Netta Barzilai – dainininkė, muzikos kūrėja (29) gimusi Izraelyje, žydų šeimoje. Mergina lankė Hadarim aukštąją mokyklą, buvo patarėja Izraelio jaunimo judėjime, studijavo elektroninės muzikos kūrimą. 2018 metais su savo daina „Toy“ Netta laimėjo Eurovizijos konkursą. Ji pelnė 1 vietą pagal žiūrovų balsus, 3 pagal teisėjų vertinimą. Daina tapo jos debiutiniu singlu. Po šio ji išleido dar 4 singlus: Bassa Sababa, Nana Banana, Ricki Lake ir Cuckoo. Šalia to puikuojasi jos albumai Goody Bag EP, Goody Bag.

Naujausias Nettos Barzilai hitas Cuckoo klausytojus stebina video turiningumu, spalvų spektrais, detalėmis, o prasmingi muzikos žodžiai apie užgesusią meilę it vyšnia ant milžiniško torto. Šiuo metu Youtube platformoje ši daina turi 2 su puse milijono peržiūrų. Šalia esanti grotažymė #NotYourToy parodo Eurovizijos metu dainuotos dainos idėjos tęstinumą.

Puikiai yra suderinta idėja tarp laikrodžio, kuriame yra gegutė ir stringančios meilės. Todėl dainai buvo suteiktas Cuckoo pavadinimas, o video montaže kadrai tarsi buksuoja. Keliamas retorinis klausimas „Ar tikrai tave myliu? Esu it gegutė narve, dainuojanti ku-kū, ku-kū“.

Ji taip pat yra pramoginės laidos Rising Star laimėtoja.

Paklausus, ar atlikėja jaučiasi nepasitikinti savimi po visos šlovės, ji pabrėžė „aš esu žmogus, būna blogų dienų, ir visas Eurovizijos konceptas kartais vargina. Kartais galvojama, kad esu tik tiek – kartą laimėjusi žvaigždė. Tai ir yra tema, kelianti daugiausiai nepasitikėjimo savimi“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Netta Barzilai (@nettabarzi) on

2018 metų Eurovizijos refleksija nugalėtojos akimis

Visas konkursas moterį stebino atlikėjų realybės suvokimo įvairove. Maistas buvo ekstremaliai geras, žmonių masės buvo neigiamas įspūdis, kilo nerimas. Tačiau tai netrukdė pamatyti, kokie žmonės gali būti nuostabūs. Tiesa, labai pergyventa, kaip žmonės supras ir įvertins atlikėjus, ar gebės suvokti, kad asmenys ant scenos – irgi žmonės. Tokia situacija yra ne tik Eurovizijoje, tačiau ir bet kurioje kitoje pasaulio dalyje. „Visi norėjome, kad tai tiesiog baigtūsi“. Tapusi nugalėtoja atlikėja dar labiau įsitempė, nes reikėjo įrodyti, kad ji yra to verta, gali palikti šlovę praeityje ir neužmigti ant laurų, kurti gerą muziką toliau. Atvirauta, esą yra nusistatymas, kad Eurovizijos nugalėtojai negali turėti geros tarptautinės karjeros, nes fanai visada galvoja tik apie tą kūrinį, su kuriuo buvo laimėta, o kai yra sudaroma keleto dainų kompozicija, viskas yra kitaip.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Netta Barzilai (@nettabarzi) on

Gyvenimas šlovėje

Po laimėjimo dainininkė jautėsi kaip nacionalinė didvyrė. Teisingai atlikėjos pastebėta, kad kai kuri muziką, dalis žmonių tave mėgsta, dalis ne. Laimėjus konkursą, merginą visi mėgo, net nekreipdami dėmesio į kuriamos muzikos žanrą. „Vien todėl, kad laimėjai, esi mėgstamas. Taksi vairuotojai, gėlių pardavėjai, visi mane mylėjo, nors buvau underground muzikos atlikėja“ teigė Barzilai. Jos auditorija buvo nišinė, mergina atlikdavo improvizacinę muziką, pasirodydavo baruose. Ir staiga, laimėjus tokį masinį renginį, žmonės pamilo ją vien dėl to. Toks elgesys merginai pasirodė keistas, išreikštas noras, kad žmonės visa tai užmirštų, nebeklausinėtų ta tema ir skirtų dėmesį naujai kuriamai muzikai. „Nors myliu visus gerbėjus, fanus, kurie palaikė mane Eurovizijoje, norėčiau, kad būtų skiriamas dėmesys ir mano naujoms dainoms“ išreiškė susirūpinimą Netta.

Madonos gerbėja

2019 metais Eurovizija įvyko Izraelyje, jos metu pasirodymą surengė Madona. Jaunoji dainininkė teigė mylinti šią atlikėją, gerbianti, tikino, kad ji yra įkvėpėja ir tiesiog herojė. Reikštos tik geriausios emocijos, moteris šią JAV žvaigždę labai vertina, mato ją kaip daug pasiekusią, prisibeldusią į daugelio širdis. „Ji yra tikra ikona ir aš niekada negalėčiau piktžodžiauti apie ją“ pasakojo Barzilai. Kalbant būtent apie šio pasirodymo kontroversiškumą, mergina tik nusijuokė ir tarė „Manau, kad visiems pasitaiko blogų dienų“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Netta Barzilai (@nettabarzi) on

Tvirtas požiūris į COVID-19 pandemiją

Muzikos kūrėja yra komentavusi situaciją Izraelyje. Esą žmonės karantino laikotarpiu negavo pajamų, yra įsitempę. Nuotaika, nepaisant to, išliko labai pozityvi, Izraelio žmonės, gyventojai yra įpratę prie panašių situacijų, negandų, noro išlikti, nes yra karo zona. „Mes laikomės išvien, turime tiek vienas kito palaikymui skirtų platformų“. Pasak jos, situacija yra išties puiki, mokyklos vėl atsidaro, restoranai vėl dirba, kas džiugina. Ši net šmaikščiai pajuokavo „Aš juk mėgstu maistą, tai turbūt matosi“.

Ji pati gyvena Tel Avivo mieste, didžiausiame šalies uostamiestyje. „Tel Avivas vėl kvėpuoja ir tą matyti yra labai džiugu“ teigė Netta.

Barzilai ir kinas

Karantino laikotarpis buvo ilgas, tad atlikėja žiūrėjo filmus. Ji peržiūrėjo net 4 Ru Paulo drag lenktynių sezonus, kas kūrėją įkvėpė. Taip pat žiūrėtas Netflix dokumentiką apie Osho kultą, judėjimą. Tai bene vienas didžiausių pasaulio kultų istorijoje, paplitęs Indijoje. „Tai yra beprotybė, nepaprasta. Kai vienu metu imtas interviu iš kulto lyderio dešiniosios rankos, esi draskomas vidinių jausmų, tarp neapykantos ir meilės“ stebėjosi Netta.

Merginai kėlė nuostabą faktas, kad Black Mirror serialo kūrėjai teigė, jog kitas sezonas suksis apie Koronaviruso pandemiją.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Netta Barzilai (@nettabarzi) on

Linksmas vaikystės nuotykis

Kai merginai tebuvo 12 metų, ji gavo dovanų iš mamos nešiojamą radijo grotuvą. Vieną kartą, beklausant radijo, nuskambėjo daina, pakerėjusi dainininkę. Tikėtasi, kad radijo pranešėjas pabaigoje pasakys kieno tai kūrinys buvo, tačiau tai neįvyko. Nusivylusi ir apsiverkusi Netta pasiskundė mamai, vėliau abi nuėjo į muzikos diskų parduotuvę ir „Kokių 60 metų moteriškė turėjo klausyti mažos mergaitės, kuri beverkdama bandė atkopijuoti girdėtą dainą. Teko perversti visos parduotuvės diskelius nuo pradžios iki pabaigos, kol galiausiai buvo rasta Aretha Franklin, kurią iškart pažinau“. Bepasakodama tokį nutikimą atlikėja juokėsi, mat visas ieškojimo procesas truko net 4 valandas.

Taip pat skaitykite: TOP 15 geriausių Eurovizijos dainų (2001-2018 m.)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: