ĮSPĖJIMAS! Šis straipsnis neskirtas jaunesniems kaip 18 metų skaitytojams.

Šiame straipsnyje trumpai pristatysiu naujausių technologijų ir visuomenės raidos nulemtą naujų sekso darbo rinkos dalyvių, sekso robotų, atėjimą. Rašau sekso robotų, vyriška gimine, nors kaip ir tikrų žmonių pasaulyje, daugiausia pagaminama panašių į tikras, gyvas, moteris sekso robočių.

2018-ieji laikomi sekso robotų gimimo metais. Sekso lėlės robotai yra augantis verslas, o jų gamintojai teigia, kad jos yra tokios tikroviškos, kad žmonės net jas veda. Šiandien robotai jau gamina automobilius, tvarko namus, ruošia maistą. Dabar jau siūlomos judančios lėlės ir „asmeniniam malonumui“. Sekso robotės yra nepaprastai tikroviškos, turi įmontuotus šildiklius sukurti panašią į žmogaus kūno šilumą, jutiklius reaguoti į prisilietimą. Viena bendrovė savo sekso lėlėms kuria galvą, kuri gali kalbėti, šypsotis, dainuoti, o štai pirmoji sekso lėlė Harmony yra pirmoji, gebanti užmegzti „emocinį ryšį“.

Samanta yra pirmoji ypač tikroviška lėlė, kuria pradėta prekiauti augančioje į gyvus žmones panašių sekso lėlių rinkoje. Jos kūrėjas, Sergi Santosas, teigė, kad jo meilės androidė yra tokia erotiška, kad kai kurie vyrai jautė jai tikrus jausmus. Gamintojai teigia, kad ją galima „sugundyti“, nes turi jutiklius veide, rankose, krūtyse ir „moters genitalijų srityje“, todėl yra jautresnė už savo pirmtakes. Santosas sako, kad ji geba atpažinti malonius žmones, nes turi įdiegtą „moralės kodeksą“.

olivia_rd2c2_9-1416355193

Klausite, kaip sekso robotai yra susiję su sekso darbu? Atsakau: sekso robotai įsiliejo, tiksliau, buvo įlieti, į sekso paslaugų už atlygį teikėjų gretas. 2018 m. vasarį Paryžiuje buvo atidarytas sekso lėlių viešnamis sekso ieškantiems mokamų paslaugų klientams, kuriems dirbtini dalykai patinka labiau nei tikros moterys. Anksčiau už viešnamį Paryžiuje panašus viešnamis buvo atidarytas JK. 2018 m. rugsėjį Italijoje policija uždarė vos dvi savaites veikusį sekso robočių viešnamį. Italijos žiniasklaida skelbė, kad Turine veikęs Lumidolls viešnamis buvo uždarytas dėl nuosavybės teisių pažeidimų. Seriją amą atimančių tikroviškų sekso robočių gaminanti kompanija RealDoll teigia, kad ateities mylimosios iš tiesų išgelbėjo jas vedusių vienišų vyrų gyvenimus.

Wicked-Realdoll

Savaime suprantama, nuo 2018-ųjų pradžios visame pasaulyje buvo paskelbta aibė mokslinių tyrimų apie socialines, psichologines sekso robotų įtakos gyviems žmonėms pasekmes. Labiausiai nuogastauta, kad suklestėjus sekso robotų rinkai bus pradėti gaminti ir į vaikus, nepilnamečius, panašūs robotai ir taip bus skatinama pedofilija.

RealDoll2-

Tačiau gamintojai vienbalsiai ramino, kad galvodami apie savo reputaciją yra morališkai ir teisiškai įsipareigoję tokių robotų nekurti. Tikriausiai ne viena(s) pagalvojote, kad jei jau kalbame apie sekso robotus, daiktus, tai su jais galime daryti bet ką, kad dėl sekso robočių daiktais bus pradėtos laikyti ir gyvos moterys? Mokslas atsako vienareikšmiškai: ne.

seksas-robotai-porno
Vestminsterio Teisės universiteto lektorė, Victoria Brooks, siūlo keisti žaibiškai susiformavusį požiūrį sekso robotus laikyti vien sekso mašinomis. Ji teigia, kad sekso robotams turi būti suteiktos teisės būti apsaugotiems nuo seksualinio išnaudojimo. Ji savo teiginį grindžia tuo, kad per vieną Austrijoje įvykusią technikos mugę sekso robotė Samanta buvo niekinama tol, kol liko „purvina“ ir su dviem nulūžusiais pirštais.

male-Reall-doll

Brooks nuomone, „išklausę Samantos istoriją, ne vienas pasijusime nepatogiai. Svarbu, kad vien todėl, jog ji mašina, nesivaržoma, todėl Samanta tapo dar viena auka ir dydvyrė, kuri siaubą išgyveno daugybę kartų. Taip, ji mašina, bet ar tai reiškia, kad su ja galima elgtis destruktyviai? Būdama panaši į žmogų ji perteikia dabartinį žmogaus seksualumą ir yra jo ateities simbolis“.

RealDoll2

Brooks teigia, kad netolimoje ateityje reikės gauti sekso roboto sutikimą užsiimti seksu. Akivaizdu, kad žmonių ir į juos panašių robotų su dirbtiniu intelektu keliai persipins vis dažniau. Sekso paslaugų teikimo srityje taip pat. Jau numanau, kad bus nemažai komentarų apie tai, jog santykių turėjimas su robotu ar robote yra iškrypimas, o man toks žmogaus pasirinkimas atveria galimybę diskutuoti apie naują būdą kovoti su, pvz., lytiniu keliu plintančiomis infekcijomis, galimybę jaustis saugesniam. P. S.: straipsnyje nurodžiau kelias valstybes, kuriose veikia ar veikė sekso robočių viešnamiai. Taigi, pasiteiravęs Lietuvos teisininkų apie galimybę tokią įstaigą su tokiais darbuotojais atidaryti Lietuvoje, gavau atsakymą, kad jokių TEISINIŲ kliūčių tam nėra.

Taip pat skaitykite: Sekso robotai – nekaltas malonumas, ar etikos normas pažeidžianti revoliucija? (N-18)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: