Šarūnas Dėdelė / Organizatorių archyvo nuotr.

Klausant Šarūno Dėdelės istorijos sunku patikėti, kaip vieno žmogaus galvoje gali kirbėti tokia gausybė minčių ir verslo idėjų. Rodos, prie ko jis prisiliečia – viskas yra unikalu ir sėkminga. Dirbęs samdomą darbą, įkūręs interaktyvų kiną ir nuomojantis jachtas užsienyje, Š. Dėdelė pažabojo dar ir Lietuvos vandenis, tad net naktį pažadintas galėtų viską papasakoti apie žmonių plukdymą, laivų regatas ir komandos formavimo renginius, kuriais domisi bene kiekvienas darbdavys Lietuvoje ir ne tik. Bet apie viską – nuo pradžių.

Patinka generuoti ir įgyvendinti idėjas

Nuo pat vaikystės sportavęs ir užsiėmęs buriavimu, po mokyklos Šarūnas pasuko į verslo vadybą ir telekomunikacijas. Kaip pats sako, jis buvo vienas geriausių pardavėjų telekomunikacijų įmonėje, todėl, dėl gerų rezultatų buvo “ištremtas” pats komandai skirstyti užduotis ir formuoti tikslus. Š. Dėdelė pasakoja, kad nors sekėsi gerai, to visada buvo maža.

„Jau dirbdamas samdomą darbą pradėjau verslauti. Įkūriau interaktyvų kino teatrą Norvegijoje. Pastebėjau, kad man patinka ir sekasi sugalvoti ir įgyvendinti idėjas. Procesas manęs niekada nedomino, man patiko paieškų, analizės, nežinomybės jausmas. Po kino teatro, kaip steigėjas ar bendraautorius buvau prisidėjęs prie kitų projektų. Dauguma jų buvo susiję su el. sprendimais“, – karjeros pradžią prisimena kūrybingas vyras.

Šarūnas Dėdelė / Organizatorių archyvo nuotr.

Žinojo, kad nori dirbti sau

Paklaustas, ar generuojantis tiek naujų idėjų, verslo sprendimų, vyras visada žinojo, jog norėtų tapti verslininku, jis net nedvejodamas atsako taip.

„Nuo vaikystės puikiai valdžiau pinigų srautus, mintinai žinodavau parduotuvėse esančias produktų kainas, tas labai padėjo versle. Visada stengiausi matyti galutinį tikslą ir dėl to dirbti, to praktiškai negalima daryti korporacijose, kur kiekvienas turi savo veiklos barą ir už jį yra atsakingas. Taip pat niekados nevengiau atsakomybės, nejutau baimės rizikuoti“, – sako Šarūnas.

Paklaustas, kokių savybių turėtų turėti verslą norintis kurti žmogus, Š. Dėdelė akcentuoja, kad svarbu yra didelis noras ir atsidavimas.

„Dažnai patirtis stabdo, susikuriame galvoje blokus. Kažkada viename darbo pokalbyje man padavė seną tušinuką ir paprašė išeiti į lauką jį parduoti. Aš išėjau, žmonių daug nebuvo, buvo žiema, tamsu, parduoti nepavyko. Jeigu būčiau turėjęs daugiau patirties, aš, turbūt, būčiau visai nėjęs. Dabar, po daug metų, suprantu, kad noras turi būti didesnis nei abejonės ar baimė. Tai, žinoma, nereiškia, kad kiekvienas turi ir gali būti sau bosas. Svarbu rasti terpę, kur gali realizuoti save labiausiai“, – mano talentingas vyras.

Dabar nuosavą verslą Šarūnas taikliai palygina su buvimu tėvais – tai reikalauja ne mažiau darbo ir jėgų:

„Verslas kaip buvimas su vaikais – tu niekada neskaičiuoji laiko, pastangų. Tai ir darbas, ir pramoga, ir gyvenimo būdas. Kai jis tau patinka, nėra jokių problemų, kad man klientai skambina savaitgaliais, vėlai vakare – jie jau žino, kad atsiprašyti nereikia, aš mielai kalbu, džiaugiuosi, kad galiu padėti. Nėra absoliučiai jokios ribos tarp darbo ir asmeninio gyvenimo nei fizine prasme, nei laiko prasme ir tas man yra priimtina“.

Gyvenimas ant vandens

Išbandęs įvairias sritis, pats turėdamas patirties buriavime, dar 2015-aisiais metais Šarūnas Dėdelė laivais pradėjo plukdyti žmones po Baltijos jūrą, marias. Kaip pats sako, dažniausiai tai būdavo pavienės ekskursijos vasarą arba įmonių, draugų susibūrimai kiek įdomesniame formate. Visa tai po poros metų peraugo į laivų regatų idėją.

Laivų regatos / Organizatorių archyvo nuotr.

„Paskutinius metus koncentruojuosi į laivų nuomą bei teambuilding’us. Šioje veikloje nėra monotonijos, tai kūrybinga ir leidžianti skleistis savirealizacijai veikla. Teambuilding’ai gimė iš to paprasto plukdymo. Jų jau buvo, bet tai tikrai nebuvo taip populiaru. 2018 metais aplink plaukimo laivu pramogą įpynėme pasirodymus, maitinimą, koučerius, regatas. Laivai tapo tik dalimi, kelių dienų renginio vieta. Tada tai buvo tikrai naujiena Lietuvoje ir iš to visai neseniai gimė Bonusevents.lt“, – apie dabartinius savo darbus pasakoja Šarūnas Dėdelė.

Laivų regatos Lietuvoje / Organizatorių archyvo nuotr.

Didžiausias „kaifas“ kitą dieną matyti laimingus veidus

Paklaustas, kas labiausiai džiugina po renginių, Š. Dėdelė atvirai sako – matyti laimingus komandos veidus.

„Unikali diena. Tai nėra pusseserės vestuvės, kur pasamdytas įkyrus vedėjas, bando linksminti svečius. Čia žmonės linksminasi, geras lektorius, kuris įkvepia, motyvuoja, restorane tu ragauji vietoje pagautus ungurius, klausaisi savo mėgstamo atlikėjo. Mano ar tų pačių darbuotojų akimis, tai yra kaifas, ne diena. Ir jie visi išvykdami šypsosi“, – entuziastingai vardija Šarūnas ir sako, kad šiandien tokių renginių Lietuvoje trokšta bene kiekvienas darbdavys.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: