Vincentas D‘Onofrio / serialo "Daredevil" kadras

Vincentas Filipas D‘Onofrio – amerikiečių aktorius, prodiuseris ir kino režisierius. Tai vienas labiausiai nenuspėjamų Holivudo aktorių, kurį galime išvysti atliekant pačius įvairiausius vaidmenis, o šie sugeba palikti tokį įspūdį, jog aktoriaus sugebėjimais tikrai nedrįstame suabejoti.

Vincentas D’Onofrio gimė 1959 metais birželio 30 dieną. Niujorko valstijoje arba tiksliau – Bruklino rajone, vadinamame Bensonhurstu. Jis yra jauniausias iš šeimos vaikų, o tėvai skirtingais keliais pasuko, kai aktorius buvo dar visai mažas. Aktorius save jaunystėje apibūdina kaip drovų berniuką, kuris kaip pats teigia – „daug laiko praleisdavo mano kambaryje ir mano mintyse“. Vincento tėtis vadovavo keliems bendruomenės teatrams, tad tai Vincentui suteikė galimybių dirbti ir susidurti su scenos užkulisiais. Jis įsitraukdavo į scenografiją, garso kūrimą. Tai buvo jo pirmieji žingsniai scenos link, kuriuose gerai suprato, kas ir kaip vyksta teatro užkulisiuose.

Baigęs vidurinę mokyklą, aktorius lėtu žingsniu pradėjo savo karjerą ir išbandė save vaidyboje. Pradžioje vaidmenys buvo nedideli, keliuose teatro spektakliuose. Vėliau, 1987 metais, jis atliko vieną sudėtingesnių ir įsimintinesnių vaidmenų savo ankstyvojo aktoriaus karjeroje – įkūnijo eilinį „Piles“ absoliutų imbecilą, kuris neįgalus pasivyti kariuomenės apmokymų tempo. Šis vaidmuo filme „Metalinis apvalkalas“ (angl. „Full Metal Jacket“) reikalavo daug aktoriaus pastangų, jo buvo paprašyta priaugti daug svorio ir nusiskusti plaukus, kad visiškai pilnai galėtų įkūnyti personažą.

Tai tapo tikru iššūkiu, nes iki šio vaidmens aktorius buvo dailaus, atletiško kūno sudėjimo, tamsių, garbanotų plaukų – „Tai pakeitė mano gyvenimą“. – prisiminė aktorius. „Jeigu iki tol moterys pasukdavo galvas į mane, tai nuo to laiko moterys net nepažiūrėdavo, dažniausiai aš matydavau tik jų nugaras, nes jos tiesiog bėgdavo nuo manęs“. Vaidmuo pareikalavo ne tik stiprių išvaizdos pokyčių, bet ir dėl per didelio svorio aktorius susižalojo kelį, po kurios sekė chirurginė operacija ir karjeros pertrauka, tačiau debiutas filme atpirko visą vargą ir aktorius pasveiko ir jau po metų vėl grįžo į pradinę išvaizdą, kuri buvo iki vaidmens. Pats filmas pasakoja apie žmogaus virtimo į disciplinuotą žudiką procesą. Tai daroma per nuoseklų žmogaus bukinimą: būsimiems kareiviams diegiamas būtinybės žudyti instinktas ir vykdomas absoliutus individualybės triuškinimas. Seržanto taikoma disciplina yra ne tik fizinė, bet ir moralinė.

Ne mažiau sėkmingas ir jau tikrai daugelio matytas ir girdėtas filmas „Vyrai juodais drabužiais“ (angl. „Men In Black“). Mokslinės fantastikos bei veiksmo komedijos filmas, sulaukęs didelio susidomėjimo. Čia aktorius Vincentas D‘Onofrio tampa ne itin patraukliu žiūrovo akiai personažu Edgaru – tai ateivių padaras, kuris norėdamas pakenkti, nužudo ūkininką ir užgrobia jo kūną, kad įvykdytų savo ketinimus Žemėje. Aktoriaus atsidavimas šiam vaidmeniui buvo neįtikėtinas ir sulaukė didelės šlovės. Nors vaidmuo ir buvo su komiškomis detalėmis, tačiau aktorius į tai žiūrėjo nepaprastai rimtai ir išspaudė iš savęs viską, kad tik vaidmuo taptų sėkmingas ir įtikintų žiūrovą.

Dėl šio vaidmens nemažą laiko dalį teko praleisti ir grimavimo kėdėje. Kaip teigia makiažo grimuotojas Rikas Bakeris, aktoriui reikėdavo ne tik išsėdėti, bet ir visuomet būti užmerktomis akimis, kad pasiektume pilną grimą tinkamą filmui. Kad personažas taptų visiškai išpildytas, neapsieita ir be skausmo kentėjimo. Aktorius vaidinimo metu papildomai užsiklijuodavo kulkšnis, kad tai trukdytų vaikščioti ir padarytų veikėją dar labiau įsimintinu blogiuku. Už šį vaidmenį Vincentas pelnė „Saturno“ apdovanojimą ir buvo nominuotas už mėgstamiausią antraplanį aktorių, mokslinės fantastikos žanre.

Dar vienas išskirtinis mokslinės fantastikos filmas „Tryliktas aukštas“ (angl. The Thriteenth Floor“), kuriame aktorius įkūnija 13-ojo aukšto programuotoją. Filme kompiuterio genijaus pagalbą sukuriama realybės simuliacija, kurios dėka bet kokiu metu galima atsidurti 1937-ųjų Los Adžele. Viskas – žmonės, automobiliai, pasilinksminimai prabangiuose viešbučiuose – yra visiškai netikri, o sukurti kompiuterinėje laboratorijoje 13-tame aukšte. Sudėtinga technologija leidžia žmogui nukeliauti į 1937-uosius, įsikūnyti į kitą asmenį ir jame “patalpinti” savo mintis. Filme aktoriaus vaidyba įtraukianti, o filmo siužetas įdomus.

Vincentas D‘Onofrio garsiai pareiškė nusivylimą dėl „Netflix“ atlikto serialo „Drąsiaširdis“ (angl. „Daredevil“) atšaukimo. Nepaisant to, kad serialas nebuvo atkurtas ketvirtajam sezonui, aktorius liko tvirtai įsitikinęs, jog jis gali būti atnaujintas ir grįžti į ekranus, bandydamas ieškoti įvairiausių būdų kaip ketvirtasis sezonas galėtų atsiskleisti. Serialas „Drąsiaširdis“ buvo vienas tarp labiausiai kritikų įvertintų serialų, o Vincentas D‘Onofrio įkūnijo rimčiausią drąsiaširdžio priešą iš „Marvel“ komiksų – Vilsoną Fiską. Už grėsmingą žiauraus veikėjo vaidmenį jį kritikai apipylė pagyromis, todėl aktorius ir vėliau nemažai pasirodė tokio tipo blogiečių personažuose. Aktoriui šis vaidmuo labai tiko ir pakėlė į visai kitą aktorystės lygį, dėl šio vaidmens susilaukė ne tik pagyrų, bet ir pelnė dar vieną „Saturno“ apdovanojimą už geriausią antrojo plano aktorių televizijoje.

Visai nesenai „Netflix“ platformoje pasirodęs serialas „Seselė Račed“ (angl. „Rached“) taip pat neapsiėjo be žymaus aktoriaus vaidybos. Čia aktorių išvystame šiek tiek kitokį – įžūlus švaistūnas, stambaus kūno sudėjimo, vešliais ūsais vaizduojamas gubernatorius. Seriale matome, kad jis nebenori finansuoti beprotnamio, atsiskleidžiamas personažo bjaurus požiūris į moteris, jis žemina moteris, laiko jas tik seksualiomis „bandelėmis“, tokiu vaizdavimu išryškinant praeities seksistines problemas. Aktorius nuo pat pirmų pasirodymų šiose scenose sukuria nepriekaištingą personažą, kuris jam labai tinka ir atskleidžia tik geriausius sugebėjimus.

Šiuo metu aktorius taip pat liaupsinamas ne tik už aktorystės sugebėjimus, bet ir už puikiai atliekamus darbus ir žinias kaip užfiksuoti svarbius dalykus už kameros. Anksčiau taip pat režisuoti sėkmingi trumpametražiai filmai, o 2019 metais Vincentas režisavo filmą „The Kid“ pagal sukurtą A. Lanhalmo scenarijų.

Ir tai tik maža dalis filmų, kuriuose aktorius atskleidė savo stulbinantį talentą ir puikią vaidybą. Jis universalus aktorius, kurį galime išvysti skirtinguose vaidmenyse ir nei vienas nenuvilia, nes į darbą aktorius žiūri rimtai ir užtikrintai. Atiduoda iš savęs viską, ko tik reikia vaidmeniui įgyvendinti. Kaip ir pats aktorius savo Twitter paskyroje rašė: „Aš niekada nebandžiau būti tuo, kuo nesu“. Galbūt tai ir yra talentingojo aktoriaus karjeros paslaptis.

Taip pat skaitykite: Vudis Harelsonas – laukinis Holivudo vaikis

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: