Izraelio aktorė Gal Gadot kartu su filmo „Nuostaboji moteris“ režisiere Patty Jenkins planuoja grąžinti Nilo karalienę į didįjį ekraną. Galdot istoriniame filme vaidins Kleopatrą biografinėje dramoje apie Egipto valdovę.

Jas abi paskatino filmų „Aleksandras Makedonietis“ ir „Kuždesių sala“ scenarijų autorės Laetos Kalogridis užmojis parašyti scenarijų naujam projektui, o kino studija „Paramount“ perėmė teises į filmą iš „Universal“, „Warner Bros.“, „Netflix“ ir „Apple“.

Biografinis filmas yra Izraelio aktorės ir prodiuserinės kompanijos „Pilot Wave“ idėja.

Pranešama, kad projektas yra „pagreitinto tvarkaraščio“, nes jis galėtų būti pagrindinis studijos uždarbis po neseniai praūžusių „smūgių“ kino pramonei ir teatro operatoriams, kuriuos sukėlė koronaviruso pandemija.

Žinomiausią Kleopatros vaidmenį kine ligi šiol atliko Elizabeth Taylor režisieriaus Joseph L. Mankiewicz 1963 metų filme tuo pačiu pavadinimu, kurio 42 milijonų dolerių biudžetas padarė jį tuo metu brangiausiu filmu. Šis filmas laimėjo daugybę „Oskaro“ apdovanojimų už savo ištaigingą gamybos dizainą ir kinematografiją, tačiau „20Th Century Fox“ beveik bankrutavo dėl gamybos vėlavimo, dėl Taylor ir Richardą Burtoną supančių viešų skandalų ir dėl daugybės aktorių bei darbuotojų pakeitimų.

Praeitą savaitę Gal Gadot savo 43 milijonams „Instagram“ sekėjų – tų pačių, į kuriuos kreipėsi kritikuodama Benjaminą Netanyahu – pranešė, jog ji buvo pasirinkta vaidinti karalienę Kleopatrą.

Ši Izraelio aktorės žinutė sukėlė nemažą arabiškos kultūros sergėtojų pasipiktinimą. Pastarieji sukėlė šaršalą socialiniuose tinkluose: jiems atrodo nepriimtina tai, kad izraelietė įkūnys moterį, valdžiusią Egiptą daugiau nei dvidešimt metų.

 

View this post on Instagram

 

As you might have heard I teamed up with Patty jenkins and Leata Kalogridis to bring the story of Cleopatra, Queen of Egypt, to the big screen in a way she’s never been seen before. To tell her story for the first time through women’s eyes, both behind and in front of the camera. And we are especially thrilled to be announcing this on International Day of the Girl! We hope women and girls all around the world, who aspire to tell stories will never give up on their dreams and will make their voices heard, by and for other women. #cleopatra #internationaldayofthegirl

A post shared by Gal Gadot (@gal_gadot) on

„Koks idiotas Holivude sugalvojo, kad būtų gera mintis vietoje gražuolės arabų divos pasirinkti nuobodžiąją Gal Gadot. Gėda tau, Gal – tavo šalis pavogė arabų žemes, o tu – jų vaidmenis“, – piktinasi pakistaniečių kilmės žurnalistė Sameera Khan, praeityje taip pat atsidūrusi dėmėsio centre už savo pasisakymus ginant Staliną: „Būčiau dėl jo mirusi“, ir vardinanti gyvenimo gulage „pranašumus“: „Dvi savaitės atostogų namuose, be jokių kalėjimo uniformų, maži nameliai susituokusioms poroms, išsilavinimas, muzika bei teatro pasirodymai kaliniams…“.

„Twitter“ diskusijoje atsirado ir tokių, kurie gynė izraelietės pasirinkimą bei priminė, jog Kleopatra buvo graikų-makedoniečių kilmės, o Ptolemajų dinastijos valdymas senovės Egipte prasidėjo Aleksandro Makedoniečio mirtimi, o baigėsi Kleopatra. Kiti atkreipė dėmesį į tai, kad Liz Taylor (1963 metų filmo versijos protagonistė) taip pat nebuvo gimusi Šiaurės Afrikoje, tačiau iš karto buvo nutildyti pasipiktinusių: „Tais laikais mes negalėjome to prižiūrėti“. Jie primygtinai reikalauja, kad Gal Gadot atsisakytų vaidmens ir paliktų jį egiptietei: „Kaip gali palaikyti ir aukštinti moteris, kai pati uzurpuoji kitų kultūras?“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gal Gadot (@gal_gadot) on


Gadot buvo trečia daugiausiai šiemet uždirbusi Holivudo aktorė. Covid-19 pandemija nukėlė „Nuostabiosios moters 1984“ premjerą, tačiau buvusiam Izraelio modeliui pavyko nufilmuoti „Netflix“ filmą „Red Notice“.

Pirmasis jos „Nuostabiosios moters“ filmas buvo boikotuotas Libane, bet ne dėl Amazonės princesės dėvėtų kardo ir skydo ant pečių, o dėl tos uniformos, kurią Gal Gadot dėvėjo būdama 18 metų – armijos uniformos, kurią turi apsivilkti visi jaunuoliai Izraelyje. Libano vyriausybė nusprendė uždrausti filmą po boikoto kampanijos, palaikytos šiitų organizacijos „Hezbollah“, 2006 metais trisdešimt keturias dienas kariavusios su Izraeliu.

Taip pat skaitykite: TOP 10 geriausių istorinių serialų

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: