Vladimiras Putinas / Kremlin.ru nuotr.

Trečiadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusija ir toliau stiprins savo karines pajėgas bei branduolinių pajėgų kovinę parengtį, nes Maskvos vykdomas puolimas Ukrainoje ir toliau patiria rimtų sunkumų.

„Mūsų ginkluotosios pajėgos ir jų gebėjimas kovoti kasdien stiprėja. Mes tęsime šį procesą“, – sakė V. Putinas per televizijos transliuotą susitikimą su Rusijos kariuomenės vadovybe.

Rusijos vadovas kalbėjo apie naują hipergarsinę sparnuotąją raketą „Zircon“, kurią Rusijos kariai pradės naudoti nuo sausio mėnesio.

„Mes neturime jokių finansavimo apribojimų. Šalis suteikia kariuomenei viską, ko ji prašo“,  – pridūrė V. Putinas.

Susitikimo metu Rusijos vadovas pagerbė žuvusius karius ir pavadino karinį konfliktą Ukrainoje bendra tragedija. Tačiau jis sakė, kad dėl karo pradžios kalta Ukraina ir jos sąjungininkės, o ne Maskva.

„Tai, kas vyksta, žinoma, yra tragedija – mūsų bendra tragedija. Tačiau tai nėra mūsų politikos rezultatas. Tai vyksta dėl kitų šalių veiksmų“, – sakė V. Putinas.

Praėjus beveik 10 mėnesių nuo kovų pradžios, Rusija patyrė nemažai nesėkmių Ukrainoje. Skaičiuojama, kad šalis agresorius neteko apie 100 000 karių. Dar daugybė sužeista.

Rusijos gynybos ministerijos vadovas Sergejus Šoigu pareiškė, kad Rusijos kariai Ukrainoje kovoja su jungtinėmis Vakarų pajėgomis.

S. Šoigu taip pat sakė, kad Maskva planuoja pasinaudoti dviem Ukrainos uostamiesčiais prie Azovo jūros, kuriuos jos kariai užėmė per puolimą.

„Ir Berdianske, ir Mariupolyje yra veikiantys uostai. Juose planuojame įkurti bazes laivams, avarinėms gelbėjimo tarnyboms ir karinių jūrų pajėgų laivų remonto padaliniams”, – pridūrė S. Šoigu.

Gynybos ministras taip pat sakė, kad Rusijos kariuomenės kovinių pajėgų skaičius turėtų būti padidintas iki 1,5 mln. Jis taip pat pasiūlė išplėsti privalomosios karinės tarnybos amžiaus intervalą, kuris šiuo metu yra nuo 18 iki 27 metų, iki 21-30 metų.

V. Putinas sakė, kad pritarė pasiūlymams dėl tolesnių ginkluotųjų pajėgų struktūrinių pokyčių. Jis taip pat sakė, kad dėl reformų šalis netaps labiau militarizuota.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: