The Sopranos (1999 - 2007)

Serialo sėkmė žiūrovų tarpe priklauso nuo kiekvienos mažytės detalės. Rinkdamiesi naują serialą ieškome tokio, kuris pasakotų mums išskirtinę, įdomią istoriją, o vaidybinę komandą sudarytų mėgstamiausi aktoriai. Nors tai ir nėra pagrindinės serialo vinys, žiūrėdami serialą be jokios abejonės atkreipiame dėmesį į jame girdimas melodijas, kurios sustiprina emocijas ir dar labiau įtraukia į siužetą. Pristatome jums TOP 10 visų laikų geriausių serialų temines melodijas.

10. The Sopranos (1999 – 2007)

Vienas geriausių visų laikų serialų “Sopranai: mafijos kronika“ pasakoja Niudžersio mafiozo Tonio Soprano (aktorius Jamesas Gandolfinis) gyvenimo istoriją. Tonis nuolat slapčia konsultuojasi pas psichiatrę, susiduria su įvairiais sunkumais, nes sunkiai suvaldo tiek mafijos šeimą, tiek savąją, tiek ir gyvenimą apskritai. Šiame HBO prodiusuotame seriale apie Sopranų mafijos šeimos šiaurinėje JAV Niu Džersio valstijos dalyje gyvenimą, kaip teminė melodija yra naudojama Britų grupės Alabama 3 kurinys “Woke up this morning”, išleistas 1997 metais. Šioje dainoje susimaišo modernus muzikos stilius ir baladė apie žmogžudystę, tai duoda kriminalinio prieskonio serialui ir suteikia tamsų toną.

9. What We Do in the Shadows (2019 – )

Dokumentinių filmų kūrimas dažnai yra sudėtingas, ypač kai reikia filmuoti kraujo ištroškusius bei neprognozuojamus vampyrus. Būtent „mokumentary” (netikros dokumentikos) principu yra nufilmuotas Jemaine‘o Clementės režisuotas tamsaus humoro komedijinis serialas „Ką mes veikiame šešėliuose“. Jei jau esate matę 2014 metų filmo versiją, tuomet privalote pamatyti ir serialą. Šį kartą veiksmas persikelia iš Naujosios Zelandijos į Jungtines Amerikos valstijas. Šis fantastinis siaubo serialas atkreipia žiūrovų demesį ne tik savo siužetu, bet ir muzika. Filmo režisierius Tomas Eaglesas pasakoja, kad serialui jis ieškojo dainų, kurios dvelktų mirties tematika ir susisiekė su Norma Tanega, kad galėtų naudoti 1966 m. išleistą jos dainą „You’re Dead“. (Galutinai susisiekęs su Tanegą norėdamas gauti jos leidimą, jis atrado, kad ji dabar yra tapytoja.) Pasirinkta melodija tik dar labiau pagyvino serialo pagrindinę temą apie siaubą ir mirtį.

8. True Detective (2014)

Luizianos policijos detektyvai Rustas Cohlas (Matthew McConaughey) ir Martinas Hartas (Woody Harrelson) gauna iki šiol nematytą ir žiaurią ritualinės žmogžudystės bylą. Nužudyta jauna prostitutė ant kurios kūno nupieštas simbolis, o ant galvos uždėta ragų karūna. Pesimistiškas ir nuolatos savo mintyse paskendęs Rustas įsitikinęs jog tai nėra pirmoji žudiko auka, tad tyrimas įsibėgėja atskleisdamas vis naujų ir netikėtų detalių.

Seriale vyrauja nepriekaištinga vaidyba, puikūs dialogai, tamsūs vingiai, narpliojantys ne tik serijinio žudiko pėdsakus, bet ir pagrindinių serialo veikėjų gyvenimus, sukurią grandininę reakciją nuo kurios pašiurpsta oda ir net sulėtėja kvėpavimas. Pirmąjame sezone buvo naudojama „Far from any road” alt-country daina, kurią iš pradžių sukūrė „The Handsome Family“ savo 2003 m. Albumui „Singing Bones“,vėliau serialo teminė melodija buvo pakeista į Leonardo Coheno lakonišką kūrinį „Nevermind“.

7. Sranger Things (2016 – )

Originalus kompanijos „Netflix“ mokslinės fantastikos serialas, kuriame veiksmas vyksta laikotarpiu, kuomet mokslinės fantastikos klasika pavergė žiūrovus tokiais filmais kaip „Svetimas“, „Atgal į ateitį“ ir „Ateivis“, taigi šis serialas tarsi nostalgiškai primena daugelį klasikinių 8 – ojo dešimtmečio filmų. „Stranger Things“ kūrėjai, broliai Duffer, puikiai išmano laikotarpį skersai išilgai, ir tai tikrai matosi. Serialas vaizduoja netikėtus įvykius mažame Indianos miestelyje 1983 – aisiais, kai dvylikmetis berniukas Vilas (akt. Noah Schnapp) dingsta kaip į vandenį. Vilo motina Joyce Byers (akt. Winona Ryder) pradeda paiešką, tikėdamasi pagalbos iš vietinių tarnybų. Tuo pat metu, Vilo draugai atlieka savo tyrimą, tačiau vietoj savo draugo, jie atranda keistą, bevardę mergaitę. Netrukus mįslingos dėlionės dalys ima atsiskleisti viena po kitos, maišydamosis su nepaprastomis galiomis ir itin slaptais vyriausybės projektais ir bandymais pastaruosius nuslėpti.

Šį įtraukiantį ir šiurpą keliantį serialą žino visi mistikos gerbėjai, o serialo pradžioje girdima melodija įstringa ilgam ir sukelia keistas emocijas. „Stranger Things“skamba 80 – ųjų daina,kurią parašė Michaelas Steinas ir Kyle’as Dixonas iš grupės „Survive“. Didelis jų sintezatorių ir elektronikos garsų panaudojimas pagerbia garsines legendas, tokias kaip Giorgio Moroderis, Johnas Carpenteris ir Goblinas. Seriale skamba ne vienas šių muzikantų kūrinys, tačiau visi jie serialui suteikia tą išskirtinį mistinį jausmą.

6. Unbreakable Kimmy Schmidt (2015 – 2019)

Per pastarąjį šimtmetį apokalipsė buvo išpranašauta bent 70 kartų. Jeigu mes šiuo metu negyvename filmo  „Matrica” visatoje ir nesame ateivių įkaitais, tai visos iki šiol pranašystės neišsipildė. Bet iš Kimmy Schmidt, kurios vaidmenį atlieka Ellie Kemper, apokalipsės išpranašavimas atėmė 15 jos gyvenimo metų, po to, kai ją pagrobė ir įkalino bunkeryje sektos lyderis. Kai ji pagaliau buvo išlaisvinta jai jau buvo 29-eri. Kimmy yra pilna beribio optimizmo ir ja žavi visas išorinis pasaulis. Pasiryžusi nusikratyti  “Moters-kurmio’’ etiketės ji palieka savo gimtąjį miestą Burnsvilį Indianos valstijoje ir išsikelia gyventi į Niujorką. Ji apsigyvena su ganėtinai kvailu, keistu ir norinčiu būti Brodvėjaus žvaigžde Titu Andromedonu ir jo draugiška nusikaltėle šeimininke Lilliana Kaushtupper.

Šiame amerikiečių internetinės televizijos komikse skamba įžanginė daina “Unbreakable”, kurioje atsispindi pagrindinė tema, kad moterys yra stiprios ir nepalaužiamos. Dainą prodiusavo „Gregory Brothers“ir ji buvo parašyta kaip duoklė brolių „YouTube“ serijai „Songify the News“, kuri automatiškai suderintas naujienas pavertė populiariais vaizdo įrašais.

5. Game of Thrones (2011 – 2019)

George’o R. R.Martino  romanai, tarp kurių ir nebaigta saga „Ledo ir ugnies giesmė“, yra nuostabūs ir labai įtaigūs. Rašytojo teigimu, Vesteroso karai, apie kuriuos pasakojama ,,Sostų Karuose“, atspindi  skirtingų šeimų vargo perspektyvas. Būtent šis, didelio biudžeto fantastinis serialas, kurį HBO pristatė prodiuseriai  Davidas Benioffas ir D.B.Weissas, daugumą išties galėjo šokiruoti. Šiame seriale dažnai vaizduojami žiaurūs mūšiai ir išsamūs smurto aktai (įskaitant smurtą prieš vaikus ir moteris), taip pat daugybė nuogybių ir seksualinio gyvenimo be tabu. Pastarasis aspektas vaizduojamas ypač keistai, aiškiai aptariant ir vaizduojant kraujomaišą, neištikimybę ir prievartavimus.

Seriale skamba vokiečių kompozitorius Raminas Djawadi parašytas kūrinys “Ledo ir ugnies daina”, kuris suteikė serialui didingumo jausmą. Kompozitorius, gerai žinomas dėl savo darbo tokiuose filmuose kaip „Geležinis žmogus“, „Ramiojo vandenyno rytas“ ir „Raukšlėtis laike“, ir kitų TV serialų, tokių kaip „Prison Break“, Jackas Ryanas ir „Westworld“. Jis buvo du kartus nominuotas „Grammy“ apdovanojimui už geriausią garso takelį, vieną kartą 2017 m. ir vėl 2019 m., Tačiau abu kartus pralaimėjo.

4. The Addams Family (1964}

Jie yra drovūs ir juokingi, paslaptingi ir baisūs ir siaubingai mieli. Taip tai „Admsų šeimynėlė“ pirmą kartą atsiradę Vico Mizzy 1964 m parašytoje pjeseje. „Addamsų šeynėlę“ įkvėpė populiarus, bevardis dailininko Charleso Addamso animacinių filmų serialas, iš pradžių pasirodęs „The New Yorker“, „Collier’s“ ir „TV Guide“ puslapiuose per 1940–50-uosius, nors serialas, kaip ir populiarus kolega „The Munsters“, truko tik du sezonus nuo 1964 iki 1966, iš viso 64 epizodus, daugiau kaip 50 metų išliko populiariosios kultūros priešakyje, sukūrė animacinį serialą, du vaidybinius filmus, keletą knygų ir svaiginančią prekių asortimentą bet kokio amžiaus vaikams bei suaugusiems.

3. The X-Files (1992 -2018)

Tai vienas pirmųjų serialų, televizijos žiūrovus nustebinęs neįprastomis fantastinėmis istorijomis. Davidas Duchovny ir Gillian Anderson suvaidino legendinius agentus Foksą Malderį ir Daną Skali. “Emmy” ir “Auksinių gaublių” apdovanojimų pelnęs mokslinės fantastikos ir mistikos daugiaserijinis TV šou buvo rodytas devynis sezonus 1993-2002 metais ir po 13 metų pertraukos sugrįžo dar kartą.Puikiai žinoma šiurpi serialo temą atskleidžianti melodija buvo sukurta kompozitoriaus Marko Snow. Kūrinys buvo naudojamas devyniuose originaliuose sezonuose, dviejuose atgimimo sezonuose ir abiejuose filmuose.

2. Twin Peaks (1990-1901)

Drąsiai galima teigti, kad šis serialas – turbūt vienas garsiausių visoje ilgus metus skaičiuojančioje televizijos istorijoje. Apie jį girdėję yra kone visų amžiaus grupių atstovai, o tie, kurie jį žiūrėjo vos pasirodžius televizorių ekranuose, tai vadina neįkainojama patirtimi. Klasikinį serialą 1990-1991 m. kūrė daug režisierių ir scenaristų, į kūrybinį procesą aktyviai kišosi televizija.  Tačiau pirmu smuiku žinoma griežė režisierius Davidas Lynchas. Kartu su rašytoju Marku Frostu jis sukūrė tikrą TV stebuklą. Praėjus daugeliui metų Davidas Lynchas  2017 m. atgaivino serialą „Showtime“kanale. Tema „Falling“ kilo iš dainos, kurią Lynchas ir jo dažnas bendradarbis Angelo Badalamenti parašė dainininkui Julee Cruise’ui.

1. Mission: Impossible (1966-1973, 1988-1990)

Du TV serialai. Šeši filmai (ir toliau augantis skaičius). U2 grupės narių perdainavimai. Lalo Schifrin’o misija: „Impossible“ yra vienas iš auksinių standartinių teminės muzikos standartų. Su subtiliais variantais jis buvo naudojamas originalioje serijoje, 1988 m. Atgimime, ir skirtinguose taškuose kiekviename „Tom Cruise“ franšizės filme. Ši melodija tapo filmo atskiriamuoju ženklu ir suteikia absoliutų išskirtinumą.

Taip pat skaitykite: TOP 10 nauji dėmesį kaustantys serialai

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Sponsored video

Taip pat skaitykite: