Donaldas Trumpas EPA-ELTA nuotr.

Buvęs Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas, kuris praeityje yra apkaltinęs savo įpėdinį demokratą ginklu pavertus ir prieš jį atsukus JAV teisingumo sistemą, sugriežtino savo retoriką ir palygino Joe Bideno taktiką su ta, kurią naudojo Hitlerio gestapas, sekmadienį pranešė amerikiečių žiniasklaida.

2024 m. respublikonų kandidatas į prezidentus šią pastabą išsakė šeštadienį per privatų susitikimą su aukštais partijos lyderiais ir turtingais donorais, kuris buvo surengtas Floridos valstijoje esančioje jo rezidencijoje „Mar-a-Lago“, liudija įrašas, kurį JAV žiniasklaidai pateikė vienas donoras. 90 minučių trukusioje kalboje D. Trumpas apkaltino demokratus „vadovaujant gestapo administracijai“, omenyje turėdamas slaptąsias policijos pajėgas nacistinėje Vokietijoje. „Tai vienintelis būdas jiems laimėti“, – tvirtino jis.

Tokie komentarai nuskambėjo kaistant rinkimų kampanijai ir po to, kai D. Trumpas išsakė keletą kitų pastabų, kurios, pasak kritikų, yra pavojingai kurstančios. Eksprezidentas, be kita ko, pavadino savo politinius varžovus „parazitais“ ir palygino imigrantus su „gyvuliais“.

Jo pastabos, kurias D. Trumpas išsakė „Mar-a-Lago“, buvo sutiktos garsiomis ovacijomis. Tarp žiūrovų buvo keletas potencialių kandidatų į viceprezidentus, skelbė „Politico“.

Jis dar kartą pažėrė kritikos prokurorams, kurie jam iškėlė keturias atskiras bylas, įskaitant Niujorke šiuo metu vykstantį teismo procesą dėl už tylą sumokėtų pinigų. D. Trumpas pasmerkė esą demokratų administracijos sumanytą „raganų medžioklę“, kurios tikslas yra eliminuoti pagrindinį varžovą lenktynėse dėl prezidento posto.

Baltieji rūmai, kurie neigia bet kokius ryšius su teisinėmis bylomis, sekmadienį pasmerkė D. Trumpo komentarus. „Užuot atkartojęs pasibaisėtiną fašistų retoriką, pietavęs su neonaciais ir skleidęs paneigtas sąmokslo teorijas, kurios drąsiems policijos pareigūnams kainavo gyvybę, prezidentas Bidenas vienija amerikiečius dėl mūsų bendrų demokratinių vertybių ir teisinės valstybės“, – sakė atstovas Andrew Batesas.

Sureagavo ir J. Bideno rinkimų kampanija, kuri pažymėjo, kad pagiežingos respublikono pastabos patvirtina tai, „ką mes jau žinojome: Trumpo kampanija yra apie jį. Jo įniršį, kerštą, melagystes ir atpildą.“

Lina Linkevičiūtė (AFP)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: