Filmo "Drive" kadras

,,Važiuok“ (angl. Drive, 2011) – veiksmo dramą su meilės prieskoniu nufilmavo danų kino kūrėjas N. W. Refn‘as pagal amerikiečių kriminalinių romanų autoriaus J. Sallis knygą tokiu pačiu pavadinimu. Šis filmas buvo gausiai nominuotas kino kritikų bei 2011 m. 64-tame Kanų festivalyje laimėjo geriausio režisieriaus kategorijoje.

Drama paliečia du skirtingus, tačiau kartu ir vienodai liudnus gyvenimus. R. Gosling‘as čia vaidina vairuotoją, jo vardas yra nežinomas, neminimas visos istorijos metu, kuris atlieka kaskadinius triukus filmavimo aikštelėje diena, o vakare padeda nusikaltėliams pabėgti iš nusikaltimo vietų nesučiuptiems.

Jis neturi šeimos, laisvalaikio, yra santūrus, nekalbus, disciplinuotas, išmanantis savo darbą. Jo gyvenimas yra niūrus, lygiai toks pat kaip ir jo įvaizdis. Bet vieną dieną, sutikus kaimynę Iriną (akt. Carey Mulligan), jo kasdienybė pasikeičia. Irina – šešerių metų berniuko mama, dirbanti užkandinėje ir gyvenanti laukimu, kol jos vyras išeis iš kalėjimo. Jos asmeniniame gyvenime taip pat nėra daug spalvų, jai tenka rūpintis visomis keturiomis namų sienomis, uždirbti pinigų, rūpintis sūnumi. O tai nėra lengvas darbas būnant vienišai mamai. Trumpi pokalbiai, vairuotojo pagalba užklupus netikėtai nelaimei paskatino pasižiūrėti į vienas kitą iš arčiau ir atrasti tai, kas senai pamiršta. Jie lengvai pasiduoda vienas kitam, nes abu yra vieniši, užsisklendę savuose pasauliuose. Tačiau ar jiems lemta būti kartu? Viską iš esmės sujaukia iš kalėjimo grįžęs Irenos vyras. 

Drive, 2011 2

R. Gosling‘as šiame filme turėjo įkūnyti šaltą, santūrų vaikiną. Pats aktorius manė, kad šis scenarijus yra originalus, jis niekada nesifilmavo tokiame filme anksčiau ir buvo suintriguotas jame vaidinti. Taip pat jam patiko, jog šioje juostoje nėra viskas fokusuota į patį veiksmą, įvairius kaskadinius triukus, efektingas muštynes, bet tuo tarpu yra daugiau atskleidžiama personažo charakteris ir jo savybės bei pati istorija.

Drive, 2011 5

Dar viena priežastis, kodėl R. Gosling‘as sutiko filmuotis yra ta, jog pirmą kartą gyvenime galėjo išsirinkti režisierių, su kuriuo dirbs. N.W. Refn‘as buvo sužavėtas scenarijumi ir ėmėsi šio projekto nesvarstęs. Taip pat įdomus faktas tas, jog C. Mulligan, kuri  vaidino Ireną, įtraukti į kastingą paprašė režisieriaus žmona, nes jai labai patiko jos filmas ,,An Education“ (2009). Mulligan šiame filme suvaidino vidutiniškai, meistriškumo ar ypatingo dėmesio šiam personažui nebuvo skirta, tačiau juosta buvo nominuota BAFTA apdovanojimuose. Taip pat šiame filme galime išvysti daugiau žinomų aktorių kaip Albert Brooks, Ron Perlman, Christina Hendricks ir kitus.

Drive, 2011

Šiame filme aiškiai galima justi nostalgišką retro stilių. Nors filmo išleidimo data yra 2011 m., tačiau aktorių drabužių stilius, vietos, kuriose jie filmavo scenas, viskas dvelkia simpatija aštuoniasdešimtiesiems. Taip pat scenų, kuriose R. Gosling‘as vairavo, nebuvo daug, nors filmo pavadinimas atrodo reikalauja daug veiksmo mašinoje. Šis filmas turi elementų, susijusių su pačiu pavadinimu, tačiau, tai daugiau yra susiję su abejotinų sprendimų priėmimu, kuriais žmonės vadovaujasi ir pasekmės, kurios palieka pėdsaką ne vieno žmogaus gyvenime. Taip pat nemažai dėmesio yra skirta šiuolaikinei muzikai filme. Nors kaip ir minėjau, galima justi retro stiliaus užuomazgų, tačiau vis dėlto muzika pasirinkta pop ir techno stiliaus. Pasak režisieriaus, jis norėjo sukurti juostą, kurioje reikėtų muzikos, nes ji geba sujungti daug elementų į vieną visumą.

Juostoje ,,Drive“ rasite visko – meilės, kovos už gyvybę, intrigos, veiksmo, įdomių personažų. Tai nėra banali meilės istorija, kurioje viskas klostosi itin sklandžiai. Tai kompleksuotas, gyvenimiškas, realistiškas dviejų žmonių susitikimas laiku ir vietoje kai jiems atrodo to labiausiai ir reikia. Bet kaip jiems pavyks išspręsti dilemas, kurios neleidžia būti kartu, išvysite ekrane.

Taip pat skaitykite: 50 puikių filmų kuriuos per savo gyvenimą turėtų pamatyti kiekvienas

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: