Privačios karinės bendrovės „Wagner“ vadovo Jevgenijaus Prigožino ir jos karo vado Dmitrijaus Utkino kūnai buvo rasti lėktuvo katastrofos vietoje ir atpažinti, praneša „Unian“.

Reaktyvinis lėktuvas trečiadienio vakarą sudužo Tverės srityje, į šiaurę nuo Maskvos.

Apie tai, kad katastrofos vietoje J. Prigožino palaikai buvo atpažinti, pranešė Kanalas VČK-OGPU socialiniame tinkle „Telegram“, kuris laikomas artimu Kremliui.

„J. Prigožino ir D. Utkino kūnai buvo rasti ir atpažinti. 21 val. 30 min. rasti visų 10 žmonių, skridusių J. Prigožino lėktuvu, palaikai. Pagrindinė oficiali versija – „sprogimas ore“. Į katastrofos vietą išvyko karinio dalinio, kuriame dislokuotos priešlėktuvinės gynybos sistemos, atstovai“, – sakoma „Telegram“ patalpintoje žinutėje.

„Wagner“ vadovo žūtį patvirtino ir šiai grupuotei artimas kanalas „Grey Zone socialiniame tinkle „Telegram“.

Informaciją apie keleivius taip pat patvirtino „Rosaviacija“ – Rusijos federalinė oro transporto agentūra.

Pastaroji paskelbė, kad lėktuvu „Embraer – 135“ (EBM-135BJ) skrido šie keleiviai: Sergejus Propustinas, Jevgenijus Makarianas, Aleksandras Totminas, Valerijus Čekalovas, Dmitrijus Utkinas, Nikolajus Matusejevas ir Jevgenijus Prigožinas.

Tuo metu įgulos nariai buvo kapitonas Aleksejus Levšinas, antrasis pilotas Rustamas Karimovas ir skrydžio palydovė Kristina Raspopova.

Pasak „Rosaviacijos“, skrydis buvo vykdomas nustatyta tvarka gavus leidimą naudotis oro erdve.

Su „Wagner“ siejamas „Telegram“ kanalas „Grey Zone“, dar neseniai rašęs, kad reikėtų palaukti informacijos apie samdinių vadeivos Jevgenijaus Prigožino mirtį, dabar jau teigia, kad jis žuvo.

Naujame įraše sakoma: „Wagner“ grupuotės vadovas, Rusijos didvyris, tikras savo tėvynės patriotas Jevgenijus Viktorovičius Prigožinas  žuvo dėl Rusijos išdavikų veiksmų“.

Šiame kanale V. Prigožinas, be kita ko, skelbė vaizdo įrašus, kuriuose kaltino Rusijos karinę vadovybę nesugebėjimu vadovauti karui. Čia jis taip pat paskelbė apie žygį į Maskvą.

Rasa Strimaitytė, Karolis Broga (ELTA)

 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: