Renatas Požėla. ELTA / Dainiaus Labučio nuotr.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla teigia, kad šiuo metu Lietuvoje egzistuojančios organizuotos nusikalstamos grupuotės savo veiklą labiau orientuoja į užsienį, jų veikimas dažniausiai yra susijęs su disponavimu narkotinėmis medžiagomis.

Apie tai R. Požėla kalbėjo po apsilankymo Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate, kur su laikinosios sostinės policijos atstovais, vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite aptarė regiono, šalies kriminogeninę situaciją, kovos su organizuotu nusikalstamumu priemones.

Policijos generalinis komisaras teigė, kad Kauno regionas Lietuvos kontekste savo kriminogenine situacija neišsiskiria. Tiesa, pasak R. Požėlos, Kaunui, kovojant su organizuotu nusikalstamumu, skiriamas papildomas dėmesys.

„Praėjusių kelių metų perspektyvoje buvo sutriuškintos dvi labai aukštos grėsmės nusikalstamos grupuotės, kurių kilmė buvo Kaune. Tačiau Kaune kaip ir kituose didžiuosiuose miestuose šiandien dar veikia organizuoto nusikalstamumo grupuotės, tiksliau, jos yra kilusios iš Kauno, kitų miestų, bet pagrindinę savo veiklą vykdo užsienyje“, – kalbėjo R. Požėla.

Anot jo, policijos analitikai teigia, kad Lietuvoje organizuotos nusikalstamos grupuotės dažniausiai užsiima neteisėta veikla, susijusia su disponavimu narkotinėmis medžiagomis.

„Mūsų analitikai sako, kad didžioji organizuoto nusikalstamumo grupuočių yra orientuotos į veiklą susijusią, su neteisėta narkotikų apyvartą. Kalbant apie Lietuvą, lietuviškos kilmės grupuotės, tai irgi nėra kažkoks fenomenas. Pasaulinės tendencijos, europinės tendencijos yra tokios, kad pagrinde daugiausiai šitos grupuotės orientuojasi į pelną, gaunamą iš šios veiklos“, – dėstė R. Požėla.

Policijos generalinis komisaras teigė, jog viena iš naujesnių nusikalstamumo tendencijų yra narkotinių medžiagų platinimas nepilnamečiams. Anot jo, kalbant apie šiuos nusikaltimus, itin svarbus mokyklų, vaikų tėvų bendradarbiavimas su policija.

Kaune regione – 8 bylos dėl narkotikų platinimo nepilnamečiams

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Darius Pliavga po susitikimo su R. Požėla ir A. Bilotaite teigė, kad Kauno regione policija prioritetą ir toliau skirs organizuoto nusikalstamumo užkardymui.

D. Pliavga taip pat antrino R. Požėlai, akcentuodamas, jog būtina stiprinti kovą ir su narkotikų platinimu nepilnamečiams. Tokių bylų, anot jo, Kauno policija šiemet yra inicijavusi jau aštuonias.

„Narkotikų platinimas nepilnamečiams. Yra naujos formos. Turime rezultatų. Jeigu skaičiuoti šiuos metus, tai turime 8 tokias bylas. Jos siekia ir užsienio valstybes. Nustatėme tam tikrus kanalus, kaip patenka narkotinės medžiagos, kas jas platina, kas yra tie pagrindiniai veikėjai, tai šitose situacijose mes keičiame darbo metodus, nes tai yra kitoks nusikalstamumas, kiti asmenys ir čia policija turi būti proaktyvi, ieškoti naujų veiklos metodų“, – aiškino D. Pliavga.

A. Bilotaitė akcentavo narkotikų prekybos problemą

Susitikime Kaune su policijos atstovais dalyvavusi vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė žurnalistams sakė, kad teisėsauga šiuo metu akcentuoja prekybos narkotikais problemos aštrėjimą. Tiesa, anot jos, Lietuva šiuo klausimu pasauliniu mastu neišsiskiria.

„Klausimas, susijęs su narkotikais ir narkotikų prekyba, yra didžiulė problema, bet reikia pažymėti, kad tai yra pasaulinė tendencija, čia Lietuva kažkuo labai neišsiskiria. Tik norėčiau pažymėti, kad Lietuva, kaip šalis, yra išsiskirianti tuo, kad sėkmingai kovoja su organizuotu nusikalstamumu, ypatingai, narkotikų srityje, ir tą rodo rezultatai – išimti didžiuliai kiekiai narkotinių medžiagų, pernai metais jų buvo 10 tonų“, – dėstė ministrė.

Incidentas miesto centre

Teisėsaugos atstovai į Kauną penktadienį aptarti regiono ir šalies kriminogeninės situacijos atvyko po to, kai rugpjūčio pabaigoje Kaune, Laisvės alėjoje, prie lauko kavinės, kilo muštynės, kurių metu, pirminiais duomenimis, aštuoni asmenys užpuolė keturis ten buvusius vyrus ir vieną moterį.

Pareigūnai teigia, kad muštynės Kauno centre yra susijusios su nusikalstamų grupuočių santykių aiškinimusi.

Naujienų portalas „Delfi“ skelbė, kad vienas iš nukentėjusiųjų – su „Agurkinių“ grupuote praeityje sietas Rytis Sadauskas (gim. 1980 m.). Šią informaciją portalui patvirtino Kauno prokuratūros vadovas Darius Valkavičius.

Šiuo metu suimti šeši muštynėse dalyvavę asmenys.

Gytis Pankūnas (ELTA)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: