. Visą savo programinę įrangą, schemas ir brėžinius „Google“ įkėlė į „GitHub“. Kaip rašoma „Google Japan“ tinklaraštyje, „Gboard“ netgi galima atkurti 3D spausdintuvu.

„Google Japan“ sukūrė vienos eilutės klaviatūrą, kuri yra labai ilga.

Klaviatūros koncepcinis dizainas, pavadintas „Gboard“, yra 160 centimetrų ilgio.

„Google Japan“ juokaudama teigia, kad toks dizainas padeda išvengti perkrautų stalų.

Vargu ar tai veiksminga, bet tikrai išradinga…

Norėdami pamatyti, kaip veikia „Gboard“, pažiūrėkite šį šį vaizdo įrašą:

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: