Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.

Rusija paskelbė buvusio Estijos policijos vadovo Elmaro Vaherio, buvusio Estijos užsienio reikalų ministro Urmo Reinsalu, taip pat kelių Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos pareigūnų paiešką, kadangi jiems iškeltos baudžiamosios bylos dėl paminklų sovietų kariams sunaikinimo ir sugadinimo.

Tai pranešė Rusijos naujienų agentūra TASS.

„Elmaras Vaheris. 1975. 01. 05. Ieškomas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį“, – rašoma Rusijos vidaus reikalų ministerijos paieškos duomenų bazėje. Panaši kortelė skirta ir buvusiam Estijos URM vadovui U. Reinsalu.

Į šį sąrašą taip pat įtraukti Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir vicemeras Saulius Simė, Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas ir vicemerė Loreta Masiliūnienė, Latvijos Saeimos narys Janis Vitenbergas, Lenkijos Malborko miesto meras Marekasw Charzewskis ir buvęs Bžego miesto meras Jerzy`is Wrębiakas.

Kaip rašo TASS, „prasidėjus specialiajai operacijai Ukrainoje, Vakarų šalyse padažnėjo vandalizmo atvejų prieš paminklus ir memorialus, skirtus Antrojo pasaulinio karo metais žuvusiems sovietų kariams“.

Rusijos užsienio reikalų ministerija ne kartą „reiškė pasipiktinimą“ Baltijos šalims ir Lenkijai dėl sovietinių paminklų demontavimo.

Merai į sąrašo įtraukimą žiūri su šypsena

Į eilinį Rusijos institucijų akibrokštą Lietuvos merai žvelgia su ironija.

„Jeigu viso demokratinio pasaulio priešas tave įtraukia į savo sąrašą, tai gal viskas ir gerai, ką aš darau“, – Eltai teigė Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas, primindamas mieste nukeltus sovietinius paminklus.

Pasak jo, tokio Rusijos sprendimo motyvu galėjo būti jo pozicija Ukrainos atžvilgiu.

Savo ruožtu į Rusijos VRM sąrašą įtrauktas Palangos meras Šarūnas Vaitkus komentuodamas agresorės valstybės sprendimus teigia, kad tai tam tikras signalas visiems Lietuvos piliečiams.

„Kiekvienas Lietuvos tarnautojas, jeigu jis yra veiklesnis, ar jis yra sąraše, ar jo nėra sąraše, reikėtų būti atsargiems, važiuojant į tokias nedraugiškas šalis“, – kalbėjo Palangos meras.

„Matyt reikėtų vardą pasikeisti į Eduardą. Ir būčiau neieškomas“, – juokavo meras.

Stasys Gimbutis (ELTA) Tomas Balčiūnas (ELTA)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: