J. Bidenas. EPA-ELTA nuotr.

Prezidentas Joe Bidenas sekmadienį pažadėjo, kad JAV nenusigręš nuo Ukrainos, nepaisant to, jog į susitarimą, kuris padėjo išvengti vyriausybės uždarymo, nebuvo įtraukta parama Kyjivui, ir paragino respublikonus „liautis žaidus žaidimus“ dėl finansavimo.

„Noriu patikinti Amerikos sąjungininkus ir Amerikos bei Ukrainos žmones, kad galite kliautis mūsų parama. Mes nenusigręšime“, – kreipimesi iš Baltųjų rūmų pareiškė J. Bidenas.
Prezidentas nurodė, kad Kongresas turi skubiai priimti naują paramos paketą Ukrainai, kuri šiuo metu bando atremti Rusijos visapusišką invaziją.

Kongresas, siekdamas užkirsti kelią galimam vyriausybės uždarymui, vėlų šeštadienį paskutinę minutę sudarė kompromisinį susitarimą, kuris neapima jokios naujos paramos Kyjivui.

J. Bidenas kreipimesi pažėrė kritikos respublikonams ir paragino Atstovų rūmų pirmininką Keviną McCarthy’į išvengti dar vienos uždarymo dramos, kai po 45 dienų baigsis naujojo susitarimo galiojimo laikotarpis.

Šeštadienį JAV priimtas laikinasis biudžetas padėjo išvengti vyriausybės uždarymo, bet į jį neįtrauktos papildomos paramos Ukrainai priemonės. Tačiau Ukraina pabrėžia, kad tai nepaveiks jau esamos paramos, praneša „Unian“.

„Situacija su laikinuoju JAV biudžetu nesustabdys paramos tiekimo Ukrainai, kuri jau buvo paskelbta anksčiau“, – sako Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Olehas Nikolenka.

Anot jo, kalbama apie 1,6 mlrd. dolerių gynybai ir 1,23 mlrd. dolerių tiesioginės pagalbos biudžetui, ir apie humanitarinių bei energetinių projektų finansavimą.

Jis pažymi, kad jeigu JAV vyriausybė būtų užsidariusi, tai būtų turėję neigiamą poveikį esamų pagalbos programų Ukrainai įgyvendinimui.

Dabar Ukrainos valdžia aktyviai bendradarbiauja su JAV partneriais, kad naujajame JAV biudžete, dėl kurio bus tariamasi per ateinančias 45 dienas, būtų numatytas ir naujas finansavimas paramos priemonėms Ukrainai.

O. Nikolenka priminė, kad šiuo metu JAV vyksta vidiniai politiniai procesai, bet JAV prezidento administracija, abi partijos, Kongreso rūmai ir, svarbiausia, patys amerikiečiai yra tvirtai pasiryžę ir toliau padėti Ukrainai.

Karolis BrogaLina Linkevičiūtė (AFP)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: