NATO naikintuvai. Lietuvos kariuomenės nuotr.

Priimant sprendimus dėl lėktuvų F-16 pristatymo Ukrainai, Danija nuo pat pradžios žinojo, kad šie naikintuvai, kaip ir kiti pajėgumai, yra dovanojami Ukrainai savigynai ir gali būti panaudoti prieš Rusijos karinius taikinius, įskaitant jos žemėje, Briuselyje pareiškė Danijos užsienio reikalų ministras Larsas Lokke Rasmussenas, pranešė „Ukrinform“.

Paklaustas, ar F-16 gali smūgiuoti į Rusijos teritoriją, jis atsakė: „Trumpas atsakymas yra „taip“. Tai nėra nauja pozicija, tai yra mūsų indėlio dalis. Kai Danijos parlamente diskutavome su Užsienio reikalų komitetu, nuo pat pradžių labai aiškiai pasakėme, jog tai – savigynos dalis, kuri greičiausiai reikš ir karinių objektų atakas Rusijos žemėje“.

Danija yra viena iš vadinamosios lėktuvų koalicijos iniciatorių ir planuoja jau šią vasarą pasiųsti Ukrainai F-16.  Vėliau rudenį tokius lėktuvus Ukrainai perduos Nyderlandai. Prieš dvi savaites Danija paskelbė apie naują 750 mln. eurų karinės pagalbos Ukrainai paketą. Siekiama sustiprinti Ukrainos oro gynybos ir artilerijos pajėgumus. Danija taip pat tiria galimybes investuoti į Ukrainos gynybos pramonę.

Viljama Sudikienė (UKRINFORM)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: