Aleksejus Navalnas EPA-ELTA nuotr.

Įkalintas Rusijos opozicionierius Aleksejus Navalnas teigia, kad pastaruoju metu kosėja, jam pakilusi temperatūra, o kameroje kurioje kali, yra keletas tuberkulioze sergančių kalinių. Navalno advokatas teigia, jog politikas yra „sunkios padėties“, neteko daug svorio dėl anksčiau paskelbto bado streiko.

Į kalėjimą Aleksejus pateko už tariamą turto grobstymą, tik grįžus iš Vokietijos po gydymo dėl apnuodijimo kovine nervus paralyžuojančia medžiaga „Novičiok“. Kremliaus ruporas, laikraštis „Izvestija“ pranešė, kad 44 metų vyras buvo perkeltas į medicinos skyrių dėl pasireiškusių kvėpavimo takų ligos simptomų.

„Instagram“ paskyroje Navalnas rašė, kad mažiausiai trys žmonės iš jo įkalinimo skyriaus yra išvežti į ligoninę dėl tuberkuliozės. Jam pačiam temperatūra užkilo iki 38.1 laipsnių celsijaus. Ironiškai politikas komentavo: „Jei sergu tuberkulioze, tai galbūt leis pamiršti skausmą nugaroje ir pašalins kojų tirpimą. Būtų šaunu“.

Bado streiką politikas ketina tęsti, siekdamas tinkamo gydymo dėl minėtų sveikatos problemų.

Propogandinis laikraštis „Izvestija“ rašo, kad esą opozicionieriui atlikti visi reikalingi tyrimai, įskaitant Covid-19 testą. Apžiūrėjus Navalną kalėjimo gydytojai nusprendė, kad šis tuberkulioze neserga.

Advokatas vyrą lanko reguliariai, pagelbėja socialiniuose tinkluose platinti jo žinutes. Pasak teisininko, už visą įkalinimo įstaigos korpusą atsakingas tik vienas paramedikas, o gydytojų išviso nėra.

Olga Michailova nepriklausomam kanalui „Dozhd“ teigė Navalną praradus 13 kilogramų, o prieš bado streiką prarasti 8 kilogramai: „Jis visiškai priklauso nuo kalėjimo vyresnybės. Kasdien jam pasireiškia rimtų pablogėjimų. Labai sunku pasakyti, kodėl tai vyksta. Kalėjimo prižiūrėtojai nekreipia dėmesio į mūsų skundus, jau mėnesį kaip blogėja sveikata ir nesulaukiame jokio atsako“.

Pagrindinė teisių gynimo grupės „Amnesty International“ generalinė sekretorė Agnes Kalamard tikina kreipusis į Vladimirą Putiną dėl Navalno arešto ir blogėjančios būklės: „Yra tikimybė, kad Rusija lėtai veda jį prie mirties. Jam privalomai turi būti suteikta prieiga prie medicinos eksperto ir suteikta laisvė“.

Panašu, kad Navalno sveikata gadinama iš tiesų specialiai. Pasak vyro, prižiūrėtojai jį kankina ir nakties metu neleisdami išsimiegoti žadina kas valandą. Nepriklausomi kalėjimų stebėtojai siekė patikrinti opozicionieriaus įkalinimo sąlygas, šimtai viešų personų rašo laiškus ir peticijas autoritetams, prašydami tokios praktikos stabdymą. Žmogaus teisių aktyvistai apie Kremlių atsiliepė taip: „Jie lėtai jį žudo“.

Prie kolonijos, kurioje kalinamas A. Navalnas, antradienį sulaikyta jo rėmėjų. EPA-ELTA nuotr.

Vietoj to, kad būtų patenkinti įvairūs reikalavimai, Maskva nusprendė pas Navalną nusiųsti propagandinio kanalo RT žurnalistę Mariją Butiną, rusų žvalgybos agentę ir nuteistą JAV įtariamąją. Dabar paklūstanti Kremliaus diktatui, seniau Marija prisipažino Amerikos teisme dirbusi kaip Rusijos agentė, kuri buvo infiltravusi į republikonų partijos politinį ratą.

Butina papasakojo, esą kiti kaliniai niekina Navalną, mat šis „guli lovoje ištisą dieną nieko neveikdamas kaip valdovas“ ir „nesitvarko“. Taip pat ji tvirtino, kad vyras gyvena daug geresnėmis sąlygomis nei ji kalėjo Amerikos kalėjime. Negana to, rėžė tokį komentarą: „Mano patarimas Aleksejui: jei jau padarei nusikaltimą, būk vyras, iškentėk bausmę“.

Buvęs kalinys Vladimiras Perezvinas, kuris anksčiau kalėjo tame pačiame IK-2 padalinyje kaip ir Navalnas, nesutinka su Marijos teiginiais: „Sunku įsivaizduoti kažką labiau ciniško ir iškreipiančio tiesą. Tame kalėjime niekam neleidžiama gulėti lovoje. Jei ta moteris teigia, kad Aleksejus guli lovoje visą dieną, tai reiškia, kad jam taip blogai, jog kalėjimo daktarai tą leidžia“.

Negana to, Perezvinas pasakoja patyręs kalėjimo prižiūrėtojų patyčias, teikė melagingus pranešimus apie kalinį. Kaip ir opozicionierius, Vladimiras paskelbė bado streiką ir net yra peilių dūręs sau į skrandį, kad tik jo sąlygos būtų pagerintos.

Atlikus rusų tautos apklausą rezultatai parodė, kad Kremliaus propagandos mašina veikia kuo puikiausiai. Levados Centras paskelbė, kad net 48% respondentų tiki, kad Navalno bausmė ir paskyrimas į vieną griežčiausių įkalinimo įstaigų yra tinkama. Vos 29% tiki, kad tai neteisinga. Pasirodo, kad tie, kurie mano Navalno bausmę esant teisingą yra vyresnio amžiaus žmonės, o jaunesnieji opozicionierių palaiko. Bendrai visą procesą seka 82% respondentų.

Taip pat skaitykite: Kovoje prieš diktatorių: kas lieka Rusijos opozicijos fronte įkalinus Aleksėjų Navalną?

 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: